27 Şubat 2018 13:34

AK Partili Meclis Üyeleri Beykoz Belediyesi’ne mesafe mi koydu?

Beykoz Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyeleri, Beykoz Belediyesine karşı mesafeli mi? Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit AK sordu, Başkan Çelikbilek cevapladı! Çelikbilek ‘Herkes işini bilecek’ dedi.

AK Partili Meclis Üyeleri Beykoz Belediyesi’ne mesafe mi koydu?

Beykoz Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyeleri, Beykoz Belediyesine karşı mesafeli mi? Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit AK sordu, Başkan Çelikbilek cevapladı! Çelikbilek ‘Herkes işini bilecek’ dedi.

Son zamanlarda hem AK Parti içerisinde hem de Belediye de konuşulan ‘Meclis Üyeleri programlara neden gelmiyor?’ sorusunu Beykoz Aktüel Gazetesi imtiyaz Sahibi Mücahit AK sordu, Başkan Çelikbilek cevap verdi.

Mücahit AK: ‘’Beykoz Belediyesi olarak Koru’da protokole iftar verildi. Bilal Bey(Erdoğan), işadamları, STK’lar, Muhtarlar, Spor Kulüpleri, basın, siyasiler de dahil olmak üzere bir çok kesim programa katıldı fakat bir eksik vardı. O da AK Partili Meclis üyeleri… Bir elin parmak sayısını geçmeyen Meclis üyeniz vardı. Yine Beykoz Belediyesi olarak Belediye önünde bayramlaşmalar yapıldı. AK Partili Meclis üyelerinden 3 tanesi katılım sağladı. Halk meclisleri oldu. Ona da meclis üyelerinden katılım çok ama çok zayıf oldu. 2017 yılsonu değerlendirme toplantısı yapıldı. Belediye faaliyetlerini anlatmak üzere toplandı fakat meclis üyelerinin büyük çoğunluğu yine katılmadı.

Sormak istediğim soru şudur. Beykoz Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyeleri Beykoz Belediyesi’nin programına niçin katılmazlar? Belediyeye karşı mesafe mi koydular? Yoksa işleri mi çok yoğun?’’

Başkan Çelikbilek: ‘’Mesafe koysa koysa Belediye Başkanı koyar. Meclis Üyesi mesafe koyamaz, niye koyacak ya! Herkes işini bilecek o kadar! Bu mesafeyi koysa Başkan koyar, Başkan’da mesafe koymuyor. Tavır yapacak olsa, benim yapmam lazım. Tavırı büyük yapar küçük yapmaz. Küçük derken yaş itibariyle söylüyorum bunu’’ ifadelerini kullandı.

‘’İhmalkarlık Var’’

Konuşmasına devam eden Başkan Çelikbilek; ‘’Hiçbir sorunumuz yok bizim arkadaşlarla. İşleri olabilir, başka şeyler olabilir. Bu bir hizmet yarışıdır. Hizmet yarışında farklı anlayışlar olabilir. Bir şey diyemem. Onu onlara soracaksınız. Görürsen arkadaşları söylersin. Alınan haberi de bize getirirsen biz de öğrenmiş oluruz nedir diye. Biz her toplantımızı yapıyoruz. Meclis gruplarında hepsi var. Toplantıya hepsi geliyorlar sağolsunlar. En kamil mana da düşüncelerini söylüyorlar. Hiçbir sıkıntı yok. Bizde… Bende sıkıntı yok ama benim dışımda varsa bilemem. Olduğunu da zannetmiyorum. Biraz ihmalkarlık var onun dışında bir şey olduğunu zannetmiyorum’’ ifadelerini kullandı.

‘’Bayramlaşma da Hesap Olur mu ya!’’

Konuşmalarına devam eden Başkan Çelikbilek; ‘’Bayramlaşma ümmetindir, milletindir. Herkes ona katılacak. Orada hesap olur mu ya? Bayramlaşma zaten toplanmak için vardır. Dolayısıyla bizim bütün meclis toplantılarımızda var arkadaşlar. Netice de biz millete hesap veriyoruz.  Onun belki verecek hesabı yoktur gelmiyordur’’ ifadelerini kullandı.

AK Partili Beykoz Belediyesi Meclis Üyelerinin konu ile ilgili açıklama yapmaları durumunda, açıklamalarını da yayınlayacağımızı belirtiriz.