23 Mart 2022 10:10

AK Partili Dilmaç: Türkiye ekonomisi büyüyor!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, bir kesim yine çok üzülecek diyerek cümlelerine başladı.

AK Partili Dilmaç: Türkiye ekonomisi büyüyor!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz halkına ekonominin büyüdüğünü sosyal medya üzerinden anlattı. Ekonomi ile ilgili eleştiri yapanların sanki bu vatanın düşmanıymış gibi ima yapan Dilmaç sözlerine, “Bir kesim yine çok üzülecek” ifadeleriyle başladı.

Hanefi Dilmaç, “Türkiye ekonomisi 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 7.4 büyüyerek yine dünyadan pozitif ayrışma gösterdi. Cunhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde  ekonomimiz ve ülkemiz büyümeye, kalkınmaya devam ediyor” dedi.

Boğazın Fatihleri Platformu’ndan tepki geldi!

İstanbul’da faaliyet gösteren Boğazın Fatihleri Platformu Hanefi Dilmaç’ın sosyal medya paylaşımına sert tepki gösterdi. Bu tarz söylemlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a zarar vermek için kasıtlı olarak söylendiğini ifade eden Platform, “Vatandaş ekmek fiyatına bakıyor, asgari ücretle nasıl geçinebileceğini hesaplıyor, simit çay hesabı yapıyor, zamları değerlendiriyor. Bu fiyatlarda ciddi bir değişim olmadan ifade edilen ekonomi büyüyor vs. söylemleri tepkiye sebep olur. Hanefi Dilmaç eğer kendi ekonomisinden bahsediyorsa bunu açıkça belirtmelidir” ifadeleri kullanıldı.