• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 11 Kasım 2019 12:29

  Ak Parti’de İstifa Süreci Başlıyor!

  AK Parti’de kongre öncesinde istifa ve görevden almalara yönelik çarpıcı açıklama Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir tarafından yapıldı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı değişecek mi?

  AK Parti’de kongre öncesinde istifa ve görevden almalara yönelik çarpıcı açıklama Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir tarafından yapıldı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı değişecek mi? 

  Kandemir: “Tazelenmeye İhtiyaç Var”

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, kongre süreci öncesinde partide görev değişiklikleri olabileceğini söyledi. Kandemir, “Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar” diye konuştu.

  İstifalar ve Görevden Almalar Hızlandırılacak!

  AK Parti mevcut İl ve İlçe Başkanlarından bazıları öncülüğünde kongreye dahi gitmek istemezken, bu isimlerin istifaları istenecek. Bazı il ve ilçelerde ise yerel seçim başarısızlığı ve parti içi muhalif isimlerle yakınlık gibi gerekçelerle görevden alınmalara başlanılacağı bilgisine erişildi. Bu çerçevede AK Parti Amasya İl Başkanı ve Hatay Samandağ İlçe Başkanı görevden alınırken, Amasya Merkez İlçe Başkanı ve Sivas Merkez İlçe Başkanı istifa etmişti.

  Belediye ve İlçe Teşkilatlarının Uyumu Sağlanacak

  Genel Merkeze iletilen sorunların başında, özellikle seçim süreçleri ve seçimlerden sonra yeni göreve gelen Belediye Başkanları ve İlçe Teşkilatları arasında uyum problemi ve çekişmelerin olduğu belirtiliyor. Konu ile ilgili olarak ilçelerde yeni seçilmiş Belediye Başkanlarıyla uyum problemi yaşayan ve engel teşkil eden İlçe Başkanları için de özel raporlar hazırlandığı belirtilirken; AK Parti 3 kademe teşkilat içi ve belediyeler arasında ki uyumu maksimum seviyeye ulaştırmak istiyor.

  Gözler Beykoz’a Çevrildi, Sürprizler Olabilir…

   AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile uyum sağlayıp sağlayamayacağı, hızına ayak uydurup uyduramayacağı konuşulurken İstanbul’da da kapsamlı bir revizyon yapılacak. İstanbul ve Beykoz’daki görevlendirmelerde demografik dengeler ve iç-dış siyasi dengelerin dikkate alınacağı belirtiliyor. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın ise göreve devam edip etmeyeceği merak ediliyor.