16 Ekim 2017 13:35

AK Parti’de Değişim Süreci Başlıyor!

Gün Medya Grubu Onursal Başkanı , Beykozlu İşdamı ve gazetemiz yazarlarından Cengiz Aygün’ün Ağustos Ayında kaleme aldığı ‘’Değişim ve Yenilenme Lafta Mı Kaldı?’’ adlı yazısı AK Parti ve Ankara kulislerinde geniş yankı uyandırdı.

Gün Medya Grubu Onursal Başkanı , Beykozlu İşdamı ve gazetemiz yazarlarından Cengiz Aygün’ün Ağustos Ayında kaleme aldığı ‘’Değişim ve Yenilenme Lafta Mı Kaldı?’’ adlı yazısı AK Parti ve Ankara kulislerinde geniş yankı uyandırdı. 

Söz konusu Devlet ve Millet olduğunda bedenini taşın altına koyabilen, özellikle 17-25 Aralık öncesi ve sonrasında ki tutumu, kararlılığı ve mücadeleci kişiliği ile çalışmalarına hızla devam eden İşadamı Cengiz Aygün’ün özellikle Cumhurbaşkanı’na yaptığı çağrı AK Parti ve Ankara kulislerinde yer buldu. Eleştirilerine cesurca dile getiren ve çözüm yollarını paylaşan, halk ile iç içe olmayı hemhal edip milletin nabzını iyi tutan Aygün’ün Ağustos Ayında ki yazısında Cumhurbaşkanı’na hitaben ‘’Kendisini, ülkem adına, devletim adına çok seviyorum,
Kendimden daha çok onu düşünüyorum,
Çünkü şuanda onun varlığı ve devamı, devletin ilerlemesi cihetinde olmazsa olmaz mesabesinde bir kaderleşmişlik arzediyor’’ ifadelerinin ardından şu cümlelerle tarihi çağrıyı yapıyor.
‘’Ama Cumhurbaşkanı da şikayet ediyor,
Partideki bozukluklara parmak basıyor,
Bürokrasideki sıkıntıları dile getiriyor…
Ama Sayın Cumhurbaşkanı’m; siz şikayet mercii değilsiniz, siyasi ve bürokratik deformasyonu, bozukluğu, ataleti, tefessühü düzeltecek yetki ve konumdasınız.
Sizin de şikayet etmeniz bizleri ümitsizleştiriyor,
Sizin de sıkıntıları dile getirmeniz bizleri demoralize ediyor.
Sizin üstünüzde başka mercii yok ki, şikayet edesiniz.
Lütfen alın elinize kılıncı, azdan az çoktan çok gider diyerek, memleketin ve halkın rağmına hareket edenlerin, kişiselliği öne çıkaranların, işini iyi yapmayanların, hırsızların, yolsuzların, gaflete düşmüşlerin, yolunu şaşırmışların, yoldan çıkmışların kafasını kopartın’’ ifadelerini kullanmıştı.

Milletin vicdanının sesi şeklinde yapılan bu çağrılar geniş yankı bulurken, hemen akabinde bir yazı daha kelem alan Aygün, şu ifadeleri kullandı. ‘’ Değişimde bazı büyükşehirler ve/veya  diğer bazı il ilçe belediyeleri mi var..?
Doğu Güneydoğu’da atanan kayyumların değiştirilmesi mi var..?
Bürokrasi mi var.?
Parti yönetimleri mi var..?
Üniversite yönetimleri mi var..?
Bazı üst kurumların yönetiminde değişiklik mi var..?
Veya 17-25 aralık sonrası göreve getirilen ve hayal kırıklığı yaratan kimileri mi var..?
Hatta 15 Temmuz sonrası büyük ümitlerle görevlere getirilen bazı yöneticiler mi var.?
Hatta Külliye’de bazı değişiklikler mi var..?’’ ifadelerini kullanmıştı. Gelinen süreçte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Düzce Belediye Başkanı istifa etmiş, 22 AK Parti İl Başkanı istifa etmiş ve istifa furyasın parti teşkilatlarında ve belediyelerde hızla devam etmesi hızla bekleniliyor.

Cengiz Aygün’ün Yazısı