6 Ağustos 2018 12:14

AK Parti Yerel Seçim Startını Veriyor!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlere yönelik startı veriyoruz ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlere yönelik startı veriyoruz ifadelerini kullandı.

18 Ağustos’ta AK Parti 6. Büyük Olağan Kongresine hazırlıklarına başlayan AK Parti’de bir yandan da yerel seçim startı veriliyor. TBMM’nin tatile girmesi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekillerine seçim bölgelerinize gidin ve çalışmalara başlayın dediği belirtiliyor.

‘Milletimize Yanlış Yapanın AK Parti’de Yeri Olamaz’

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Önümüzde mahalli seçimler var. Nerede bir yanlış yaptık? Bunları değerlendirip düzeltmek ve Mart yerel seçimlerine de böylece girmek durumundayız. Ancak bu şekilde milletimizin karşısına mesajını aldığımızın huzuruyla, güveniyle, cesaretiyle çıkabiliriz. Önümüzdeki ay büyük kongremizi yapıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

‘’Kimse Davanın Önünde Değildir’’

Erdoğan, ‘’Millete yanlış yapan hiç kimsenin de arkadaşlar AK Parti’de yeri olamaz. Çünkü partimiz milletin kendi partisidir. Hiçbir arkadaşımızın tek bir anını dahi boşa geçirme hakkı yoktur. Hiç kimse kendisini partisinin ve davasının önüne geçirmesi mümkün değildir’’ dedi.

‘’Seçimden Seçime mi Belediye Başkanı?’’

‘’Aramızda belediye başkanı da bulunuyor. İşte bu seçimlerden sonra bana gelen raporlara baktığımızda özellikle bazı eleştiriler var ki bu çok çok önemli. Vatandaş özellikle şunu arıyor, bu tabi ağırlıklı belediye başkanları bunun yanında milletvekilleri vesaire… Tevazu arıyor tevazu. Belediye Başkanı, benim dükkanıma gelip bir çayımı içmedikten sonra ben bu belediye başkanını ne yapayım diyor. Yani seçimden seçime mi belediye başkanı, milletvekili beni ziyaret edecek diyor. Veya kendi tanıdıkları ofislere uğrayıp çekip gidecekler diyor.’’