1 Eylül 2020 13:00

AK Parti İlçe Başkanından Kaymakama büyük saygısızlık!

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Beykoz’da düzenlenen törenlere AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın saygısızlığı damga vurdu.

AK Parti İlçe Başkanından Kaymakama büyük saygısızlık!

Beykoz Kaymakamlığının organizasyonunda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Belediye Meydanındaki Atatürk büstüne çelenk bırakıldı.

Sabah çelenk koyma programıyla başlayan kutlamaya Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, kurum amirleri, siyasi parti İlçe Başkanları, STK Başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Yüzlerce insanın önünde büyük saygısızlık!

Beykoz’a yeni atanan ve bir hanımefendi olan İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’nin, ‘’Siyasi partiler çelenklerini koyabilir’’ demesi üzerine AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç tepki gösterdi. Bundan önce ki senelerde siyasi partilerin çelenk koymadığını ifade eden Başkan Dilmaç, sizin elinizde böyle bir genelge var mı diye sordu. İlçe Kaymakamı ise ben görev yaptığım tüm ilçelerde çelenk koydurdum ifadelerini kullandı. Bunun üzerine AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, biz çelenk getirmedik Kaymakam hanım siz belediyeye geçin cümlelerini kullandı. Kalabalığın önünde olan tatsızlık sonrası AK Partili Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’da çelenk koysunlar ne var bunda ifadelerini kullandı. Bunun üzerine İlçe Başkanı Dilmaç, başkanım sizde belediyeye geçin çay için ben geliyorum ifadelerini kullandı.

Beykoz’da ağabeydi, istenmeyen adam oldu!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz’da küsleri barıştıran, insan ayırmayan, muhalif olan ilçe başkanlarını bile barıştıran kimliğiyle biliniyordu. Son yıllarda ise Hanefi Dilmaç’ın kişiliğinde ki değişim ve güç zehirlenmesi dikkatlerden kaçmıyor. Konu ile ilgili tepki gösteren CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, ‘’Beykoz’da devletimizin temsilcisi İlçe Kaymakamıdır. İlçe Kaymakamı hem bir hanımefendidir hem de Beykoz’a yeni gelmiştir. İlçe Kaymakamının bu kadar kalabalığın önünde rencide edilmesi, sağlıklı bir insanın ruh hali ile olmaz. Kaymakamımız çelenk koyma törenini beklemesine rağmen maalesef AK Parti Beykoz İlçe Başkanı ve özellikle beni çok şaşırtan Milli Eğitim Müdürü’nün karşı çıkması, bu şekilde tören olmaz demesini şiddetle kınıyorum. Böyle bir insanın Milli Eğitim Müdürü olarak Beykoz’da kalmasının sonuna kadar karşısında olacağız’’ ifadelerini kullandı.

Olay sonrası yorum yapan vatandaşlar duruma çok üzüldüklerini belirtirken Beykozlu bir hanımefendi, ”Bir hanımefendinin, aynı zamanda ilçemizde yeni ve Devlet büyüğü olan bir hanımefendinin bu derece rencide edilmesini sindiremiyoruz. Karşısında ki kişi İlçe Kaymakamı değil de partisinin İl Yöneticisi olsa aynı tepkiyi verebilir miydi? Cumhurbaşkanı’nın siyasi kimliğinden güç devşiren Hanefi Dilmaç, Cumhurbaşkanı’nın Devlet kimliğine saygısızlık yapmıştır” ifadelerini kullandı.