31 Aralık 2020 14:34

AK Parti İlçe Başkanı’ndan CHP’ye başörtüsü çıkışı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, türban polemiği üzerinden CHP’ye din düşmanı iması yaptı ve sert tepki gösterdi.

AK Parti İlçe Başkanı’ndan CHP’ye başörtüsü çıkışı

Geçtiğimiz günlerde canlı yayına katılan CHP’li eski Bakan Fikri Sağlar, türban düşmanlığı yaparak oldukça tepki çekmişti. Sağlar, “Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var. Bazıları militanca ve ideolojik takıyor. Bununla mücadele edilmeli” ifadelerini kullanmıştı.

Bu cümlelere sosyal medyadan tepki gösteren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, kişinin yaptığını genelleyerek CHP’nin gerçek yüzünün bu olduğunu ifade etti.

CHP’nin gerçek yüzünün Fikri Sağlar’ın düşüncesi olduğunu belirten Başkan Hanefi Dilmaç, “Allah bu zihniyete akıl, fikir, şifa versin ama fırsat vermesin inşallah” ifadelerini kullandı.

Başörtülü PM Üyesi sessiz kalacak mı?

Geçtiğimiz aylarda türbanlı olduğu için gündeme gelen Sevgi Kılıç, CHP PM’ye seçilmişti. CHP PM üyeliğine seçilen Beykozlu Av.Sevgi Kılıç, kendisini de rencide eden Fikri Sağlar’ın bu yaklaşıma sessiz kalacak mı? Oluşan sessizlik AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ı haklı mı çıkaracak?