24 Ocak 2018 13:38

AK PARTİ HALEP’E KAYITSIZ KALMADI

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı insanlığın öldüğü Halep’e 20 tonluk un yardımı yaptı.


Halep’te Esad, Rusya ve PKK’nın muhaliflerle mücadele bahanesiyle yaklaşık 100 gündür sürdürdüğü sivil katliamı devam ediyor. Binlerce insan abluka, çatışma ve hava saldırıları altında hayatını kaybediyor. İnsanlığın yok olduğu Halep’te feryat sesleri yükselirken Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı buna kayıtsız kalmadı. Beykoz İlçe Kadın Kollarının düzenlemiş olduğu ”Beykoz Ekmeğini Halep’le Paylaşıyor” adlı etkinlikte tam 20 ton un, yardım tırına yüklendi. Programa Beykoz Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Ak Parti İstanbul Sosyal Politikalar Birimi Başkanı Gülten Teoman, Beykoz Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Ak Parti İlçe Yöneticileri, Sadaka Taşı Derneği Başkanı Kemal Özdal, İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Uğur Yoleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan şunları söyledi: “Birileri ısrarla bu dünyada gözyaşı, kan, savaş diyor ama biz Türk Milleti ve Ak Parti olarak ısrarla barış, kardeşlik ama ısrarla mücadele diyoruz. Bu mücadele yeryüzünde insanlığın ilk gününden bugüne kadar sürüyordu, bundan sonrada sürecek. Herkes kendi üstüne düşeni yapacak. Bu çalışma ile oradaki kardeşlerimize destek olmak istedik. Desteklerimizi yapmaya her zaman süratle devam edeceğiz.”

Sadaka Taşı Derneği Başkanı Kemal Özdal: Derneğimiz Suriye içinde ve kamplarda başından beri aktif olarak yer alıyor. Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye Kampanyası ile Türkiye halkı kardeş Suriye halkıyla tarihi bir dayanışma sergiliyor. Bütün halkımızı bu duyarlılığa davet ediyoruz. Kardeşlerimiz için gönderecek bir ekmeğimiz, bir de battaniyemiz mutlaka olmalı.”

İHH Beykoz Başkanı Uğur Yoleri: Halep 450 bin nüfustan şuan 350 bin nüfusa düşmüştür ve şuan Halep’te her gün 100 saldırı gerçekleşmektedir. Yaşlı genç çocuk kadın ayırt edilmemekte ve bir soykırım yapılmaktadır. Komşumuzda ki bu yangına sessiz kalamadık. Orada şuanda kadınlara tecavüz edilmekte. Çocukların organları çalınmaktadır. Bu yardım kampanyasıyla Beykoz’da ki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla hızlı bir şekilde bir araya gelerek yardım kampanyamız hakkında bilgi vererek Beykoz’dan ortak ses olarak Halep’li kardeşlerimize hem yardımımızı ulaştırmak hem de kamuoyu oluşturmak istedik. Bugün kampanyamıza destek veren Ak Parti Kadın Kollarına teşekkür ederiz.