9 Mart 2019 12:06

AK Parti Çavuşbaşı’nda Hayal Kırıklığına Uğradı!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Çavuşbaşı’nda düzenlediği Trabzon-Rize buluşmasında salonda ki boşluklar dikkat çekti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Çavuşbaşı’nda düzenlediği Trabzon-Rize buluşmasında salonda ki boşluklar dikkat çekti. AK Parti’nin kalesi Çavuşbaşı yıkıldı yorumları yapıldı.

Her seçim AK Parti’nin kalesi olan, seçim öncelerinde düzenlenen programları tıka basa dolduran Çavuşbaşı halkı, AK Parti’nin son yaptığı programa katılım sağlamadı. Trabzon ve Rizelilerle buluşacağını günler öncesinde belirten ve organizasyona başlayan AK Parti, listesine 5 Çavuşbaşılı, 7 Trabzon-Rizeli isim koymuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç hem Trabzonlu hem de Çavuşbaşılı isim olarak dikkat çekerken, buna rağmen salonda ki geniş boşluklar dikkat çekti.  Aynı zamanda ittifak ortağı MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’da Çavuşbaşılı olarak dikkat çekerken, MHP’li üyeler toplantıya geniş katılım sağladı. Salon iki katlı iken 700 kişilik salona yaklaşık 400 kişi katıldı.

Çavuşbaşı Kalesi Yıkılıyor mu?

AK Parti’nin kalesi olarak bilinen Çavuşbaşı’nda onca temsilci olmasına rağmen, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın yıllarca Çavuşbaşı’nı kullanarak siyaset yapmasına rağmen, Beykoz’da demografik yapı alt-üst edilip 5 Çavuşbaşılı isim listeye konulmasına rağmen, programın akşam saatlerinde ve yemekli olmasına rağmen katılımın olmaması ise partilileri oldukça şaşırttı. AK Partili bazı isimler yemeğin dolu olduğunu Çavuşbaşı’nda Belediye Başkan Adayına tepki olduğu için Başkan konuştuğunda salonda boşluklar oluştuğunu belirttiler. Bazı isimler ise bu görüntünün İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın benimsenmediğinin resmidir ifadelerini kullandılar. 
(AK Parti Adayı Murat Aydın konuşurken salonun arkadan görünümü)