26 Haziran 2018 09:33

AK Parti Beykoz’da Seçim Zaferini Kutladı!

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı %55.88’lik oy ortalaması ile her zaman olduğu gibi İstanbul ve Türkiye genelinin üzerine çıktı.

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı  %55.88’lik oy ortalaması ile her zaman olduğu gibi İstanbul ve Türkiye genelinin üzerine çıktı.

Beykoz Kavacık Meydanında coşkulu bir kalabalık toplandı.  AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, SKM Başkanı Cengiz Kasaroğlu, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve çok sayıda partili-partisiz vatandaş katıldı.

Balkon konuşmasında; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, SKM Başkanı Cengiz Kasaroğlu,Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker’de selamlama konuşması yaptı.

Hanefi Dilmaç: ”İyi ki Varsınız”

Mikrofonu eline alan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç; ”Rabbime hamd ediyorum ki, böylesine güçlü bir teşkilat ve böylesine güzel bir ortamda sizlerle olmaktan dolayı Allah’a hamd ediyorum. iyi ki varsınız! Sevgili Beykozlular, hepinize çok teşekkür ediyorum. Bireysel olarak teşekkür etmem gereken insanlar var. Benimle birlikte yürüyen teşkilat mensuplarıma, SKM başkanıma, gençlik ve kadın kolları başkanımıza, belediye başkanımıza, il başkanımıza, vekil adaylarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayan siz Beykozlulara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Başkn Dilmaç, ”Beykoz’da almış olduğumuz oy oranı yüzde 56 ama bu oranı almak öyle çok kolayda olmadı. Yaklaşık olarak 65 gün içerisinde önce ilçe başkanı seçildim. Sonra en çok hizmeti, mesaiyi teşkilata mensup arkadaşlarımızla yaptım. 184 bin seçmenin ziyaretlerini tek tek kapılarını çalarak gerçekleştirdik. Bu ziyaret esnasında bizimle birlikte kadın kolları ve gençlik kollarında görev yapmış, meclis üyelerimize, mahalle temsilcilerimiz ve gönülden destek veren tüm kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah muvaffak eylesin” dedi.

Hanefi Dilmaç Başarılı Oldu Mu? (Analiz)

AK Parti’nin adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beykoz’da %55.88, Türkiye genelinde ise 52.55 oy aldı. Böylece Beykoz’da ki sonuçlar Türkiye genelinin 2 buçuk puan üstünde oldu. 16 Nisan referandumunda ise Beykoz’da 53.08 Evet oyu çıkarken, Türkiye genelinde 51.41 Evet oyu çıkmıştı. Yani Beykoz ülke genelinin 1.60 üstünde iken bu seçimler de 2  buçuk puan üstünde olmuştur. Bu başarı mıdır? Başarıdır. Peki imar affı, Küçüksu Çayırı’nın çözümü, Çubuklu’da ki sorunlrın çözümü, Yenimahalle ve Tokatköy’de ki sorunların çözümüne rağmen 1.70’lik artış başarı mıdır? (Analiz Haber Yakında)

Seçim Serüveni Böyle Gelişti

15 Nisan’da yapılan AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 6’ncı olağan kongresinde ilçe başkanı olan Hanefi Dilmaç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu erken seçim çağrısı sonucu, Cumhurbaşkanı Erdoğan; 24 Haziran’da erken seçim kararı aldı.

İlçe Başkanı Dilmaç, yönetim kurulunu toplayarak seçim çalışmalarına, Erdoğan’ın erken seçim tarihini vermesiyle Beykoz’da çalışmalara başladı. Üçer kişiden oluşan, 180 grup kuran Dilmaç, sahaya bir orduyla indi adeta. Beykoz’da 45 bin üyesi olan AK Parti Beykoz’un ziyaretleri üç günde biterken, 184 bin seçmene sahip olan Beykoz’u 65 günlük süre zarfında 5 kere bire birde ziyaret etti.

Beykozlular Kavacık’a akın etti

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte AK Parti ve Erdoğan gönüllüleri, Türk Bayrakları ve AK Parti flamalarıyla birlikte Kavacık’a akın etti. Kavacık’a akın eden vatandaşlar, kurulan dev ekranda seçim sonuçlarını takip ederken aynı zamanda çalınan müzikler eşliğinde horon teperek eğlendi.

İlgi Odağı Dilmaç Oldu!

Yapılan balkon konuşmasının ardından gençler, Dilmaç’ı omuzlarına alarak “Hanefi Başkan seviyoruz seni” sloganlarıyla havaya attılar. Alandan çıkmaya çalışan Dilmaç, fotoğraf çektirmek isteyenleri de geri çevirmedi.

Alandan ayrılıp ilçe binalarına yürüyen AK Partililer, yolda Beykoz Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Uzun ve yöneticileriyle karşılaştı. Dilmaç ve Uzun ayak üstü sohbet etti.

Dilmaç  ve yöneticileri, AK Parti ilçe binası önünde gençler ile horon oynayarak galibiyetlerini kutladı.