4 Ocak 2019 15:28

AK Parti Beykoz’da İlçe Başkanlığı kulisleri hareketlendi!

AK Parti Beykoz’da İlçe Başkanlığı için kulisler hareketlendi. Kimlerin ismi anılıyor, ilçe kongre süreçleri ne zaman tamamlanacak?

AK Parti Beykoz’da İlçe Başkanlığı kulisleri hareketlendi!

AK Parti Beykoz’da İlçe Başkanlığı için kulisler hareketlendi. Kimlerin ismi anılıyor, ilçe kongre süreçleri ne zaman tamamlanacak? 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilkbahar olarak işaretini verdiği kongre çalışmaları hızlandı. Peki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı kim olacak?

Yaklaşık 300 belde, 974 ilçe, 51 il, 30 büyükşehirde partisinin yeni kadrolarını belirleyecek olan AK Parti, kongre için taslak programını tamamladı.

Beykoz’da İlçe Başkanlığı’na Rağbet Çok!

AK Parti kaynaklarının tüm ülkede ki teşkilatlarında tepeden tırnağa değişim olacağını sızdırması üzerine, Beykoz’da da siyasi kulisler hareketlendi. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’la tamam ya da devam denileceği tam anlamıyla netlik kazanmasa da, İlçe Başkanlığı için üst perdeden yoklamalar başladı.

Beykoz Belediyesi’nin Eski Başkanı Muharrem Ergül, AK Parti Eski İlçe Başkanı Ahmet Hulusi Batu, Eski Meclis Üyeleri Bayram Çevik, Nevzat Oral, İlçe Yöneticisi Gökhan Kaplan ve AK Parti İlçe Başkanvekili Deniz Soytemiz isimleri konuşulmaya başlandı.

Hanefi Dilmaç sadakat testinden geçti!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı olarak seçilen ve görevine devam eden Hanefi Dilmaç, güler yüzü ve sempatik tavırlarıyla toplumun geniş bir kesiminin ilgisini üzerine çekiyor. Karadenizli olması ve Beykozlunun dilinden anlamasının yanı sıra Beykoz’da tecrübeleri bulunan Dilmaç, yeniden göreve seçilecek mi?

Beykoz Belediye Başkanlığı ile güçlü bir şekilde ismi anılan Dilmaç, dışardan aday gösterilen dönemin Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın adaylığına karşı fevri hareket etmeyerek dikkat çekmiş ve sadakati için Parti büyükleri tarafından tebrik edilmişti. AK Parti, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Eski Bakan Ali Babacan‘ın kuracağı partiye veya partilere kayıplar vermek istemediği biliniyor. 

İlçe Başkanlığıyla anılan bir diğer isim ise AK Parti Beykoz İlçe Başkanvekili Deniz Soytemiz. İlçede toplantılara uzun süredir katılmadığı belirtilen Deniz Soytemiz’in, hem Ankara’da hem de Beykoz’da diyaloglarını ilerlettiği bilgisine erişildi. Genç ve aktif kimliğiyle ön plana çıkan Soytemiz’in şimdiden hedef tahtasına oturtulmaya çalışıldığı da belirtilirken, AK Parti’de sessiz mücadele dikkat çekiyor.

Erteleme olmazsa Temmuz 2020’de AK Parti İlçe kongrelerinin bitmesi planlanıyor.