10 Eylül 2019 14:18

AK Parti Beykoz’da İhraç Süreci Başlıyor mu?

AK Parti Eski Başbakan ve Eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve 3 diğer ismi, kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etti. Peki ihraç süreci İstanbul Beykoz’da da yaşanacak mı?

AK Parti, Eski Başbakan ve Eski Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve 5 diğer ismi, kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etti. Peki ihraç süreci İstanbul Beykoz’da da yaşanacak mı?

AK Parti’de Kritik İsimlere İhraçlar Hız Kesmiyor!

Geçtiğimiz günlerde manifesto yayınlayan ve bazı öz eleştirilerde bulunan Eski Başbakan ve Eski AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve içlerinde Eski Genel Başkan Yardımcısı , Milletvekilleri bulunan 5 diğer isime ihraç yolu gözüktü. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 5 ismin kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi sonucu AK Partili bazı Eski Bakanlar ve Milletvekilleri de partilerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere AK Parti kongre sürecini beklemeden, İllerde ve ilçelerde ihraç sürecini başlatacak. AK Parti’den ihraç için en önemli kriterlerden biri de Parti politikalarının basın ve medya aracılığıyla eleştirilmesi ve yeni oluşumlara yakınlık gibi durumlar olduğu ifade ediliyor. Yine edinilen bilgilere göre değişmesi beklenilen kişilerin yönetiminden, bazı parti içi muhalif isimlerin ihraçları istenilecek.

AK Parti Beykoz’da Küskünler Ne Yapacak?

AK Parti Beykoz’da Küskünler Ne Yapacak? AK Parti Beykoz’da farklı sebeplerden ötürü küskün olarak tabir edilen eski ve yeni Mahalle Başkanları, İlçe Yöneticileri, Meclis Üyeleri, İlçe Başkanları ve Belediye yönetiminde önemli görevlerde bulunan isimler sık sık toplanarak istişarelerde bulunuyorlar. Yapılması planlanan AK Parti Beykoz kongresinde ise küskünlerin oranı, en aza indirilmek isteniliyor ve bu sebepten dolayı parti içinde istenmeyen bazı isimlerin üstünün çizilmesi bekleniliyor. Muhalif hareketlenmenin fiilayata dönüşmesi durumunda ise disiplin işlemlerinin yapılacağı ifade ediliyor. AK Parti Beykoz’da küllerinden mi doğacak yoksa küskünler ordusu mu oluşacak soruları ise şimdiden soruluyor!