22 Mart 2019 10:43

AK PARTİ BEYKOZ’DA İDDİALI

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Şubat Ayı Olağan Danışma Meclisini gerçekleştirdi. Yoğun katılımla geçen programda konu ”Cumhurbaşkanlığı Sistemi” ve 16 Nisan’da yapılacak referandum oldu.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Elif Öksüz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve mahalle teşkilatları katıldılar. Programın ortalarına doğru 15 Temmuz’un Yiğit Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Savaş Halisdemir ve Kız Kardeşi, Şehit Hasan Kaya’nın eşi ve kızı ile Beykozlu 3 gazi de programa katıldı.
AK Parti Beykoz Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Zafer Aslan’ın sunumuyla gerçekleşen programda, Divan Başkanlığı İlçe Başkan Yardımcısı Gonca Jale Peker üstlenirken, yardımcılıklarını Sevinç Buruk ve Oğuzhan Yıldız yaptı.
Mustafa Gürkan: Beykoz’un büyük salonlara ihtiyacı var
Salondan içeri girerken açıkçası bu kalabalığı görünce heyecanlandım. Tüm teşkilata teşekkür ediyorum. Bu salonun kapasitesi 270 civarı sanırım. Belediye Başkanımız bizden daha iyi bilir. Bizim 500 kişilik, 1.000 kişilik salonlara ihtiyacımız var. Bazı programlara teşkilatımızı çağırırken, sıkılarak çağırıyoruz. İnşallah ilerleyen zamanlarda büyük salonlarda olmayı temenni ediyorum.
Hakka hukuka dayanamayan güç zulümdür…
Sahayı bulandırmaya, sahada bir renksizlik oluşturmaya çalışıyorlar. AK Parti teşkilatları olarak Dünyanın en büyük sivil toplum örgütüyüz. Cumhuriyet tarihi içerisinde ki en büyük Siyasi Partiyiz. Öğreniyoruz ve yenileniyoruz. Büyüme sürecine devam ediyoruz. Büyüme bir takım sorunları da beraberinde getiriyor. Büyüme bir bakımdan güç demektir. Gücü kontrol ederseniz çok güzel ama gücü kontrol edemediğiniz takdirde zulme dönüşür. Hakka hukuka dayanamayan güç zulümdür.
Beykoz’da ki diğer siyasi partiler..
AK Parti 15 yıldır devam eden bir siyasi partidir. Günlük, dakikalık düşünen bir hareket değildir. Mahalle Başkanları ve Mahalle yönetimleriyle toplantılar yapıyoruz. Yaklaşık 100 kişiyle toplantı yapıyoruz. Yaklaşık 700 kişilik ekiple her hafta toplanıyoruz. Şuan da Beykoz’da bulunan siyasi partilerin, içlerinde bizden kurumsal partilerde olmak üzere onların haftada bir araya gelen kişi sayıları 70-80’dir. Böyle büyük bir hareketi organize etmek, ivme kazandırmak belli bir plan dahilinde olur. Biz birileri gibi aklımıza geldiği gibi konuşamayız. Bizi biz eden en büyük kavramlardan biri de tek ses tek nefes hareket etmemizdir.
Oyumuzu düşürecekler…
Geçmiş seçimlerde olduğu gibi; davullu, zurnalı, arabalı şekilde bir seçim sürecine gireceğimizi düşünmüyorum. Biz bu seçimde önce noktaları doğru seçerek çalışmalıyız. Son 40 günün çok önemli geçeceğini düşünüyorum. Seçim son 1 ay ve son 1 hafta da kazanılıyor. Biz son seçimlerde 89 bin oy aldık. Bunun karşılığı %54.7. Bize bu oyun altında oy almak yakışmaz. Birde bizimle beraber burada ”Evet” diyeceğini açıklayan MHP var. O zaman hedef çok daha yukarılara çıkıyor. Biz ne oy alırsak alalım diğer siyasi partilerin oyunu düşecekler, AK Parti’nin oyu bu diyecekler. 100 bin evet çıksa Beykoz’da, son seçimler de MHP 14 bin oy aldı. Onu düşüp AK Parti’nin oyu 86 bin diyecekler. Oyumuzu düşürecekler.
Bazı arkadaşlarımız sistemi eleştirdi
Bu sözlerimi 13 Şubat itibariyle söylüyorum. Türkiye’de gündem daha farklı olur çıta daha çok yükselir. 180 bin oy kullanan var, geçen seçim 160 bin geçerli oy vardı. Bizim için hedef 105 bin evettir. 110 bin çok iyi olur. Rüzgar daha farklı eser hedef artar o ayrı. Bizim için başarı 105 bin Evet ve üstüdür. Ya da %65 üstü destekle yarışı tamamlamaktır. Ankara’da bazı arkadaşlarımız sistemi eleştirdi. Hayati Yazıcı olumlu şekilde bağladı. Bu Milletin bir deliyi seçeceğine siz inanıyor musunuz? Hata yapacağını düşünüyor musunuz? Seçilen kişinin yardımcıları, içinden geldiği bir camia yok mu?
Seçim İşleri Koordinasyon Başkanı Tuncer Dede: 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi Beykoz Teşkilatımız bu ekibimizle birlikte, sizlerle birlikte inşallah bereketli ve mübarek seçim süreci geçirecek.
Başkan Yücel Çelikbilek: 100 Yıllık Cumhuriyette Cumhurbaşkanlığı sistemi kadar aranılacak başka bir sistem olmaz.
14 Yıldız Ak Parti’nin iktidar olduğu bu zaman da partimizi kimse dizayn edemedi çünkü AK Parti gücünü bu milletten aldı. Kendisini dizayn etmeye çalışanlara destek de yüz de vermedi. Milletlerin ömrü uzundur. Zaman zaman sistem değişiklikleri doğaldır. Olması gerekir. Milletin gücünü hareketli kılacaksınız. Durağan yapmayacaksınız. Milletin hareketi yeni sistemle olur. 100 Yıllık Cumhuriyette Cumhurbaşkanlığı sistemi kadar aranılacak başka sistem olmaz.
Milletvekillerimizi ısırdılar. Isırmadıkları hiçbir şeyi kalmadı.
Bize ait bir sistem olsun dedik ve sonunda meclisimizden geçti. Neyin sonunda? Büyük mücadelelerin sonunda. Milletvekillerimizin kollarını ısırdılar, bacaklarını ısırdılar, ısırmadıkları hiçbir şeyleri kalmadı. Bütün bunlara rağmen Meclisten geçti. 16 Haziran kutlu ve mutlu gün olacak inşallah.
Saadettin Çay: Gazi Beykoz kendisine yakışanı yapacak
Beykoz kendisi bir gazi. Aynı zamanda şehitleri olan bir yer. Önümüzde ki 16 Nisan Referandumunda bu memeleketin yeniden yükselmesine, taş üstüne taş koymasına vesile olmalıyız. Çocuklarımıza, torunlarımıza anlatmalıyız. Biz o gün oradaydık, biz o gün sahadaydık diyebilmeliyiz. Beykoz 1. madalyayı 15 Temmuz’da taktı. 2. madalyayı da 16 Nisan’da takacak, Sn. Başkanımız Yücel Çelikbilek’e doğum günü hediyesi verecek. Gazi Beykoz kendisine yakışanı yapacak.