29 Ağustos 2020 21:31

AK Parti Beykoz kongresi: Kulisler hareketli!

AK Parti’de koronavirüs dolayısıyla ertelenen ilçe kongreleri çalışmaları yeniden hızlandı.

AK Parti Beykoz kongresi: Kulisler hareketli!

Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre partinin yıpranmaması adına çalışmalar arka planda hızla devam ediyor. Normalde Ağustos ayında yapılması beklenen AK Parti il ve ilçe kongrelerinin, Ekim ayında tamamlanması hedefleniliyor.

Beykoz çok hareketli!

Beykoz’da ki durumdan oldukça rahatsız olan AK Parti Beykoz’un kurucuları, her yerde partilerini Beykoz’da yalnız bırakmayacaklarını ifade ediyorlar. AK Parti’nin önde gelen isimleri, Fatih Sağlam’a kibirli duruşundan dolayı ciddi tepkiler göstermiş ve liyakat vurgusu yapmışlardı. Bazı partililer, ”Her şey eğitim değildir fakat Yüksek lisans yapan, 2 üniversite bitiren insanlara bile iş bulmakta zorlanırken lise mezunu bir ismi Beykozlular adına başkan yardımcısı yaparsak, bir daha ki Belediye Başkanımız bırakın Zeytinburnu’yu direkt Afyon’dan gelir” ifadeleriyle tepki göstermişti. Meclis üyeleri ve geçmiş dönem yöneticileri ile birlikte tepkiler zirveye ulaşırken, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ise Fatih bir yana hepiniz bir yana dercesine arkasında dimdik durmuştu. Dilmaç, herkese rağmen dimdik durmaya, herkese meydan okumaya devam ederek siyasi raconun kitabını yazıyor.

İlçe Yönetiminde kırılma başladı

28 yöneticisi bulunan AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi, her Salı günü toplantı gerçekleştiriyordu. Son gerçekleşen toplantıya katılımın oldukça düşük olması ise dikkatlerden kaçmadı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı ise resmi Facebook sayfasından ilçe yönetim kurulu toplantısını paylaşmadı.

AK Parti kapsamlı çalışma yapıyor

Ülkenin hem dış siyasetiyle hem iç siyasetiyle gece gündüz demeden ilgilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçe kongreleri ile ilgili kapsamlı çalışmalar yapıyor. Pandemi sürecinde özellikle teşkilat araştırmalarına hız veren Erdoğan, İstanbul’a çok önem veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm teşkilatıyla bayramlaşması ve sabahlara kadar dijital ekranda görüşmeler gerçekleştirmesi teşkilatı zinde tutmuştu.

Hanefi Dilmaç hayal kırıklığı oldu

Beykoz’da birliği sağlaması için görev verilen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Murat Aydın gibi tecrübeli isimle birlikte yerel seçimden başarıyla çıkmıştı.  İBB seçimlerinde ise Dilmaç, komşularının ve Trabzonlu hemşerileri başta olmak üzere Beykoz’un İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na oy vermesine engel olamadı ve CHP, Beykoz’da birinci parti oldu. Ondan sonra ki süreçte üye çalışmalarında ki başarılarıyla adından sıkça söz ettirdi fakat birliği sağlaması beklenilen Hanefi Dilmaç’ın ilçe yönetimini dahi toplayamaması, bölünmelere sebep olması dillerden düşmedi. Vatandaşın telefonlarını açmama özelliğini bir türlü kıramayan Dilmaç, ciddi bir hayal kırıklığı oldu.

AK Parti Beykoz’da ağır topları da dinleyecek

Beykoz’da teşkilatın oluşumunda Belediye ile uyum konusuna dikkat edilecek. Sürecin sessizden ilerlediği fakat herkesin düşüncelerinin dinlenileceği vurgulandı. Gerekli adımların ise parti içinde atılacağı belirtildi. Beykoz’da süreçten, partinin ağır toplarının görüşleri ile en iyi şekilde çıkılacağı ifade edildi.

Bu isimler; Ahmet Hulusi Batu, Necati Ak, Muharrem Ergül, Osman Şimşek, Mustafa Gürkan, Murat Aydın, Nevzat Oral, İbrahim Hocaoğlu, Adem Sefer, Resul Rençber,  Bayram Çevik, İsmail Hakkı Hocaoğlu, Saadettin Çay, Şahin Emanet, Emin Yavuz ve Salim Öztürk gibi tanınmış isimlerin yanı sıra birçok kişinin ve teşkilatın görüşlerinin alınacağı ifade edildi.