30 Ağustos 2020 20:51

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda adaylar netleşiyor!

Beykoz’da AK Parti İlçe Başkanlığı için kulisler hareketlendi. İlgi ise oldukça fazla…

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda adaylar netleşiyor!

Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre AK Parti İstanbul’da ve Beykoz’da İlçe kongrelerini Ekim ayında tamamlayı hedefliyor.

AK Parti birlik ve beraberlik anlamında genellikle tek adaylı kongrelerle seçime gidiyor. Kongrelere yakın zamanda İlçe Başkanlığı düşünen isimler üzerinde geniş bir değerlendirme ve temayüller yapılarak süreç ilerletiliyor. Artan pandemi dolayısıyla İstanbul kongresi yapılamazsa, B planı olarak atama sürecinin devreye gireceği de ifade edilen bilgiler arasında.

Hanefi Dilmaç’ın adayı Fatih Sağlam mı?

Edinilen kulis bilgilerine göre mevcut Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç yakın çevresine İl Yöneticisi olabileceğini ima ediyor.  Beykoz için en güçlü aday olarak dikkat çeken Dilmaç, adaylık konusunda yeşil ışık alamazsa B planı olarak Fatih Sağlam’ın ismini önerebilir.

AK Parti’nin kurucuları meydan boş değil dedi!

Dilmaç dışında, AK Parti’nin kurucu Gençlik Kolları Başkanı Nazım Kartbak‘da harekete geçti. Kartbak, kurucu İlçe Başkanı Ahmet Hulusi Batu başta olmak üzere birçok ismi arkasına aldı. AK Parti’nin kurucuları, Hanefi Dilmaç’a oldukça tepkili olarak biliniyor.

AK Parti’nin geçmiş dönem Meclis Üyelerinden Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz‘da adaylık için nabız yokluyor. Geçmiş dönem İlçe Yöneticilerinden Gökhan Beşir ise birçok partiliyle görüşerek ve telefonla konuşarak desteklerini istiyor.

Mustafa Gürkan ağırlığını koyuyor

Geçmiş dönem İlçe Başkanlarından Mustafa Gürkan ise, İlçe Başkanlığı sonrası tüm programlarda ve seçim çalışmalarında canla başla yer alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Partisine zarar verecek eylemlerden uzak duran Mustafa Gürkan ve sevenleri ise sessizliğini koruyor.

Kimler adaylıkla anılıyor?

AK Parti İlçe Başkanlığı konusunda herhangi bir adım atmayan fakat toplumda İlçe Başkanlığı ile anılan isimler ise şöyle: Salim Öztürk, Muharrem Ergül, Deniz Soytemiz, Bayram Çevik, Tuncer Dede, Saadettin Çay