21 Kasım 2018 16:01

AK Parti Beykoz Adayı Selim Temurci Mi?

AK Parti’nin Beykoz Belediye Başkanlığı’na adayının, Rizeli Eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin olduğu iddia ediliyor.

AK Parti’nin Beykoz Belediye Başkanlığı’na adayının, Rizeli Eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin olduğu iddia ediliyor.

Selim Temurci’nin adaylığı ciddi ciddi kulislerde konuşulurken, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın gibi isimlerinde Beykoz’dan aday yapılacağını iddia edenler var. Selim Temurci’nin Beykoz’da olası adaylığı sonrasında Belediye yönetiminde Eski bir İl Yöneticisi ve Eski İlçe Yöneticisi ile devam edeceği de edinilen bilgiler arasında.

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür, son yazısında İstanbul ve Beykoz’a özel kulis bilgilerini aktardı. İstanbul’da AK Partili Belediyeler arasında en çok tepkinin olduğu, halk desteğinin kesildiği belediyelerin Beykoz ve Güngören olduğunu yazdı. Bu sonuca da SMS temayülleri ve farklı anketler, vatandaş yorumları ile ulaşıldığını ifade etti.

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür’ün yazısından Beykoz ile alakalı kesitler…

En başarılı görünen iki ilçe, Esenler ve Tuzla, en dipte görünen iki ilçe ise Beykoz ve Güngören. Buna göre sınıfı geçenleri sayarsak, kimlerin gideceği de ortaya çıkmış olur. İstanbul’da AK Parti’nin 25 ilçe belediyesi var ve bunun 7’si zaten üç dönemlik.
Zeytinburnu, Beyoğlu, Kağıthane, Ümraniye, Bahçelievler, Güngören ve Beykoz belediye başkanlarına gidici gözüyle bakılıyor. Ancak ilginç değişimler de olabilir.

*** **** **** **** **** ***

İki ihtimalden söz ediliyor, Küçükçekmece ve Beylikdüzü.
Kağıthane için eski il başkanı Selim Temurci‘nin adı geçiyor. Ancak o Beykoz’u istiyor ama Beyoğlu’na da verilebilir.
Tabii başka sürprizler de var. Mesela Murat Aydın Beykoz’a, Fazlı Kılıç, eğer Mustafa Sarıgül Eyüpsultan’a aday olursa oraya aday olabilir, gönderilmezse Deniz Köken ismi bu kez netleşebilir. Başakşehir’de ise mevcut başkan Yasin Kartoğlu ve Harun Karaca ismi geçiyor.