27 Aralık 2018 14:42

AK Parti Beykoz Adayı Belirlendi!

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi AK Parti İstanbul ve ilçelerinde adaylarını açıklamamıştı. AK Parti Beykoz Adayı belli oldu.

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi AK Parti İstanbul ve ilçelerinde adaylarını açıklamamıştı. AK Parti Beykoz Adayı belli oldu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘’İstanbul’da 2 ilçe dışında tüm ilçelerde adaylarımız belirlendi’’ açıklamasını yapmıştı. Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre İstanbul’da ki tüm ilçelerin adayları an itibariyle kesinleşti.

CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu olarak açıklandıktan sonra, AK Parti İstanbul Adayını değiştirecek cümleleri Ankara kulislerinde oldukça geniş yer edinmişti. Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre AK Parti İstanbul Adayı TBMM Başkanı Binali Yıldırım oldu.

Edinilen bilgilere göre bazı kritik ilçelerde TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın adayı belirlediği ifade edilirken, bazı ilçelerde ise açıklanması beklenen adaylar yerine sürpriz isimlere yer verildi.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve İl Teşkilat Başkanı Salih Çağdaş tarafından teşkilatlara aday tanıtım programıyla ilgili mesaj atıldı. Atılan mesaj da şu ifadelere yer verildi.

‘’2019 Yerel Seçimleri için Belediye Başkan Adaylarımızın tanıtılacağı ve teşkilat mensuplarımızla adaylarımızın bir araya geleceği ‘’ADAY TANITIM’’ toplantısı Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle 29.12.2018 Cumartesi Günü saat 12:30’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılacaktır.‘’

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre AK Parti’nin Beykoz Adayı belli olurken, adaya Cuma Günü(Yarın) gün içerisinde bilgi verileceği, kamuoyuna da Cumartesi Günü açıklanacağı bildirildi.