28 Ocak 2017 13:43

AK KADINLARDAN AŞURE YARIŞMASI

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Başkan Gaye Zayı öncülüğünde ‘Osmanlı Haftası’na özel ödüllü aşure yarışması düzenledi.

Jüri üyeliğini Ayşe Çelikbilek, Emine Beder, Nilgün Tatlı ve Muharrem Kaşıtoğlu’nun yaptığı aşure yarışmasında 1. Emine Şinel, 2. Fatma Duran, 3. Eda Kandemir Aksoy oldu.  Birbirinden lezzetli, emek verilmiş ve özel sunumla yapılmış olan 9 aşure Jüriye sunuldu. 

İlçe Kadın Kolları Başkan Gaye Zayıf’ın öncülüğünde düzenlenen programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Kadın Kolları Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Mahalle Kadın Teşkilatları katıldı.

Jüri üyeliğini Ayşe Çelikbilek, Emine Beder, Nilgün Tatlı ve Muharrem Kaşıtoğlu’nun yaptığı aşure yarışmasında 1. Emine Şinel, 2. Fatma Duran, 3. Eda Kandemir Aksoy oldu.

Programda bir konuşma yapan AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, “Değerli konuklarımız bu yıl ilk defa kutlayacağımız Osmanlı Haftası özel programımıza hoşgeldiniz. Ben konuşmama bir şiirle başlamak istiyorum” diyerek ‘Osmanlıdır soyumuz bizim’ adlı şiiri okudu ve cümlelerine şöyle devam etti. ”İlk defa yaptığımız Osmanlı haftasının çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu programı yapmadan önce bir çok fikir ortaya atıldı. Bizde Beykozlu hanımların iştirak edebileceği ve bilinen Osmanlı mutfağından gelen aşure yarışmasında karar kıldık. Yarışmaya katılanlara teşekkür ediyor, dereceye giren hanımlarımızı da tebrik ediyorum.”