6 Şubat 2017 09:23

AK GENÇLİKTEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın Kızılay’ın kan stoklarının az olması ile ilgili yapmış olduğu kan bağışı çağrısına Ak Parti Beykoz Gençlik Kolları’da kayıtsız kalmadı.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık‘ın Kızılay’ın kan stoklarının az olması ile ilgili yapmış olduğu açıklamadan sonra ülkenin her yerinde kan bağışı için adeta milli seferberlik ilan edildi.

Kızılay ve Ak Parti İstanbul Gençlik Kollarının aralarında yapılan bir protokolle İstanbul genelinde AK Gençlik Kan Bağışı organizasyonu yapıyor.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Beykoz’da yapılacak olan kan bağışı programı ile ilgili ülkemizin her yıl yaklaşık 2 milyon ünite kana ihtiyacı olduğunu, tabiri caizse üretilemeyen tek ilacın kan olduğunu ve sürekli bir ihtiyaç olduğunun vurgusunu yaptı.

Beykoz’un nüfusunun 250 bin olduğunu, bunun yaklaşık 150 bin ila 180 bin  kadarının kan bağışı yapabilecek durumda olduğunu, her bir ünite kan 3 hayat kurtarabildiğini, dolayısıyla sadece Beykozlular olarak 450 bin ila 540 bin vatandaşımızın hayatını kurtarabileceğimizi söyledi.  Ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gazi olan İlçe Başkanı Güler; “Beykozlu hemşehrilerimizin vatan millet konusunda hiç bir destek ve hiç bir beklenti duymaksızın ayrı bir aşk ayrı bir sorumluluk taşıdığını 15 Temmuz’da bir kere daha ispat etmiştir.Bundan dolayı biz kan bağışı organizasyonumuzun sloganını ‘Sorumluluk Kanımızda Var.’ dedi.

Ak Gençlik Beykoz İlçe Başkanı Mehmet Güler bunun bir millet olmanın sorumluluğu olduğunu, 4-5 Şubat Beykoz Merkez Meydanında, 6 Şubat 15 Temmuz Şehitler Meydanında  (Beykoz Belediye Meydanında) Kızılay’ın Kan toplama noktalarına tüm kahraman Beykozlu hemşehrilerimizi davet etti.