4 Ocak 2017 15:37

AGD MEKKE’NİN FETHİNİ KUTLADI

Yaptığı programlarda Türkiye’de gençliğin imanlı ve ahlaklı yetişmesini şiar eden Anadolu Gençlik Derneği’nin Beykoz Şubesi Mekke’nin Fethini kutladı.

Elektirik kesintileri ve su kesintilerinin ardından olumsuz hava koşullarına rağmen yoğun kalabalığın gözlendiği program, Ortaokul öğrencisi Necmettin Kalaycı’nın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra açılış konuşması için İlçe Başkanı Rıza GİK söz aldı ve katılımcılara hoşgeldiniz derken, fethi anlattı. Program yine öğrencilerin  ilahiler okuması ve sinevizyon gösterimleri ile  devam etti.
Program hatibi Araştırmacı Yazar Siyami AKYEL’ günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla konuklara hitap etti. Programda ayrıca Türkiye genelinde Lise ve Ortaokul öğrencilerine yönelik yapılan Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi yarışmasında Beykoz’da ilk 10’a giren öğrencilere hediyeleri Beykoz Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY, AGD İstanbul Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı İbrahim KALAYCI ve AGD Beykoz İlçe Başkanı Rıza GİK tarafından takdim edildi.Daha sonrasında yarışmaya katkıda bulunanlara plaket takdim edildi.