2 Aralık 2020 14:18

Siyaset hareketli: Adnan Güner gemileri yaktı!

40 yılı aşkın süredir Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapan Adnan Güner, Beykoz Aktüel Haber’e çarpıcı açıklamalar yaptı.

Siyaset hareketli: Adnan Güner gemileri yaktı!

Beykoz Belediyesi CHP 5. Dönem Meclis Üyelerinden ve partinin birçok kademesinde görevler alan Adnan Güner, vefa vurgusu yaptığı açıklamalarında oldukça duygulandı.

Yediden yetmişe bütün partililere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Adnan Güner, ‘’Duygulanmamak elde değil. Kolay değil 40 yılı aşkın süredir bulunduğunuz bir siyasi partide yol ayrımına geliyorum. Ortada seçim yok, ortada kongre yok. Kimseye operasyon da yapmıyorum. Beni sadece belirli muhit tanırdı. CHP sayesinde tüm Beykoz tanıdı. Adnan Güner olarak geldim, kırmadan dökmeden gidiyorum. Rahmetli Çavuş ağabeyim bana hakkını helal etsin. Bugüne kadar beraber siyaset yapmış olduğumuz Partililerimize, Mahalle yöneticilerimize ve Başkanlarımıza, İlçe Yöneticilerimize, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza, İstanbul İl Yönetimleri ve Başkanlarımıza, Genel Merkez ve Genel Başkanlarımıza teşekkür ederim’’ dedi.

Parti içi ve parti dışı verilen mücadelelere değinerek helallik isteyen Güner, ‘’Biz büyük bir mücadeleye gönül vermiş küçük birer erleriz. Bugüne kadar parti içi ve parti dışı ayrı ayrı mücadeleler verdik. Ben kırmamaya, dökmemeye hep özen gösterdim. Kalbini bilerek ya da bilmeyerek kırdığım olduysa hep telafi etmeye çalıştım. Önemli olan gönüllerde güzel bir iz bırakabilmek olduğuna inandım. Eğer farkında olmadan kalbini kırıp da telafi etme imkanım olmayanlar olduysa, bu vesileyle onlardan da helallik istiyorum’’ dedi.

Vefanın sadece İstanbul’da bir semt olmaması gerektiğini savunan Güner, ‘’İlçe Başkanı Aydın Düzgün benim arkadaşımdır dostumdur. Uzun yıllara varan bir hukukumuz vardı. Ben istifa noktasına geldim fakat bir kez olsun ‘Adnan sen ne yapıyorsun’ demedi. Biz önceden kocaman bir aileyken şimdi ise sadece bir aile söz konusu. Onların da canı sağolsun ama şu unutulmasın ki CHP Beykoz bir aileden daha büyüktür. Vefanın sadece bir semt adı olmadığına inanmak istesem de bize düşen acı acı yutkunmak olmuştur. Herkesin gönlünce olsun’’ dedi.

40 yıllık partinizden istifa mı edeceksiniz sorusuna cevap veren Adnan Güner, ‘’40 yılı aşkındır CHP üyesiyim. Kolay değil hemen öyle istifa etmek. Özellikle biz kitlelerle siyaset yaptık. Geniş bir istişare sürecinden sonra kararımızı ve gerekçelerimizi tek tek paylaşacağız ve gereken neyse onu yapacağız’’ dedi