6 Mart 2018 14:58

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı!

Beykoz Belediyesi Mart Ayı Meclis görüşmelerinde söz alan Beykoz’un özellikle Çubuklu’nun sevilen siması, Meclis Üyesi Gül Biçer 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı.

Beykoz Belediyesi Mart Ayı Meclis görüşmelerinde söz alan Beykoz’un özellikle Çubuklu’nun sevilen siması, Meclis Üyesi Gül Biçer 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı.

Meclis görüşmelerinde söz hakkı alan AK Partili Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Gül Biçer; ‘’Aile bireyinin temel taşı olan kadınlarımız, geçmişten günümüze Türk toplumunda sosyal ve kültürel hayatın odağında yer almış ve çoğu zamanda söz sahibi olarak yönetimde bulunmuştur. Hak ve özgürlüklerine sahip çıkarken; erkeklerinde bu mücadelede ön yargılarından arınarak gücü, çalışma azmi, iradesi ve öz güveni olan kadınlarımıza destek vermesi, sorunlarının çözümü açısından sıkıntılarını minumum düzeye indirgeyerek ilerlemelerine engel olan pürüzleri ortadan kaldırmaları için yapabilecekleri bir şeyler olduğuna yürekten inanıyorum’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmalarında devam eden Biçer, ‘’Günümüz kadınları yeryüzünde ki dengelerin korunabilmesi gelecek kuşaklara yaşanabilir bir Dünya bırakılması için siyasal yaşama daha eşit koşullarda katılmaları gerektiği bilincine varmışlardır. Kadınlar, toplumda ki pek çok konu ve değeri ile siyasetten ekonomiye hayata katılım evresi olarak tanımlamakta mümkündür. Hayat, kadın ve erkek ile birlikte biçimlenir. Her iki cins de kendisine ait özellikler ile belli bir konum işgal etmekte ve topluma katkı sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk tarihinde kadın yüksek, şerefli ve saygın bir varlık olarak yerini almıştır. Aile ve toplum arasında bir köprü görevini üstlenen kadının sistemin işleyişinde önemi ve katkısı büyüktür” ifadelerini kullandı. 

Kadınların toplumda ki, siyasette ki, bürokraside ki yerine de değinen Biçer, ”Nüfusun yarısını oluşturan kadınlarımızın toplumsal yaşama katkılarını değerlendirecek olursak;

Siyasal alanda

2 Bakan olmak üzere 81 Millet Vekili

Büyükşehir Belediye Başkanı

1 İl Genel Başkanı

40 İlçe Belediye Başkanı

60 İl Genel Meclis Üyesi 

2.198 Meclis üyesi 

Aktif olarak görev yapmaktadır..

Muhtar sayısı ise 674.

Üst Düzey Bürokrasi de ise katılım % 10, 9 dur.

Hakim ve Savcıların %31,8 i

Akademisyenlerin yaklaşık %40’ı  kadındır..

Spordan sanata toplumun her alanın da nice, nice kadınlar…

Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kadına yapılan ayrımcılık, Irkçılıktan beterdir” anlayışı üzerine siyasete katılım gösteren milyonlarca kadın..

Toplum için büyük önemi olan ve Türkiye Cumhuriyeti’ni taşıyabilecek güçlü omuzlara, güçlü fikirlere sahip tüm kadınlarımıza..

Saygılarımla..

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutluyorum’’ ifadelerini kullandı. 

Beykoz Belediye Meclisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü es geçmemiş oldu. 

 

Etiketler: