5 Nisan 2021 12:47

Murat Aydın: Giresunspor’a destek olmamdan daha doğal ne olabilir?

Beykoz Aktüel Haber’in gündeme getirmiş olduğu Giresunspor’a destek konusu Başkan Aydın tarafından yanıt buldu.

Murat Aydın: Giresunspor’a destek olmamdan daha doğal ne olabilir?

Beykoz’da geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yoğun gündem olan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın Giresunspor’a Belediye bütçesinden mi destek olduğu sorusu cevabını buldu.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir konu ile ilgili gazetemize konuşmuştu. Taşdemir, “Başkan Murat Aydın bu desteği kendi cebinden mi yaptı? Kendi cebinden yapmadıysa Beykoz halkının bütçesi Giresunspor’a mı aktarıldı?” ifadelerini kullanmıştı.

Belediye Meclisi’nde gündeme geldi

Beykoz Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Bahar Doğru, Başkan Murat Aydın’ın cevaplaması amacıyla soru sordu.

Söz hakkı alan Bahar Doğru, “Kamuoyunu fazlasıyla meşgul eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Beykoz İstanbul’un en eski semtlerinden biridir. Beykoz’la özdeşleşen 113 yıllık tarihi çınar olan Beykozspor var. Duyduklarımız bizleri haddinden fazla üzüyor. Belediye Başkanım bir başka spor kulübüne yardım ettiği söyleniyor. O yetmiyor AK Parti İlçe Başkanı da Beykozspor’un rakibine yardım ettiği söyleniyor. Gerçekten bu iddialar doğruysa Beykozluların vicdanını sızlatmaya hakkınız olmadığını söylerim” dedi.

“Beykozspor’un kullandığı tesis Belediyemize aittir”

Konu ile ilgili konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediyesi olarak spora destek olduklarını vurguladı. Başkan Aydın, “Son yapılandırma ile Beykoz Spor Kulübü’nün vergi dairesine 942 bin TL olan borcu, SGK’ya da 643 bin TL’lik borcu ile ilgili konuyu biz bir şekilde ricacı olduk işadamlarına ve çözdük. Beykoz’da Beykozspor var, Anadoluhisarı var, Paşabahçe var. Bir sürü kulübümüz var. Bütün kulüplerimizin hizmetindeyiz. Şuan Beykozspor’un kullandığı tesis Belediyemize ait tesistir. Tüm harcamalarını Beykoz halkı karşılamaktadır. Tesislerin tamamı ya Belediye tarafından ya da Gençlik Spor Müdürlüğümüz tarafından yapılmıştır” dedi.

“Giresun benim ata yurdum”

Sadece futbolla ilgili branşta değil birçok branşta spora destek verdiklerini belirten Başkan Aydın, “Beykoz Belediye Başkanının bir kulübe yardımcı olduğunu duyduk. Efendim bu yardımı nasıl yaptı? Ben söyleyeyim hangi kulüp o! Ben Giresun’da doğdum. Benim memleketim orası. Benim ata yurdum. Süper ligde karadenizin Samsun’dan sonra ki ilk takımıdır. Son 40 yıldırda Süper Lige çıkamamıştır. Benim temennim şampiyon olarak ligi tamamlamasıdır. Belediye bütçesinden oraya destek olabilir miyiz? Hiçbir profosyonel kulübe yardımcı olmayız. Ama kendi ilçemizde ki amatör kulüp ve branşlara sonuna kadar yardımcı oluruz. Yasa bunu sağlıyor” dedi.

Başkan Aydın, “Giresunspor’a yardımcı olmak için bir faaliyetin içinde yer aldım. Bundan daha doğal ne olabilir? Etrafımda, tanıdığım iş insanı, ekonomik durumu iyi olan insanlar var. Onlara çay içeriz muhabbet ederiz. Ya şu kulübe sahip çık deriz. Bundan doğal ne olabilir? Beykoz’un imkanlarını başka bir yere seferber edelim gibi birşey yasal olarak da mümkün değil doğru bir iş de değildir” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın vermiş olduğu cevap sonrası yeni bir tartışmanın başlayıp başlamayacağı ise merak ediliyor.