20 Kasım 2018 12:46

250 Bin Beykozlunun Hakkı Gasp Ediliyor!

Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan ve Başkan Yardımcılığından istifa etmeyerek Beykozlunun vergileriyle kampanya yürüten Salim Öztürk’e tepkiler dinmek bilmiyor.

Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan ve Başkan Yardımcılığından istifa etmeyerek Beykozlunun vergileriyle kampanya yürüten Salim Öztürk‘e tepkiler dinmek bilmiyor.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısıyken AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Salim Öztürk; hem belediyenin makam arabasını kullanıyor, hem milletin vergileriyle alınan benzini kullanıyor hem de seçim çalışmaları için programlara aynı arabayla gidiyor. Makam arabasıyla AK Parti İlçe Başkanlığı’na başvuruya gelen Salim Öztürk’ün adaylığı ilk önce etik olmadığı gerekçesiyle kabul edilmedi. Ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek AK Parti İlçe binasına gelerek İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç‘la görüşme yaptı ve ertesi gün adaylık kabul edildi. 

“Bu Mu Müslümanlık?”

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği halk meclislerinde vatandaş sorularından sonra yaptığı el kol işaretleriyle Beykozluları aşağıladığı konuşulan ve halk meclislerinde ki gerginliklerin müsebbibi ilan edilen Salim Öztürk, Vergiler ile bütçesi verilen Belediye imkanlarıyla mı aday adaylığı çalışması yapacak? Belediye makamı ofis olarak,  Başkan Yardımcılığı için tahsis edilen araba ise aday adaylığı için mi kullanılacak? 

Beykoz’da seçim bıçak sırtındayken bu tarz hamlelerle CHP’nin ve olası adayının desteklendiği iddiaları ise gündeme geliyor.

“Cumhurbaşkanı’na ve İnsanlığa İhanet”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2071 hedefi çerçevesinde desteklenen ve gerekli koordineler sağlanan köy okullarına yardım projesine Salim Öztürk’ün duyarsızlığı damga vurmuştu. 11 tane gencin 45 bin bütçe toplayarak resmi dernekleriyle bot, mont, ayakkabı, çanta, atkı, bere, şapka, okuma kitapları ve ders kitaplarından oluşan yardımlar toplanmıştı. Kastamonu’da 11 ilçeye dağıtılacak yardımlar için sadece 1 otobüse ihtiyaç vardı ve “Cenaze dışında otobüs veremiyoruz” diyen Salim Öztürk bir kez insanlığa, bir kez de Cumhurbaşkanı’na ihanet ettiği vurgulanıyor. Cenaze dışında otobüs veremeyen, kurallara ve kaidelere bağlılığını ifade eden Öztürk, yaşanılan bu olayla ilgili 250 bin Beykozluyla helalleşebilecek mi?

Beykoz’da Seçimi CHP’ye Kazandıracaklar İddiası!

Yapılan yanlış uygulamaların belirli kişilerin adaylık yolunun kapanmasından kaynaklandığı ifade edilirken, yapılan birçok uygulamanın kasıtlı olarak toplumu harekete geçirdikleri iddia ediliyor. CHP ile anlaşma yapıldığı da iddia edilirken Beykoz’da AK Parti’ye seçim kaybettirmek için çalışıldığı ifade ediliyor.