19 Mayıs 2019 19:42

23 Haziran, İlçe Başkanlarının Kaderini Belirleyecek!

AK Parti ve CHP’de ulusal çapta beklenilen değişim ve yenilenme süreci için 23 Haziran molası verildi.

23 Haziran, İlçe Başkanlarının Kaderini Belirleyecek!

AK Parti ve CHP’de ulusal çapta beklenilen değişim ve yenilenme süreci için 23 Haziran molası verildi. 

AK Parti ve CHP tüm ülke çapında ve özellikle İstanbul merkezinde köklü değişime imza atacak. İstanbul’da birçok İlçe Başkanının değişmesi beklenilirken, CHP’de atama yönteminin uygulanıp uygulanmayacağı ise bir süredir kulislerde tartışılıyor. 

Birçok Büyükşehiri kazanan CHP’de,  güvenoyu alan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ağırlığı hissedilmesi beklenilirken, yıpranan ve partiyi yoran birçok siyasinin değiştirilmesi hedefleniyor. Yapılacak kongre sürecinde partinin İlçe Başkan adayları daha açık ve net bir şekilde belirlenmesi bekleniyor. Disiplin sürecinin işletilmesi için bazı ön hazırlıklar yapılırken, 23 Haziran İBB seçimlerinde oy farkına etki eden ilçelerinde son kez ayrı olarak değerlendirileceği bilgisine erişildi.

Edinilen kulis bilgilerine göre, AK Parti İstanbul’da sadece 9 İlçe Başkanı ile devam edecek. Teşkilat içi yapılan araştırmalar, yerel ve parti içi dengeler, belediye ve ilçe başkanlığı uyumu gibi etkenler belirgin olacak. Mikro milliyetçilik ve yerel tepkilerin de önüne geçmek isteyen AK Parti, toplumda karşılığı her geçen gün azalan ve kendini yenileyemeyen isimlere teşekkür edecek. 2024 hesabı yapması beklenilen isimlerin partiyi yormalarına fırsat verilmeyecek olan AK Parti’de, genç ve yeni yüzlerin ön plana çıkması bekleniliyor.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün 23 Haziran’da sadece İstanbul’u değil aynı zamanda kendi geleceklerini de oylayacaklar.