HABER AKIŞI

Remzi Şen: ‘’Beykoz’u Beykozlularla Birlikte Yöneteceğiz’’

 Tarih: 05-12-2018 21:00:00  -   Güncelleme: 09-12-2018 14:31:29
AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı ve KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, Beykoz Aktüel’e konuştu. Başkan Remzi Şen, ‘’Beykoz’u Beykozlularla birlikte yöneteceğiz’’ dedi.

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı ve KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, Beykoz Aktüel’e konuştu. Başkan Remzi Şen, ‘’Beykoz’u Beykozlularla birlikte yöneteceğiz’’ dedi.

Beykkoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak'ın sorularını tüm içtenliğiyle cevaplayan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Remzi Şen çarpıcı açıklamalara imza attı. 

''Bize kendinizi tanıtır mısınız?''

 ''20.05.1960 tarihinde Kastamonu ili Taşköprü İlçesi Çekiç Köyünde dünyaya geldim. İlkokul 1 ve 2. Sınıfları köy okulunda okudum. İlkokul 3’ü de İstanbul Bahçelievler’de Kocasinan İlkokulu’nda okudum. Daha sonra Bahçelievler Lisesi’nden mezun oldum ve 1982 yılında da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği’nden mezun oldum. Askerliğimi yedek subay olarak 1. Ordu Karargahı Selimiye Kışlası’nda yaptım. 1985 yılında kendi şirketimi kurdum. Proje, Mühendislik, Müşavirlik ve İnaşaat alanlarında hizmet vermekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım. 2004’te yılında Beykoz’a geldim ve 2007’den beri Beykoz’da yaşamaktayım.''

Siyasi Geçmişinizden Bahseder misiniz?

Siyasete 1984-1985 yıllarında Doğru Yol Partisi’nde başladım. Gençlik Kolları, İlçe Yönetimi, İlçe Başkanvekili görevlerini yaptım. Daha sonra Bakırköy’den ayrılan Bahçelievler’de teşkilat başkanlığı yaptım. Yine daha sonra 1994 yılında Bakırköy’den ayrılan Bağcılar’da 5 sene İlçe Başkanlığı yaptım. 1999 yılında Bağcılar’da DYP Bağcılar Belediye Başkan Adayıydım. Daha sonrasında 3 sene kadar İstanbul Teşkilat Başkanlığı yaptım. 2002 senesinde 7. Sıradan Milletvekili Adayı oldum fakat partimiz barajı aşamadı. Sonra ki süreçte 2007 yılında Demokrat Parti İstanbul İl Başkanlığı görevine geldim. 2010’da da İl Başkanlığını bıraktım. 2012 yılında DYP’nin Eski Genel Başkanı, bugün ki İçişleri Bakanı’mız Süleyman Soylu ile beraber AK Parti’ye katıldık. 2014 seçimlerinde, referandumlarda ve diğer süreçlerde partimiz için mücadele ettik. Cumhurbaşkanlığı Referandumunda İçişleri Bakanı’mız Süleyman Soylu’yu Beykoz’da ağırlayarak güzel bir programa imza atmıştık.

Beykoz’da ki En Önemli 3 Sorun Nedir? Çözüm Önerileriniz Nelerdir?

Beykoz’un en önemli problemlerinden biri imar problemidir. Bu problem artık Beykozlunun çok derin yarası olmuştur. Bunu çözmeden bir şeyi çözmeniz mümkün değil. Bu sorunla beraber her şeyi çözmeniz gerekir. 2. si de Beykoz’da sosyal aktivite yapabilecek, spor veyahut kültür salonlarının olmayışı. O konuda büyük önem vermek gerekiyor. Mahallelere spor kompleksleri, kültür salonları yapmak gerekiyor. Diğer bir problem ulaşım problemidir.

Toplu ulaşım neredeyse yok! Burada ne Metrobüs geçer, ne Metro var ne de başka bir şey var! Dolayısıyla Beykozlunun Beykoz’dan çıkıp bir yerlere ulaşması çok zor. Bununla alakalı çalışmalar yapmak lazım mesela Çekmeköy’e, Ataşehir’e Metro geldi. Bu Metro’nun bir şekilde, bir ayağının buraya getirilmesi gerekiyor. Sahil yolunu belki raylı sistemle Tokatköy’den Üsküdar’da ki Marmaray’a bağlamak gerekiyor. Ulaşımı önemli bir problem görüyorum. Hakikaten Beykoz toplu ulaşım noktasında fakir. Bu sadece Beykoz Belediyesi’nin çözebileceği bir problem değil mutlaka Büyükşehirle birlikte çözülmesi gerekiyor. Burada da Beykoz Belediyesi’nin bu iradeyi ortaya koyması gerekiyor.

Sizin Hayata Geçirmeyi Düşündüğünüz Projeler Nelerdir?

Spor, eğitim, kültür, sağlık, organik tarım ve turizmin son derece rahat yapılabileceği bir ilçede yaşıyoruz. Bu konuda Beykoz’un yönlenmesi lazım. Beykoz’a Üniversiteler gelmeye başladı, özel okullar gelmeye başladı. Beykoz havasıyla, doğasıyla, ormanlarıyla sağlık turizmini de elverişlidir. Bu konuda da yatırımlara ön ayak olacağız.

Eğitim anlamında yapılan yatırımlarla beraber yurt yapımlarına ön ayak olacağız. Beykoz’un sahillerinde ki projelerimizle birlikte ciddi bir istihdam alanı sağlayacağız. İstiyoruz ki Beykozlu ilçe dışında çalışmadan, kendi kendine yetebilsin, ilçemizde ciddi bir istihdam potansiyeli oluşturalım. Beykoz’un çok güzel köyleri de var. Bu köylerin bir kısmında turizm bir kısmında organik tarım yapılabilir. Bütün bunların yanı sıra benim Beykoz halkına en büyük vaadim, Beykoz’u Beykoz halkıyla birlikte yöneteceğim. Hiçbir Mahallesini, hiçbir Yöresini bir diğerinden ayırmayacağım. Emri vaki değil istişare ile hareket edeceğiz. Halka rağmen değil halkla birlikte bir yönetim oluşturacağız. Muhtarlarımız istediği zaman telefondan Belediye Başkanına ulaşacak. Arada asistandır, özel kalemdir olmayacak! Muhtarlarımız halkla ilk teması olan, partisi olmayan, toplumun sevdiği isimlerdir. Belediye Meclislerinin yanı sıra halk meclisleri ile birlikte yönetime halkımızı dahil edeceğiz. Beykoz’u Beykozlularla birlikte yöneteceğiz.

Toplumda Sporla Alakalı Olsun,  Beykoz Sporla Alakalı Olsun Beklentiler Var. Bu Konuda Nasıl Bir Yol Haritası Çizmeyi Düşünüyorsunuz?

Gençliğimde İstanbul Amatör Liginde top oynadım. Sporu, Amatör Ligleri iyi bilirim ama Beykoz 1908’in bulunduğu lig hakkettiği lig değildir. Profesyonel düşünerek hareket etmeliyiz. Spor sadece futbolda değildir. Birçok alanda Beykoz’da Beykozluluk bilinciyle spor dallarını destekleyeceğiz. Neden Kürek olmasın? Neden Küçüksu ve Beykoz Çayırlarında Güreş Turnuvaları olmasın? Doğayla iç içe alanlarımız var. Neden koşu yarışları denildiğinde Beykoz akla gelmesin? Neden Beykoz Spor Şampiyon olamaz ama bu sene UEFA Avrupa Ligine gider cümlelerini kurmayalım?

Sn. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi Beykoz Spor’u hakkettiği liglere ulaştıracağız. Spor bir yandan da ilçenin tanıtım aracıdır. Biz bu konuda kesinlikle destek olacağız ama önemli olan altyapıdır. Her mahalleye spor kompleksi yaparak, altyapıyı canlandıracağız ve diri tutacağız. Beykoz’un tanıtımını çok iyi yapmalıyız. Sporun yanı sıra mesela Beykoz’a bir cam merkezi kurmalıyız. Turistleri çekip Beykoz’un bu alanda ki markasını koruyarak adımlar atmalıyız. Organik tarımla alakalı mutlaka Belediye desteği olması gerekir. Üreten insanın desteklenmesi lazım ve bu çok iyi pazarlanmalı. Ev hanımlarının becerilerini tespit edip, el işinden tutun turşu yapmaya kadar, reçel yapmaya kadar işler yaptırmamız lazım. Ev hanımlarının yaptığı bu işleri ücret karşılığında sunmamız gerekir. Bu şekilde hem mesleğe önem vererek hem de ev hanımlarını desteklememiz lazım.

Aday Adaylığınız Sonrası Toplumun Tepkisi Nasıl Oldu?

Beykoz’da bütün dernekleri, mahalleleri dolaşıyoruz. Kendimizi anlatıyoruz. Ben şunu görüyorum Beykoz halkı samimiyet arıyor. Eğer ortada samimiyet varsa sorun yoktur. İnsanlar hata yapar, eksi olabilir! Ben şunu çok rahat gözlemliyorum. Hiç tanımadığım insanlarla konuştuğum zaman insanların bakış açısı değişiyor, aynı çerçeve de buluşabiliyoruz. İnşallah aday siz olursunuz diyorlar, bizlerde mutlu oluyoruz. Burada birbirinden kıymetli aday adayları arkadaşlarımız var. Hepsine başarılar diliyorum. Seçim sonuç odaklıdır. İnşallah bizlerde başarılı olacağız. Burada Belediye Başkanımız zaten birçok projeyi son haline kadar getirdi. AK Parti’de Beykoz’da birçok şeyi yüzmüş yüzmüş kuyruğuna getirmiş. Bunu tamamlamak da AK Parti’ye düşer.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Son Yerel Seçimde 69 Bin Oy Almıştı. Eğer Sizin Adaylığınız Gerçekleşirse Hedefiniz Nedir?

Beykoz’da Genel seçimler ile yerel seçimler arasında farklar oluşuyor. Bizim 1 Kasım seçimlerinde 87 bin oyumuz var. Ben inanıyorum ki yerel seçimlerde de bu oranları yakalamakta zorlanmayacağız. Eğer Aday olursam minimum 90 bin oy hedefimiz var. Bize oy veren de vermeyen de tüm vatandaşlarımıza eşit olarak yöneteceğiz.

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Anadolu Hisarı Kongreye Gidiyor Anadolu Hisarı Kongreye Gidiyor Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü, Facebook hesabından yaptığı duyuru ile ..
Büyük İkramiye Beykoz'a Çıktı! Büyük İkramiye Beykoz'a Çıktı! Şans Topu oyununun 931’inci hafta çekilişinde 5 artı 1 bilen 3 kişi, 222 bin 870..
Beykoz'da ki ATM Hırsızları Bakın Neler Çalmış! Beykoz'da ki ATM Hırsızları Bakın Neler Çalmış! İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Beykoz’da ATM’lerden hırsızlık yaptığı tesp..
Beykoz'da Yeni Dolmuş Hattı! Beykoz'da Yeni Dolmuş Hattı! İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Kadıköy arasında 10 araçlık yeni bir taks..
  GÜNCEL HABERLERİ
resim yok Marmara Üniversitesi'nde Afet Risk İdaresi Sempozyumu Düzenlendi Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Marmara Gençlik Akademisi or..
Beykoz’un Sokaklarını Fesleğen Kokusu Saracak Beykoz’un Sokaklarını Fesleğen Kokusu Saracak İstanbul’un incisi Beykoz, doğanın uyanışını Fesleğen Şenliği’yle kutluyor, ilçe..
23 Nisan Coşkusu Beykoz’u Kuşattı 23 Nisan Coşkusu Beykoz’u Kuşattı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Beykoz’da kardeş şehirlerinden gelen ..
Beykozlu Avukatlar Çok Dertli! Beykozlu Avukatlar Çok Dertli! 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla Beykozlu Avukatlar basın açıklaması yaptı. ..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti İstanbul’da Köklü Değişiklik Bekleniliyor AK Parti İstanbul’da Köklü Değişiklik Bekleniliyor Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde AK Part..
Ekrem İmamoğlu: ''Bizden Olanlar-Olmayanlar Devri Kapanmıştır! Ekrem İmamoğlu: ''Bizden Olanlar-Olmayanlar Devri Kapanmıştır! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ilk mesaisine başlarken basına açıklamalarda bulundu...
Cemal Sataloğlu: ''Beykozlunun Hukukunu Koruyacağız'' Cemal Sataloğlu: ''Beykozlunun Hukukunu Koruyacağız'' Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediye Meclisi’ni..
Murat Aydın 'Yıldırım' Hızıyla Göreve Başladı! Murat Aydın 'Yıldırım' Hızıyla Göreve Başladı! 31 Mart seçimlerinde Beykozluların %50’sine yakınının oyunu alarak seçilen Beyko..
  SPOR HABERLERİ
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
Beykoz'un Gururu Anadoluhisarı Atletleri Oldu! Beykoz'un Gururu Anadoluhisarı Atletleri Oldu! Anadoluhisarı Atletizm Takımı, Trabzon Yarı Maratonu'ndan dereceyle geldi.
Murat Aydın: ''Anadoluhisarı'nı Ayağa Kaldıracağız'' Murat Aydın: ''Anadoluhisarı'nı Ayağa Kaldıracağız'' Anadoluhisarı’nda esnaf ziyareti yapan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Mur..
  TOPLUM HABERLERİ
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikler..
İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği'nce düzenlenen "Kudüs"e kandil ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 29 18 3 8 45 16 62 +29
2 Galatasaray 29 17 4 8 62 29 59 +33
3 Beşiktaş 29 16 5 8 62 38 56 +24
4 Trabzonspor 29 15 7 7 52 38 52 +14
5 Alanyaspor 29 12 12 5 31 34 41 -3
6 Antalyaspor 29 12 12 5 33 46 41 -13
7 Çaykur Rizespor 29 9 9 11 41 41 38 0
8 Yeni Malatyaspor 29 10 11 8 39 39 38 0
9 Kasımpaşa 29 11 13 5 47 51 38 -4
10 Atiker Konyaspor 29 8 8 13 33 33 37 0
11 MKE Ankaragücü 29 10 13 6 30 42 36 -12
12 Kayserispor 29 9 11 9 28 40 36 -12
13 Sivasspor 29 9 12 8 41 45 35 -4
14 Fenerbahçe 29 7 10 12 34 40 33 -6
15 Bursaspor 29 5 10 14 25 34 29 -9
16 BB Erzurumspor 29 6 13 10 30 38 28 -8
17 Göztepe 29 8 18 3 26 37 27 -11
18 Akhisarspor 29 6 17 6 30 48 24 -18
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 15 11 2 2 25 8 35
2 Ümraniyespor 16 9 4 3 24 14 30
3 Hatayspor 15 8 2 5 25 9 29
4 Denizlispor 15 8 2 5 27 12 29
5 Gazişehir Gaziantep FK 15 8 4 3 24 11 27
6 Balıkesirspor Baltok 15 8 4 3 25 18 27
7 Adana Demirspor 15 7 3 5 26 14 26
8 Altınordu 15 7 4 4 25 14 25
9 Boluspor 15 7 4 4 21 12 25
10 Eskişehirspor 15 6 3 6 20 18 24
11 İstanbulspor 14 7 4 3 22 21 24
12 Osmanlıspor FK 15 7 7 1 19 18 22
13 Altay 15 5 5 5 18 14 20
14 Adanaspor 15 3 6 6 19 19 15
15 Giresunspor 15 4 8 3 15 21 15
16 Afjet Afyonspor 15 3 8 4 17 28 13
17 Elazığspor 15 3 9 3 16 24 12
18 Kardemir Karabükspor 15 0 12 3 6 33 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 16 12 2 2 43 13 38
2 Fatih Karagümrük 16 12 2 2 32 15 38
3 Menemen Belediyespor 16 10 2 4 34 19 34
4 Tuzlaspor 16 10 3 3 36 12 33
5 Sivas Belediyespor 16 8 3 5 28 20 29
6 Bandırmaspor 16 8 5 3 26 19 27
7 Etimesgut Belediyespor 16 7 3 6 20 13 27
8 Şanlıurfaspor 16 7 4 5 22 14 26
9 Zonguldak Kömürspor 16 7 4 5 19 15 26
10 Tarsus İdman Yurdu 16 7 5 4 32 25 25
11 Pendikspor 16 6 3 7 24 19 25
12 Kahramanmaraşspor 16 7 5 4 19 16 25
13 Kırklarelispor 16 6 4 6 20 16 24
14 Konya Anadolu Selçukspor 16 4 5 7 24 29 19
15 Bak Spor 16 4 5 7 16 28 19
16 Tokatspor 16 5 8 3 15 18 18
17 Fethiyespor 16 3 6 7 11 18 16
18 Darıca Gençlerbirliği 16 3 10 3 13 33 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 15 10 0 5 33 12 35
2 Hekimoğlu Trabzon 15 9 1 5 22 7 32
3 Tire 1922 15 8 0 7 23 8 31
4 Nevşehir Belediyespor 15 7 1 7 30 15 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Artvin Hopaspor 15 6 2 7 16 10 25
7 Erzin Belediyespor 15 6 3 6 29 15 24
8 Karaköprü Belediyespor 15 7 5 3 24 19 24
9 Şile Yıldızspor 15 7 6 2 32 21 23
10 Silivrispor 15 6 4 5 16 9 23
11 Yomraspor 15 5 3 7 19 14 22
12 Batman Petrolspor 15 6 5 4 14 15 22
13 Erbaaspor 15 5 4 6 19 13 21
14 Gebzespor 15 5 5 5 16 13 20
15 Kozan Belediyespor 15 4 4 7 14 17 19
16 Büyükçekmece Tepecikspor 15 5 7 3 17 19 18
17 Körfez Spor Kulübü 15 1 11 3 8 33 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 26/04/2019 Medipol Başakşehir vs Göztepe
 27/04/2019 Antalyaspor vs BB Erzurumspor
 27/04/2019 Çaykur Rizespor vs Sivasspor
 27/04/2019 Fenerbahçe vs Trabzonspor
 28/04/2019 Bursaspor vs Akhisarspor
 28/04/2019 Kayserispor (H:1) vs Alanyaspor
 28/04/2019 Beşiktaş vs MKE Ankaragücü
 29/04/2019 Atiker Konyaspor vs Galatasaray
 29/04/2019 Yeni Malatyaspor vs Kasımpaşa
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Giresunspor
 27/04/2019 Hatayspor vs Adanaspor
 27/04/2019 Altınordu vs Altay
 28/04/2019 İstanbulspor vs Elazığspor
 28/04/2019 Adana Demirspor vs Boluspor
 28/04/2019 Osmanlıspor FK vs Ümraniyespor
 28/04/2019 Denizlispor vs Balıkesirspor Baltok
 29/04/2019 Eskişehirspor vs Afjet Afyonspor
 29/04/2019 Kardemir Karabükspor vs Gençlerbirliği
 29/04/2019 Kardemir Karabükspor - Gençlerbirliği Kardemir Karabükspor ligdeki son 30 maçında hiç kazanamadı  Gençlerbirliği yenilmez
 29/04/2019 Kardemir Karabükspor - Gençlerbirliği Gençlerbirliği ligdeki son 9 maçında hiç kaybetmedi  Gençlerbirliği yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/04/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Fatih Karagümrük
 28/04/2019 Fethiyespor vs Pendikspor
 28/04/2019 Kahramanmaraşspor vs Manisa BBSK
 28/04/2019 Kırklarelispor vs Tarsus İdman Yurdu
 28/04/2019 Menemen Belediyespor vs Şanlıurfaspor
 28/04/2019 Sivas Belediyespor vs Etimesgut Belediyespor
 28/04/2019 Tokatspor vs Anadolu Selçukspor
 28/04/2019 Tuzlaspor vs Bandırmaspor
 28/04/2019 Zonguldak Kömürspor vs Bak Spor
 28/04/2019 Kahramanmaraşspor - Manisa BBSK Kahramanmaraşspor ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Kahramanmaraşspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/04/2019 Artvin Hopaspor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 28/04/2019 Gebzespor vs Ergene Velimeşe
 28/04/2019 Karaköprü Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 28/04/2019 Kozan Belediyespor vs Yomraspor
 28/04/2019 Nazilli Belediyespor vs Erzin Belediyespor
 28/04/2019 Nevşehir Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 28/04/2019 Silivrispor vs Erbaaspor
 28/04/2019 Tire 1922 vs Batman Petrolspor
 28/04/2019 Artvin Hopaspor - Büyükçekmece Tepecikspor Artvin Hopaspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Artvin Hopaspor yenilmez
 28/04/2019 Karaköprü Belediyespor - Şile Yıldızspor Karaköprü Belediyespor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Şile Yıldızspor yenilmez
Yukarı