HABER AKIŞI

Mavi Balonlar Otizmli Çocuklar İçin Uçtu!..

 Tarih: 03-04-2019 13:32:00  -   Güncelleme: 08-04-2019 21:48:56
Beykoz Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (BOÇAY), Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen programda farkındalık mesajları verildi, renkli etkinlikler sergilendi.

Beykoz Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (BOÇAY), Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen programda farkındalık mesajları verildi, renkli etkinlikler sergilendi.

Belediye Meydanı’nda buluşan otizmli öğrenciler kendi elleriyle yaptıkları kurabiyeleri protokol üyelerine ikram etti, şarkılar ve şiirlerle hünerlerini sergileyerek hep birlikte gökyüzüne otimzde farkındalığı simgeleyen mavi balonlar uçurdu.

OTİZM farkındalık günü _2

Etkinliğe, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, BOÇAY Derneği Başkanı Bülent Taştan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ilçe, protokolü, siyasi parti temsilcileri,Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Anadolufeneri Ayetullah Keser Özel Eğitim Okulu idareleri ve öğrencileri, Medipol Üniversitesi Diyaliz Bölümü öğrencileri, STK ve dernek temsilcileri, aileleri ve ilçe sakinleri de katılarak otizmli öğrencilere destek verdi.

 

 

Otizme dikkat çekmek üzere yapılan etkinlikte çocuklar katılımcılara mavi kurdele dağıtarak toplumda farklıklarıyla kabul görmek istediklerini ifade ettiler.

OTİZM farkındalık günü _27

BOÇAY Derneği Başkanı Taştan: “Otizm Bir Hastalık Değildir”

BOÇAY derneği Başkanı Bülent Taştan, otizmin anlamı ve derneğin faaliyetlerinden bahsederek: “Bizlerle bu farkındalığı paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Otizm bir hastalık değildir. Nörolojik bir gelişimsel bozukluktur. İlçemizde 400’e yakın otizmli çocuğumuz var. Bu çocuklarımız Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Anadolufeneri Ayetullah Keser Özel Eğitim Okullarında eğitim almakta. Okullarımızda özveriyle görev yapan tüm idarecilerimize teşekkür ederim. Dileğimiz özel eğitimli okullarımızın ulaşım kolaylığı için daha yakın bir yere taşınması ve çocuklarımız için özel sosyal donatı alanlarının olmasıdır. Dernek olarak Beykoz’da otizmli çocuklar olduğunun farkındalığını yarattık. Çalışmalarımıza destek veren kaymakamımıza ve belediye başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

OTİZM farkındalık günü _26

Kaymakam Katırcı’dan Gündüz Bakım Merkezi Müjdesi

 

 

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı toplumdaki ön yargıya dikkat çekerek: “Toplum olarak insanları kategorize etmeyi seviyoruz. Hepimiz insanız, otizmli de insan, engelli de insan, zekisi de insan. Yapacak tek şeyimiz var. İnsanı insan olarak göreceğiz. Bizim özel çocuklarımızın eğitimi ve sosyalleşmesi için gerekeli tedbirleri almamız lazım. Onların bizim merhametimize değil, sevgimize ihtiyacı var. İlçemizde inşaallah engelli aslanlarımıza hizmet verecek Gündüz Bakım Merkezi’ni çok yakında göreceğiz” diyerek müjde verdi.

OTİZM farkındalık günü _25

Başkan Çelikbilek: “Otizm Toplumun Ortak Derdidir”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise : “Ülkemiz geliştikçe, ilerledikçe her türlü sıkıntının çaresi bulunuyor. Görüyorum ki 2 Nisan da artık herkesin ajandasında. Sıkıntılar paylaştıkça azalıyor, sevinçler paylaşıldıkça çoğalıyor. Millet olmanın en güzel yanı toplumun sıkıntılarıyla dertlenmektir. Otizm de bu toplumun ortak derdidir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da özel yavrularımızın yanında yer alacağız. Bu güzel günü hazırlayanlara teşekkür ediyor ve  toplumdaki sorumluluk duygusunu artırmaya vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

OTİZM farkındalık günü _24

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “Özel Çocuklarımıza Yeni Bir Okul Kazandıracağız”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “ Özel çocuklarımızın gelişimi, hayata hazırlanmaları ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için gerekli eğitimi almaları hepimizin üzerinde önemli bir sorumluluktur. Özel çocuklarımızın okullaşmasıyla ilgili ülkemizde son yıllarda önemli atılımlar oldu. İnşaallah 4 dönümlük bir arsada, 36 derslikli büyükçe yeni bir okulu ilçemize kazandıracağız.”  diyerek yeni bir okul için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

OTİZM farkındalık günü _23

El Sanatları Sergilendi

Beykoz Özel Eğitim Okulu öğrencisi Buket Ateş piyano çalarken, Ayetullah Keser Özel Eğitim Okulu öğrencileri Giray Mutluer de şiir okudu. Kavacık Borsa İlköğretim Okulu öğrencileri çocukları ise farkındalık günüyle ilgili tekerleme okudular.

Sanatçı Ayhan Aydın’ın sahne aldığı programda sevilen parçalarla dans ederek eğlenen otizmli çocuklar ve ailelerine katılımcılar da eşlik etti. Etkinlikte otizmli öğrencilerin ebru, boyama, seramik ve çömlek dalında kendi el emekleriyle yaptıkları el sanatları da sergilendi.

OTİZM farkındalık günü _22

Otizm Nedir?

Otizm doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen karmaşık bir gelişimsel farklılıktır. Toplumda var olan bu önyargının aşılması, otizmli aileler için kritik bir önem taşımaktadır. Otizmle ilgili yapılan birçok çalışma sonucuna göre otizmli bireylerin gelişiminde en önemli unsur eğitimdir. Günümüzde her 68 çocuktan birisinde rastlanmaktadır.

Haber: Mücahit Ak

OTİZM farkındalık günü _21 OTİZM farkındalık günü _19 OTİZM farkındalık günü _18 OTİZM farkındalık günü _14 OTİZM farkındalık günü _13 OTİZM farkındalık günü _12 OTİZM farkındalık günü _11 OTİZM farkındalık günü _10 OTİZM farkındalık günü _9 OTİZM farkındalık günü _7 OTİZM farkındalık günü _6 OTİZM farkındalık günü _5 OTİZM farkındalık günü

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Riva Bayramda da Doldu Taştı Riva Bayramda da Doldu Taştı İstanbullular’ın yaz aylarındaki gözde tatil mekânı Riva, Kurban Bayramı’nda da ..
Beykoz’da Kurban Bayramı Sevinci  Beykoz’da Kurban Bayramı Sevinci Kardeşlik, paylaşma, iyilik ve yakınlaşmaya vesile olan Kurban Bayramı Beykoz Be..
"Beykoz Karpuz Festivali" nin Tadına Doyulmadı Osmanlı’dan bu yana üretilen meşhur Beykoz karpuzu “Karpuz Festivali”yle damakla..
Çocuklar Beykoz Çayırı'nı Şenlendirdi Çocuklar Beykoz Çayırı'nı Şenlendirdi Beykoz Belediyesi ve Beykoz Müftülüğü’nün Tarihi Beykoz Çayırı’nda Cami ve Yaz K..
  GÜNCEL HABERLERİ
SIMSICAK YAZ AKŞAMLARINI HATIRLATAN TASARIMLAR SIMSICAK YAZ AKŞAMLARINI HATIRLATAN TASARIMLAR Vakko kadını, İlkbahar/Yaz sezonunda renklerin orkestra şefliğini yapıyor. Renk ..
İmar Barışı Süresi 6 Ay Uzatıldı İmar Barışı Süresi 6 Ay Uzatıldı Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, 31 Aralık 2017’den önce yapılmış ruhsatsız v..
Türkiye'nin En Güzel Mesire Alanı Beykoz'da Açıldı Türkiye'nin En Güzel Mesire Alanı Beykoz'da Açıldı İstanbul’un eşsiz manzarasının en yüksekten izlendiği, seyir terasları, piknik, ..
Anadoluhisarı'nın Yeri, Küçüksu Çayırı'nın Yanıdır! Anadoluhisarı'nın Yeri, Küçüksu Çayırı'nın Yanıdır! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında organize edilen STK ve iş dünyası..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Kim Olacak? AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Kim Olacak? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak ..
AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı? AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak ..
Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Yüksek Seçim Kurulu tarafından 31 Mart Mahalli Seçimlerinde usulsüzlük ve kanuns..
AK Parti Teşkilatı Ethem Çekiç’e Emanet! AK Parti Teşkilatı Ethem Çekiç’e Emanet! AK Parti Beykoz’da Teşkilatlanmadan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevine ba..
  SPOR HABERLERİ
Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Ülkemizde ve yurt dışında düzenlenen koşu ve maratonlara katılan Anadoluhisarı İ..
Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yaklaşan olağan seçimli ge..
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
  TOPLUM HABERLERİ
Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Beykoz’un meşhur lezzetlerinden Tarihi Kanlıca Yoğurdu, "4. Beykoz Kanlıca Yoğur..
Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Samimiyeti ve güleryüzlülüğü ile birçok Beykozlunun gönlüne girmeyi başarmış ve ..
Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Kastamonu’da doğup büyümüş merhume Hacı Hayriye Anne çok küçük yaşlarda aldığı e..
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
  EMLAK HABERLERİ
Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da ev kiralamadan önce bilinmesi gerekenler… Antalya’da kiralık daire ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 20 5 9 72 36 69 +36
2 Medipol Başakşehir 34 19 5 10 49 22 67 +27
3 Beşiktaş 34 19 7 8 72 46 65 +26
4 Trabzonspor 34 18 7 9 64 46 63 +18
5 Yeni Malatyaspor 34 13 13 8 47 46 47 +1
6 Fenerbahçe 34 11 10 13 44 44 46 0
7 Antalyaspor 34 13 15 6 39 55 45 -16
8 Atiker Konyaspor 34 9 8 17 40 38 44 +2
9 Alanyaspor 34 12 14 8 37 43 44 -6
10 Kayserispor 34 10 13 11 35 50 41 -15
11 Çaykur Rizespor 34 9 11 14 48 50 41 -2
12 Sivasspor 34 10 13 11 49 54 41 -5
13 MKE Ankaragücü 34 11 16 7 38 53 40 -15
14 Kasımpaşa 34 11 17 6 53 62 39 -9
15 Göztepe 34 11 18 5 37 42 38 -5
16 Bursaspor 34 7 11 16 28 37 37 -9
17 BB Erzurumspor 34 8 15 11 36 43 35 -7
18 Akhisarspor 34 6 19 9 33 54 27 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 17 10 2 5 30 10 35
2 Gençlerbirliği 17 11 4 2 26 13 35
3 Denizlispor 17 9 2 6 33 12 33
4 Adana Demirspor 17 9 3 5 32 15 32
5 Altınordu 17 9 4 4 30 15 31
6 Ümraniyespor 17 9 5 3 25 17 30
7 Gazişehir Gaziantep 17 8 5 4 26 15 28
8 Boluspor 17 8 5 4 25 18 28
9 İstanbulspor 17 8 5 4 27 28 28
10 Balıkesirspor Baltok 17 8 6 3 26 23 27
11 Eskişehirspor 17 7 4 6 23 22 27
12 Altay 17 7 5 5 24 15 26
13 Osmanlıspor FK 17 8 7 2 22 19 26
14 Giresunspor 17 6 8 3 19 22 21
15 Adanaspor 17 3 8 6 21 25 15
16 Afjet Afyonspor 17 3 8 6 19 30 15
17 Elazığspor 17 3 10 4 19 28 13
18 Kardemir Karabükspor 17 0 14 3 7 43 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 17 13 2 2 45 13 41
2 Fatih Karagümrük 17 13 2 2 35 15 41
3 Menemen Belediyespor 17 10 2 5 34 19 35
4 Tuzlaspor 17 10 4 3 36 14 33
5 Sivas Belediyespor 17 9 3 5 36 21 32
6 Etimesgut Belediyespor 17 8 3 6 24 13 30
7 Bandırmaspor 17 9 5 3 28 20 30
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 5 4 35 26 28
9 Pendikspor 17 7 3 7 30 22 28
10 Şanlıurfaspor 17 7 4 6 23 15 27
11 Kırklarelispor 17 7 4 6 22 17 27
12 Zonguldak Kömürspor 17 7 5 5 19 16 26
13 Kahramanmaraşspor 17 7 6 4 21 21 25
14 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 5 7 28 32 22
15 Bak Spor 17 4 5 8 16 28 20
16 Fethiyespor 17 4 6 7 14 18 19
17 Tokatspor 17 5 9 3 15 20 18
18 Darıca Gençlerbirliği 17 3 11 3 13 36 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 16 10 0 6 35 14 36
2 Tire 1922 16 9 0 7 29 10 34
3 Hekimoğlu Trabzon 16 9 2 5 23 9 32
4 Nevşehir Belediyespor 16 7 2 7 30 16 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Karaköprü Belediyespor 16 8 5 3 25 19 27
7 Silivrispor 16 7 4 5 18 10 26
8 Artvin Hopaspor 16 6 3 7 17 13 25
9 Erzin Belediyespor 16 6 4 6 31 18 24
10 Erbaaspor 16 6 4 6 20 13 24
11 Şile Yıldızspor 16 7 7 2 32 24 23
12 Gebzespor 16 6 5 5 18 14 23
13 Yomraspor 16 5 4 7 20 17 22
14 Batman Petrolspor 16 6 6 4 15 17 22
15 Kozan Belediyespor 16 5 4 7 17 18 22
16 Büyükçekmece Tepecikspor 16 6 7 3 19 20 21
17 Körfez Spor Kulübü 16 1 12 3 9 37 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/08/2019 Yukatel Denizlispor vs Galatasaray
 17/08/2019 Gençlerbirliği vs Çaykur Rizespor
 17/08/2019 Kayserispor vs Alanyaspor
 17/08/2019 Sivasspor vs Beşiktaş
 18/08/2019 Göztepe vs Antalyaspor
 18/08/2019 Konyaspor vs MKE Ankaragücü
 18/08/2019 Kasımpaşa vs Trabzonspor
 18/08/2019 Yeni Malatyaspor vs İstanbul Başakşehir
 19/08/2019 Fenerbahçe vs Gazişehir Gaziantep
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/08/2019 Giresunspor vs Menemen Belediyespor
 17/08/2019 Fatih Karagümrük vs Bursaspor
 17/08/2019 Adana Demirspor vs Balıkesirspor
 17/08/2019 Osmanlıspor FK vs Boluspor
 18/08/2019 Hatayspor vs Altınordu
 18/08/2019 BB Erzurumspor vs İstanbulspor
 18/08/2019 Akhisarspor vs Adanaspor
 18/08/2019 Altay vs Ümraniyespor
 19/08/2019 Eskişehirspor vs Keçiörengücü
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/08/2019 Etimesgut Belediyespor vs Niğde Anadolu FK
 01/09/2019 Bayburt İÖİ vs Elazığspor
 01/09/2019 Sivas Belediyespor vs Kardemir Karabükspor
 01/09/2019 Van BBSK vs Bandırmaspor
 01/09/2019 Ankara Demirspor vs Bodrumspor
 01/09/2019 Kastamonuspor 1966 vs Tuzlaspor
 01/09/2019 Eyüpspor vs Kırşehir Belediyespor
 01/09/2019 Utaş Uşakspor vs Kahramanmaraşspor
 01/09/2019 Sakaryaspor vs Ergene Velimeşe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/08/2019 Silivrispor vs Erzin Spor
 31/08/2019 Sultanbeyli Bld. vs Manisaspor
 01/09/2019 Artvin Hopaspor vs Yomraspor
 01/09/2019 Karaköprü Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 01/09/2019 Yeni Orduspor vs 68 Aksaray Belediyespor
 01/09/2019 Düzcespor vs Kızılcabölükspor
 01/09/2019 Serik Belediyespor vs 24 Erzincanspor
 01/09/2019 Tokatspor vs Çatalcaspor
 01/09/2019 Buca FK vs Çankaya FK
Yukarı