HABER AKIŞI

Kastamonulular Ahmet Erkurtoğlu'nu Bağrına Bastı

 Tarih: 24-03-2019 21:49:00  -   Güncelleme: 26-03-2019 15:04:01
Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nun tanıtım gecesine Kastamonulular yoğun ilgi gösterdi.

Dört Kardeşler Düğün Salonu’nda gerçekleşen “Kastamonulular Birlik Ve Dayanışma Gecesi ve Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nu tanıtım gecesine” konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkanı Coşkun Tosun’a geceye yoğun katılım sağlayan Kastamonululardan büyük destek geldi.

Bu desteğin bir sebebi de CHP listesinden kontenjan 1. sıra Meclis Üyesi Adayı, Kastamonu’nun medarı iftihar kişiliklerinden Mimar Ahmet Erkurtoğlu olmasıydı.

Salona davul zurna eşliğinde giriş yapan Ahmet Erkurtoğlu’na yoğun ilgi vardı. Gösterilen ilgiye kayıtsız kalmayan Erkurtoğlu, Kastamonulu hemşehrilerinin masalarını tek tek dolaşarak, kucaklaştı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, ev sahibi Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nun açılış konuşmasını kendini tanıtarak başladı.

Erkurtoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Çok değerli hemşehrilerim, Kastamonulular bugüne kadar hep kahramanlık destanlarında en ön safta olmuştur. Vatan için ölünecekse ilk bizim insanımız koşmuştur. Kadınlarımızın da ayrıca Kahramanlık destanları vardır. Şerife Bacımız vardır, Halime Çavuşumuz vardır. Biz böyle bir memleketin evlatlarıyız. Burada bulunan insanlar bu yüzden her biri ayrı değer taşımaktadır. Sizleri canı gönülden seviyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Erkurtoğlu’nun konuşması sonrasında CHP Beykoz Belediyesi Başkan Adayı Coşkun Tosun, Kastamonulular hitap etti.

Tosun, “Öncelikle bu büyük organizasyonda emeği geçenlere ve yoğun katılım sağlayan Kastamonulu hemşehrilerime teşekkür ederim. Böyle bir kenetlenmenin önünde hiçbir gücün duramaz.

“SIRTINIZDA YÜK OLARAK TAŞIDIĞINIZ BU YÖNETİMDEN KURTULMALISINIZ” 

Tosun sözlerine şöyle devam etti, “Ey Şerife Bacı’nın, Halime Çavuş’un torunları, Çanakkale Savaşı’nın, İstiklal Harbi’nin kazananı yürekli Kastamonulular, biliyorum ki yıllardır sırtınızda yük olarak taşıdığınız bu belediye yönetimini artık sırtınızdan atacağınız başka bir mücadele içindesiniz. İnanın bu kez biz kazanacağız. Hiç şüpheniz olmasın. Bizler bu seçimde çok dengeli, çok liyakatli, çok mükemmel bir ekiple sahaya çıktık. Aramızda sizlerin de çok sevdiği, birbirinden değerli hemşehrileriniz var. Onların da varlığıyla hep birlikte Beykoz’un makûs talihini tersine çevireceğiz. Buna hepimiz çok ama çok yürekten inanmaktayız. Biliyorum ki; Yenimahalle’de yaşayan insanların çok fazla derdi, sorunu var. Burada yaşayan Kastamonulular olarak bunu en iyi sizler bilirsiniz. Unutmayın ki ben de sizden birisiyim. 16 yıldır taş üstüne taş koymamış bir belediyeden kurtulmak için belki de bu en son şansınız olacak.”

“BEYKOZ SÜREKLİ KAN KAYBEDİYOR”

Beykozlu işsiz, Beykozlu umutsuz, Beykozlu üzgün… Ticaretin durduğu, tersine göçün başladığı bir ilçe artık Beykoz. Geçtiğimiz yıldan bu yana nüfusumuz tam 5 bin kişi eksildi. İnsanlar kaçar oldu güzel Beykoz’umuzdan. Çocuklarımız buraları terk ediyor. Çünkü iş yok, ev yok. Beykoz sürekli kan kaybediyor kan.

“RANT ÇEVRELERİNİN DEĞİL, HALKIN BELEDİYESİ OLMAYA GELİYORUZ”

Değerli Kastamonulular, değerli Yenimahalleliler, sizlerin de destekleriyle iktidar olduğumuzda yepyeni bir dönem başlayacak Beykoz’umuzda. Sizlere söz veriyorum, ne sorununuz varsa hepsini tek tek çözeceğiz. Sizin çözüm olarak kabul etmediğiniz hiçbir uygulamada ısrar olmayacak, sadece sizlerin karar vereceğiniz çözümleri destekleyeceğiz. Çünkü bir çıkar çevrelerinin değil halkın belediyesi olmaya geliyoruz. Ama unutmayın ki, Beykoz, rant çevrelerinin istilası altında. O çevrelerin de adayı var elbette. Hem de ithal aday. Amaçları belli. Rant çevrelerinin çıkarlarını korumak.

“BEYKOZ’U YARINLARA HEP BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ”

Sizlerden ricam, gelin bir olalım. Bize 5 yıllığına bir yetki verin. Gerekirse ödünç oy verin. Size söz veriyorum, çok çalışacağız, çok çalışacağız, çok çalışacağız. Beykoz’u yarınlara hep birlikte taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Coşkun Tosun ve Ahmet Erkurtoğlu, 2014-2019 yılında meclis üyeliği yapmış Yılmaz Işık ve Cavit Gül’e hizmetlerinden dolayı çiçek takdimi yapıldı. Geçmiş dönem meclis üyeliği yapmış Kastamonulu Mustafa Yiğit ve Mustafa Topçu’ya da geçmiş, dönem de hizmetlerinden dolayı teşekkür edildi.

Yapılan çiçek takdimi sonrası, Kastamonulu Meclis Üyesi Adayları olan Özgür Güney, Mehmet Demir ve Erdoğan Demirörs’de katılımcılara tanıtıldı.

Düğün salonunu hınca hınç dolduğu gecede Kastamonu Folklör Ekibi, Davul Zurna Ekibi (Ralli Mehmet) ve Kastamonulu Yılmaz Cesur’da sahne aldı.

Katılımcıların doyasıya eğlendi gecede, CHP Adayı Coşkun Tosun ve Ahmet Erkurtoğlu da hemşehrileri ile birlikte oynadı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Beykoz Sempozyumu Hazırlıkları Başladı  Beykoz Sempozyumu Hazırlıkları Başladı Binlerce yıllık tarihinde medeniyetlere kucak açan Beykoz, kültürden ekonomiye, ..
Beykoz'da Orman Yangını Beykoz'da Orman Yangını Beykoz'da üç farklı noktada çıkan orman yangını söndürüldü. İstanbul Emniyet Müd..
Beykoz ‘Birlikte Yürüdü' Beykoz ‘Birlikte Yürüdü' Avrupa Hareketlilik Haftası'nın son gününde Beykoz sahili trafiğe kapatıldı. ..
Yıkımlar Sonrası Beykoz'da Adaletsizlik Sesleri Yıkımlar Sonrası Beykoz'da Adaletsizlik Sesleri “Ormanların Korunması” ve “Kaçak Yapının Önlenmesi” gerekçesi ile İstanbul Vali..
  GÜNCEL HABERLERİ
Buzdolabı Satın Alırken Bunları Aklınızdan Çıkarmayın! Buzdolabı Satın Alırken Bunları Aklınızdan Çıkarmayın! Evinize yeni beyaz eşyalar satın almak, oldukça keyifli olmasına rağmen dikkat e..
MOBİSAD Başkanı Turnacı: ''Sektörde Daralma Var'' MOBİSAD Başkanı Turnacı: ''Sektörde Daralma Var'' MOBİSAD bölgesel toplantılarının üçüncüsü, Trabzon’da gerçekleştirildi. Toplantı..
İstanbul'da Şiddetli Yağmur İstanbul'da Şiddetli Yağmur Marmara Bölgesi'nde etkili olan ve İstanbul'da da beklenen sağanak yağış etkili ..
İstanbul Depreminden En Fazla Etkilenecek İlçeler İstanbul Depreminden En Fazla Etkilenecek İlçeler İstanbul’da gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından gözler bir kez daha..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti Beykoz'da İhraç Süreci Başlıyor mu? AK Parti Beykoz'da İhraç Süreci Başlıyor mu? AK Parti Eski Başbakan ve Eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve 3 diğer ismi, ke..
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Kim Olacak? AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Kim Olacak? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak ..
AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı? AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak ..
Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Yüksek Seçim Kurulu tarafından 31 Mart Mahalli Seçimlerinde usulsüzlük ve kanuns..
  SPOR HABERLERİ
Beykoz Belediyespor Süper Lige Göztepe Galibiyeti ile Başladı Beykoz Belediyespor Süper Lige Göztepe Galibiyeti ile Başladı THF Erkekler Hentbol Süper Liginde 2019-20 Sezonunun 1.Hafta karşılaşmasında İzm..
Süper Kupa Hentbolda Beykoz Beşiktaş İle Karşılaştı Süper Kupa Hentbolda Beykoz Beşiktaş İle Karşılaştı Hentbol Erkekler Süper Kupa mücadelesinde geçen sezonun Süper Lig ve Türkiye Kup..
Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Ülkemizde ve yurt dışında düzenlenen koşu ve maratonlara katılan Anadoluhisarı İ..
Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yaklaşan olağan seçimli ge..
  TOPLUM HABERLERİ
Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Beykoz’un meşhur lezzetlerinden Tarihi Kanlıca Yoğurdu, "4. Beykoz Kanlıca Yoğur..
Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Samimiyeti ve güleryüzlülüğü ile birçok Beykozlunun gönlüne girmeyi başarmış ve ..
Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Kastamonu’da doğup büyümüş merhume Hacı Hayriye Anne çok küçük yaşlarda aldığı e..
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
  EMLAK HABERLERİ
Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da ev kiralamadan önce bilinmesi gerekenler… Antalya’da kiralık daire ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
Yukarı