HABER AKIŞI

Coşkun Tosun: “Yenimahalle'nin Sorunlarıyla İlgilenmediler''

 Tarih: 02-03-2019 19:49:00  -   Güncelleme: 02-03-2019 19:53:40
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Başkan Adayı Coşkun Tosun, Yenimahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Başkan Adayı Coşkun Tosun, Yenimahalle sakinleriyle bir araya geldi. 

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, Yenimahalle’deki toplantıya Meclis üyesi adayları ile katıldı.

CHP Adayı Coşkun Tosun: “Yenimahalle’nin sorunlarıyla ilgilenmediler” 

“Yenimahalle’nin sıkıntısı büyük. Sadece Yenimahalle değil, bütün Beykoz’un sıkıntısı aynı. Oflu Mustafa, ‘başkan acil buraya gel’ dedi ve ikiletmeden Yenimahalle’de geldiğimde, buradaki sorunlardan bana bahsetmeye başladı.

Sorun olduğunu biliyordum ama bu kadar olduğunu bilmiyordum. Ama bunlar çözülemeyecek sorunlar değil. Değil de en çokta Yenimahalle’den oy aldılar. Bunlar uzun zaman uyumuşlar, yatmışlar. Şu Yenimahalle’nin sorunu nedir, vatandaşın çektiği nedir, gelipte soralım dememişler.

Yenimahalleli sarı alanla uğraşıyor, ormanla uğraşıyor, 2b ile uğraşıyor, doğrusunu söylemek gerekirse sorunlardan başını kaldıramıyor. Ama kimsede demiyor ki; Yenimahalleli vatandaşlarımızın sorunlarını çözelim, bu mahallenin sıkıntılarına son verelim demiyor.

Yılmaz Işık kardeşim, Yenimahalle’nin 5 yıl boyunca sorunlarıyla uğraşıyordu ama tek başına kaldı. Bu dönem ise Yenimahalle’den 2 meclis üyesi aldık. Tabi Yılmaz Işık kardeşimizi de bir yere bırakmayacağız, hep beraber Beykoz’u yöneteceğiz”dedi.

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Işık: “Beykozlu güven istiyor” 

“Yenimahalle’nin değil, belki de Beykoz’un en büyük sorunu güven. Biz güvenmek istiyoruz. Biz, bizim gibi düşünen kişilerle yol yürümek istiyoruz.Beni tanıyanlar bilir.

Bir çok plan 2008′ den beri değişip durdu. Bir bölgeyi orman alanı, 2b alanı, sarı alan, hisse tapular alanı diye bölmüşler, parçalamışlar. Herkes bir sorunla uğraşırken aslında istenilen olmuş. Herkesi kendilerine düşürmüşler. Mutlaka ve mutlaka birbirimize güvenmeliyiz. Ormandaki evin yıkımı geldiği zaman diğer bölgelerdeki insanlara sahip çıkılmıyorsa gün gelir kendisine de gelir.” şeklinde konuştu.

CHP Meclis Üyesi Adayı Recayi Çelik:  “Beykoz’a göz diktiler” 

“Yıllardır buradayız. 1984 yılında Kavacık’tan Yenimahalle’ye geldik. Annem, “iki göz odam olsun, kırmadan kurtulayım da ilk işim evimin toprağı ile orucumu açacağım.” demesini unutmam.Evini kuruyor ve gerçekten sözünü tutuyor. Orucunu, o bahçenin toprağı ile açıyor.

Fabrikalar kurulurken, burada yaşayan insanların barınma ihtiyaçları da doğdu. Bu yerler artık göze batmaya başladı. Bu yerler çok kıymetli olduğu için gözleri Beykoz’a diktiler. Bu yerleri değerli, kıymetli kılan bizleriz, başkası değil. Bu işin partisi yok, Coşkun başkana güvendik. O vücudunu koydu. Bizde canımızı koyuyoruz.

Biz insan gibi yaşama hakkı istiyoruz. İnşallah bu dönem Belediyeyi hak ettiği gibi yöneteceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Tosun: “Beykoz’un sorunlarını beraber çözeceğiz” 

25 yıldır Beykoz’da sorunların çözümü noktasında hiçbir çalışma yapılmadı. Sadece 2B’lerin üzerindeki evlerin verilmesi noktasında gelişme yaşandı o kadar.

Gelen hiç bir Belediye yönetimi çalışmadı. 25 yıldır Belediyedeyim. Yapmadığım müdürlük yok. Hepsinin sorunu birbirinden zor. İyi ekipler oluşturmak lazım. Böyle tın tın olmaz.

Arkadaş, bir beyaz saray yaptın oradan dışarıya çıkmıyorsun. Ne yaparsak yapalım oylar yağıyor diyorlar. Kim hangi partiden olursa olsun. Ben hiç kimseyi yadırgamam. Hiç kimseyi dışlamam, kimseye kızmam. Bunun tam tersini düşünmek sağlıklı bir düşünce değil.

Bu dönem bize güvenin, bize destek verin sorunları birlikte çözelim. Sizden sadece bunu istiyorum. Birlikte yürüyelim.

İthal aday geldiği gibi geri gidecek

Yenimahalle de bir mahalle meclisi olacak. Bu meclisleri vasıtasıyla sorunları yatıracağız ve bu sorunları birlikte çözeceğiz. Kapalı kapılar ardında iş yapmak yok. Herşey ortada olacak şeffaf şekilde. O kapalı kapıları yıkıp atacağım. Bu projelere uygun adamlar getirmeye çalışıyorlar başka yerlerden.

İthal aday geldi Beykoz’a. Ama geldiği gibi gidecek. Arkadaşlar sizin partinizi bırakın ayrılın demiyorum. Sizin oyunuzu istiyorum.

Sorunları nasıl çözeceğim

Nasıl yapacaksın, bu kadar yasa sorunu var, kanunlar var, karşımızda başka bir hükumet var.

1. Adil, şeffaf olacağız.

2. Kadrolarımızı işin ehline vereceğiz.

3. Türkiye’nin en önemli mimarın getirdik. Ahmet Erkurtoğlu’nu getirdik.

4. Hukuksal sorun varsa İstanbul barosunu buraya getireceğiz.

Bizi Beykoz’da istemiyorlar

Bizi buradan göndermek istiyorlar. Bizim burada anılarımız, geçmişimiz var. Biz burada yaşamak istiyoruz. Biz buradan gitmek istemiyoruz. Biz Beykoz’da kendi evimizde oturmak istiyoruz.

Yerinde dönüşümü gerçekleştireceğiz biz. Çözümler halktan yana olmalı, ranttan yana olmamalı” dedi.

CHP Meclis Üyesi Adayı Ahmet Erkurtoğlu: “Siyasi hayatımın ilk konuşmasını Yenimahalle’de yaptım” 

“Yenimahalle benim için ilk siyasi toplantımı gerçekleştireceğim mahalle oldu. Bu yüzden dolayı benim için önemli bir anıya da sahip oldu.

Kentsel dönüşümü bir saçmalık ve sürekli şu şekilde dile getirdim. “binasal dönüşüm”

İstanbul gerçeğinde yatay dönüşümün olmayacağını bir çok televizyon programından belirttim.

Kimse hakkını parayla almayacak

Siyasi hayatta ilk konuşmamı yapıyorum.Sorunları çözmek için profesyonel ekipler kuracağız. Her meclisin fikirlerini alacağız ve bu çözümleri hep birlikte çözeceğiz. Sorunları çözmek için hukukçu arkadaşlarla çalışacağız. İşin doğrusu şehir ve plancılar odasını dikkate almamız gerekli. Onların desteği olmadan bu işleri doğru yapmak mümkün değildir. Bu yüzden bu sorunları çözecek hamleleri şimdiden yaptık. Yolumuz uzun, konuyu kısa sırada çözüm önerilerimiz ile geleceğiz. Bizim önceliğimiz halkın mutluluğu, başkalarının rantı değil, vatandaşın rantını düşünüyoruz. Kimse hakkını parayla almayacak. Burada sizlere söz veriyorum. Herkes yerini bir kuruş vermeden alacak” ifadelerini kullandı.

Program, vatandaşın soru ve cevap ile devam etti.

Coşkun Tosun programın bitmesinden sonra AK Parti seçim irtibat bürosunu da ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Cemal Sataloğlu ile Mardinli Aile Arasında Duygulandıran Diyalog! Cemal Sataloğlu ile Mardinli Aile Arasında Duygulandıran Diyalog! Beykoz’da güleryüzüyle gönülleri fetheden, çalışkanlığı ve samimiyetiyle de siya..
Coşkun Tosun: ''Gidecek Başka Yerim Yok!'' Coşkun Tosun: ''Gidecek Başka Yerim Yok!'' Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Coşkun Tosun, esnaf ziyaretinde yaşl..
Ekrem imamoğlu'ndan Yenimahalle ve Çavuşbaşı Çıkışı! Ekrem imamoğlu'ndan Yenimahalle ve Çavuşbaşı Çıkışı! CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Beykoz Yenim..
Beykoz'da Feci Kaza! 5 Yaralı Beykoz'da Feci Kaza! 5 Yaralı Paşalimanı’nda cep telefonu ile oynadığı iddia edilen İETT otobüsü sürücüsü kaza..
  GÜNCEL HABERLERİ
Yüzlerce Öğrencinin Can Güvenliği Tehlikede! Yüzlerce Öğrencinin Can Güvenliği Tehlikede! Beykoz’daki Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu binalarının bulunduğu Vatan Caddesi üz..
Coşkun Tosun'dan Beykozlulara Sabah Sürprizi! Coşkun Tosun'dan Beykozlulara Sabah Sürprizi! CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, sabah erken saatlerde işine giden..
Sedat Peker, Beykozlu Gazileri Ağırladı! Sedat Peker, Beykozlu Gazileri Ağırladı! Beykozlu İşadamı Sedat Peker, Beykoz'da bulunan konutunda ilçemizin yaşayan anıt..
Binali Yıldırım Kuyruğu Değil Patates Kuyruğu! Binali Yıldırım Kuyruğu Değil Patates Kuyruğu! Beykoz Rüzgarlıbahçe’de Kavacık Mezarlığı karşısında ‘tanzim satış noktası’ açıl..
  SİYASET HABERLERİ
Alın Size Beykoz'da Beka Sorunu! Alın Size Beykoz'da Beka Sorunu! Türkiye’de beka sorunu yerel seçimlerin tartışma konusu olurken, Beykoz’un beka ..
Murat Aydın: ''Beykozlulara Hizmet Borcumuz Var'' Murat Aydın: ''Beykozlulara Hizmet Borcumuz Var'' AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Trakyalı hemşehrilerle düzenl..
Beykozlu Muharrem Evladını Bağrına Basıyor! Beykozlu Muharrem Evladını Bağrına Basıyor! Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan adayı Muharrem Kaşıtoğlu, yoğun temposuna ..
Coşkun Tosun’a Ahlaksız Teklif ve Sert Tepki! Coşkun Tosun’a Ahlaksız Teklif ve Sert Tepki! Beykozluların yoğun ilgisiyle karşılaşan ve anketlerde de durumu oldukça iyi ola..
  SPOR HABERLERİ
Beykoz'un Gururu Anadoluhisarı Atletleri Oldu! Beykoz'un Gururu Anadoluhisarı Atletleri Oldu! Anadoluhisarı Atletizm Takımı, Trabzon Yarı Maratonu'ndan dereceyle geldi.
Murat Aydın: ''Anadoluhisarı'nı Ayağa Kaldıracağız'' Murat Aydın: ''Anadoluhisarı'nı Ayağa Kaldıracağız'' Anadoluhisarı’nda esnaf ziyareti yapan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Mur..
Hisar Gençlik Dimdik Ayakta! Hisar Gençlik Dimdik Ayakta! Anadoluhisarı'nın cefakar taraftar grubu Hisar Gençlikten Anadoluhisarı Spor Kul..
Türkiye’nin en Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu Türkiye’nin en Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin..
  TOPLUM HABERLERİ
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikler..
İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği'nce düzenlenen "Kudüs"e kandil ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 25 17 2 6 40 12 57 +28
2 Galatasaray 25 14 4 7 52 25 49 +27
3 Beşiktaş 25 12 5 8 50 34 44 +16
4 Trabzonspor 25 11 7 7 44 36 40 +8
5 Atiker Konyaspor 25 8 6 11 32 28 35 +4
6 Yeni Malatyaspor 25 9 9 7 34 32 34 +2
7 Sivasspor 25 9 9 7 37 37 34 0
8 Alanyaspor 25 10 11 4 28 30 34 -2
9 Kayserispor 25 8 9 8 23 33 32 -10
10 Antalyaspor 25 9 11 5 26 41 32 -15
11 Çaykur Rizespor 25 7 8 10 35 33 31 +2
12 Kasımpaşa 25 9 12 4 41 46 31 -5
13 MKE Ankaragücü 25 9 12 4 26 38 31 -12
14 Fenerbahçe 25 6 9 10 30 36 28 -6
15 Bursaspor 25 5 7 13 22 28 28 -6
16 Göztepe 25 8 14 3 26 33 27 -7
17 BB Erzurumspor 25 4 11 10 26 34 22 -8
18 Akhisarspor 25 5 14 6 25 41 21 -16
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 12 9 2 1 22 7 28
2 Ümraniyespor 13 9 3 1 21 10 28
3 Denizlispor 13 8 2 3 24 9 27
4 Altınordu 13 7 2 4 24 9 25
5 Hatayspor 13 6 2 5 20 8 23
6 Balıkesirspor Baltok 12 7 3 2 16 11 23
7 Adana Demirspor 13 6 3 4 21 11 22
8 Osmanlıspor FK 13 7 5 1 16 11 22
9 Gazişehir Gaziantep FK 13 6 4 3 19 10 21
10 Eskişehirspor 13 5 2 6 15 13 21
11 İstanbulspor 12 5 4 3 19 20 18
12 Boluspor 12 4 4 4 15 12 16
13 Altay 12 4 5 3 12 12 15
14 Adanaspor 12 3 4 5 16 14 14
15 Giresunspor 12 4 6 2 15 17 14
16 Afjet Afyonspor 12 3 5 4 15 20 13
17 Elazığspor 12 2 7 3 13 19 9
18 Kardemir Karabükspor 13 0 11 2 6 32 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 13 10 1 2 33 10 32
2 Fatih Karagümrük 13 10 1 2 27 10 32
3 Tuzlaspor 13 9 3 1 30 8 28
4 Menemen Belediyespor 13 8 1 4 29 15 28
5 Sivas Belediyespor 14 7 3 4 23 17 25
6 Bandırmaspor 13 7 4 2 18 12 23
7 Kahramanmaraşspor 14 6 5 3 15 15 21
8 Etimesgut Belediyespor 13 5 3 5 16 13 20
9 Kırklarelispor 14 5 4 5 17 15 20
10 Şanlıurfaspor 12 5 3 4 15 12 19
11 Pendikspor 13 4 3 6 18 16 18
12 Bak Spor 13 4 3 6 15 17 18
13 Zonguldak Kömürspor 13 4 4 5 11 12 17
14 Tarsus İdman Yurdu 12 4 4 4 19 23 16
15 Fethiyespor 13 2 4 7 9 14 13
16 Konya Anadolu Selçukspor 12 2 4 6 17 25 12
17 Darıca Gençlerbirliği 13 3 7 3 11 22 12
18 Tokatspor 13 3 8 2 11 16 11
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 12 8 0 4 24 10 28
2 Nevşehir Belediyespor 12 7 1 4 27 12 25
3 Hekimoğlu Trabzon 12 7 1 4 15 7 25
4 Şile Yıldızspor 12 7 3 2 30 16 23
5 Karaköprü Belediyespor 13 7 4 2 23 14 23
6 Tire 1922 12 5 0 7 16 8 22
7 Ergene Velimeşe 13 6 4 3 18 12 21
8 Artvin Hopaspor 12 4 1 7 11 5 19
9 Silivrispor 13 5 4 4 14 9 19
10 Batman Petrolspor 12 5 4 3 12 14 18
11 Erzin Belediyespor 12 4 3 5 18 13 17
12 Gebzespor 13 4 4 5 14 11 17
13 Erbaaspor 12 4 4 4 16 11 16
14 Kozan Belediyespor 12 3 2 7 12 11 16
15 Yomraspor 12 3 2 7 12 11 16
16 Büyükçekmece Tepecikspor 12 4 6 2 12 15 14
17 Körfez Spor Kulübü 12 1 8 3 8 26 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 15/03/2019 Fenerbahçe vs Sivasspor
 16/03/2019 Atiker Konyaspor vs Çaykur Rizespor
 16/03/2019 Akhisarspor vs Kasımpaşa
 16/03/2019 BB Erzurumspor vs Trabzonspor
 16/03/2019 Beşiktaş vs Göztepe
 17/03/2019 Yeni Malatyaspor vs MKE Ankaragücü
 17/03/2019 Antalyaspor vs Alanyaspor
 17/03/2019 Kayserispor vs Medipol Başakşehir
 17/03/2019 Bursaspor vs Galatasaray
 15/03/2019 Fenerbahçe - Sivasspor Fenerbahçe ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Fenerbahçe yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 15/03/2019 Eskişehirspor vs Altınordu
 16/03/2019 Elazığspor vs Adana Demirspor
 16/03/2019 Ümraniyespor vs Gazişehir Gaziantep FK
 16/03/2019 Giresunspor vs İstanbulspor
 16/03/2019 Osmanlıspor FK vs Hatayspor
 17/03/2019 Afjet Afyonspor vs Denizlispor
 17/03/2019 Altay vs Kardemir Karabükspor
 17/03/2019 Adanaspor vs Gençlerbirliği
 17/03/2019 Boluspor vs Balıkesirspor Baltok
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/03/2019 Fatih Karagümrük vs Manisa BBSK
 17/03/2019 Şanlıurfaspor vs Bandırmaspor
 17/03/2019 Anadolu Selçukspor vs Pendikspor
 17/03/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Etimesgut Belediyespor
 17/03/2019 Fethiyespor vs Sivas Belediyespor
 17/03/2019 Menemen Belediyespor vs Kırklarelispor
 17/03/2019 Tarsus İdman Yurdu vs Kahramanmaraşspor
 17/03/2019 Tokatspor vs Bak Spor
 17/03/2019 Tuzlaspor vs Zonguldak Kömürspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/03/2019 Büyükçekmece Tepecikspor vs Batman Petrolspor
 16/03/2019 Tire 1922 vs Silivrispor
 17/03/2019 Artvin Hopaspor vs Ergene Velimeşe
 17/03/2019 Erzin Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 17/03/2019 Kozan Belediyespor vs Gebzespor
 17/03/2019 Körfez Spor Kulübü vs Şile Yıldızspor
 17/03/2019 Nazilli Belediyespor vs Erbaaspor
 17/03/2019 Nevşehir Belediyespor vs Karaköprü Belediyespor
 17/03/2019 Kozan Belediyespor - Gebzespor Gebzespor ligde deplasmandaki son 9 maçında hiç kazanamadı  Kozan Belediyespor yenilmez
Yukarı