HABER AKIŞI

Coşkun Tosun: “Yenimahalle'nin Sorunlarıyla İlgilenmediler''

 Tarih: 02-03-2019 19:49:00  -   Güncelleme: 02-03-2019 19:53:40
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Başkan Adayı Coşkun Tosun, Yenimahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Başkan Adayı Coşkun Tosun, Yenimahalle sakinleriyle bir araya geldi. 

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, Yenimahalle’deki toplantıya Meclis üyesi adayları ile katıldı.

CHP Adayı Coşkun Tosun: “Yenimahalle’nin sorunlarıyla ilgilenmediler” 

“Yenimahalle’nin sıkıntısı büyük. Sadece Yenimahalle değil, bütün Beykoz’un sıkıntısı aynı. Oflu Mustafa, ‘başkan acil buraya gel’ dedi ve ikiletmeden Yenimahalle’de geldiğimde, buradaki sorunlardan bana bahsetmeye başladı.

Sorun olduğunu biliyordum ama bu kadar olduğunu bilmiyordum. Ama bunlar çözülemeyecek sorunlar değil. Değil de en çokta Yenimahalle’den oy aldılar. Bunlar uzun zaman uyumuşlar, yatmışlar. Şu Yenimahalle’nin sorunu nedir, vatandaşın çektiği nedir, gelipte soralım dememişler.

Yenimahalleli sarı alanla uğraşıyor, ormanla uğraşıyor, 2b ile uğraşıyor, doğrusunu söylemek gerekirse sorunlardan başını kaldıramıyor. Ama kimsede demiyor ki; Yenimahalleli vatandaşlarımızın sorunlarını çözelim, bu mahallenin sıkıntılarına son verelim demiyor.

Yılmaz Işık kardeşim, Yenimahalle’nin 5 yıl boyunca sorunlarıyla uğraşıyordu ama tek başına kaldı. Bu dönem ise Yenimahalle’den 2 meclis üyesi aldık. Tabi Yılmaz Işık kardeşimizi de bir yere bırakmayacağız, hep beraber Beykoz’u yöneteceğiz”dedi.

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Işık: “Beykozlu güven istiyor” 

“Yenimahalle’nin değil, belki de Beykoz’un en büyük sorunu güven. Biz güvenmek istiyoruz. Biz, bizim gibi düşünen kişilerle yol yürümek istiyoruz.Beni tanıyanlar bilir.

Bir çok plan 2008′ den beri değişip durdu. Bir bölgeyi orman alanı, 2b alanı, sarı alan, hisse tapular alanı diye bölmüşler, parçalamışlar. Herkes bir sorunla uğraşırken aslında istenilen olmuş. Herkesi kendilerine düşürmüşler. Mutlaka ve mutlaka birbirimize güvenmeliyiz. Ormandaki evin yıkımı geldiği zaman diğer bölgelerdeki insanlara sahip çıkılmıyorsa gün gelir kendisine de gelir.” şeklinde konuştu.

CHP Meclis Üyesi Adayı Recayi Çelik:  “Beykoz’a göz diktiler” 

“Yıllardır buradayız. 1984 yılında Kavacık’tan Yenimahalle’ye geldik. Annem, “iki göz odam olsun, kırmadan kurtulayım da ilk işim evimin toprağı ile orucumu açacağım.” demesini unutmam.Evini kuruyor ve gerçekten sözünü tutuyor. Orucunu, o bahçenin toprağı ile açıyor.

Fabrikalar kurulurken, burada yaşayan insanların barınma ihtiyaçları da doğdu. Bu yerler artık göze batmaya başladı. Bu yerler çok kıymetli olduğu için gözleri Beykoz’a diktiler. Bu yerleri değerli, kıymetli kılan bizleriz, başkası değil. Bu işin partisi yok, Coşkun başkana güvendik. O vücudunu koydu. Bizde canımızı koyuyoruz.

Biz insan gibi yaşama hakkı istiyoruz. İnşallah bu dönem Belediyeyi hak ettiği gibi yöneteceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Tosun: “Beykoz’un sorunlarını beraber çözeceğiz” 

25 yıldır Beykoz’da sorunların çözümü noktasında hiçbir çalışma yapılmadı. Sadece 2B’lerin üzerindeki evlerin verilmesi noktasında gelişme yaşandı o kadar.

Gelen hiç bir Belediye yönetimi çalışmadı. 25 yıldır Belediyedeyim. Yapmadığım müdürlük yok. Hepsinin sorunu birbirinden zor. İyi ekipler oluşturmak lazım. Böyle tın tın olmaz.

Arkadaş, bir beyaz saray yaptın oradan dışarıya çıkmıyorsun. Ne yaparsak yapalım oylar yağıyor diyorlar. Kim hangi partiden olursa olsun. Ben hiç kimseyi yadırgamam. Hiç kimseyi dışlamam, kimseye kızmam. Bunun tam tersini düşünmek sağlıklı bir düşünce değil.

Bu dönem bize güvenin, bize destek verin sorunları birlikte çözelim. Sizden sadece bunu istiyorum. Birlikte yürüyelim.

İthal aday geldiği gibi geri gidecek

Yenimahalle de bir mahalle meclisi olacak. Bu meclisleri vasıtasıyla sorunları yatıracağız ve bu sorunları birlikte çözeceğiz. Kapalı kapılar ardında iş yapmak yok. Herşey ortada olacak şeffaf şekilde. O kapalı kapıları yıkıp atacağım. Bu projelere uygun adamlar getirmeye çalışıyorlar başka yerlerden.

İthal aday geldi Beykoz’a. Ama geldiği gibi gidecek. Arkadaşlar sizin partinizi bırakın ayrılın demiyorum. Sizin oyunuzu istiyorum.

Sorunları nasıl çözeceğim

Nasıl yapacaksın, bu kadar yasa sorunu var, kanunlar var, karşımızda başka bir hükumet var.

1. Adil, şeffaf olacağız.

2. Kadrolarımızı işin ehline vereceğiz.

3. Türkiye’nin en önemli mimarın getirdik. Ahmet Erkurtoğlu’nu getirdik.

4. Hukuksal sorun varsa İstanbul barosunu buraya getireceğiz.

Bizi Beykoz’da istemiyorlar

Bizi buradan göndermek istiyorlar. Bizim burada anılarımız, geçmişimiz var. Biz burada yaşamak istiyoruz. Biz buradan gitmek istemiyoruz. Biz Beykoz’da kendi evimizde oturmak istiyoruz.

Yerinde dönüşümü gerçekleştireceğiz biz. Çözümler halktan yana olmalı, ranttan yana olmamalı” dedi.

CHP Meclis Üyesi Adayı Ahmet Erkurtoğlu: “Siyasi hayatımın ilk konuşmasını Yenimahalle’de yaptım” 

“Yenimahalle benim için ilk siyasi toplantımı gerçekleştireceğim mahalle oldu. Bu yüzden dolayı benim için önemli bir anıya da sahip oldu.

Kentsel dönüşümü bir saçmalık ve sürekli şu şekilde dile getirdim. “binasal dönüşüm”

İstanbul gerçeğinde yatay dönüşümün olmayacağını bir çok televizyon programından belirttim.

Kimse hakkını parayla almayacak

Siyasi hayatta ilk konuşmamı yapıyorum.Sorunları çözmek için profesyonel ekipler kuracağız. Her meclisin fikirlerini alacağız ve bu çözümleri hep birlikte çözeceğiz. Sorunları çözmek için hukukçu arkadaşlarla çalışacağız. İşin doğrusu şehir ve plancılar odasını dikkate almamız gerekli. Onların desteği olmadan bu işleri doğru yapmak mümkün değildir. Bu yüzden bu sorunları çözecek hamleleri şimdiden yaptık. Yolumuz uzun, konuyu kısa sırada çözüm önerilerimiz ile geleceğiz. Bizim önceliğimiz halkın mutluluğu, başkalarının rantı değil, vatandaşın rantını düşünüyoruz. Kimse hakkını parayla almayacak. Burada sizlere söz veriyorum. Herkes yerini bir kuruş vermeden alacak” ifadelerini kullandı.

Program, vatandaşın soru ve cevap ile devam etti.

Coşkun Tosun programın bitmesinden sonra AK Parti seçim irtibat bürosunu da ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Beykoz'da Bir İbadethane Daha Açıldı! Beykoz'da Bir İbadethane Daha Açıldı! Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hacı Zehra Aydın Camii dualarl..
Yenimahallespor Yeni Başkanını Seçti Yenimahallespor Yeni Başkanını Seçti Beykoz Yenimahallespor Kulübü Olağan Kongresinde yeni başkan ve yönetim kurulu b..
Binali Yıldırım Ayağının Tozuyla Beykoz'a Geldi! Binali Yıldırım Ayağının Tozuyla Beykoz'a Geldi! AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykoz Belediyesini ziyaret etti. ..
Tribünde Şiddeti Böyle Mi Engelleyeceğiz? Tribünde Şiddeti Böyle Mi Engelleyeceğiz? Oldukça geniş kesim tarafından takip edilen şiddet dizisi Çukur, Beykoz 1908 sta..
  GÜNCEL HABERLERİ
İstanbul'da Korkutan Görüntü! İstanbul'da Korkutan Görüntü! Hafta sonu Büyükçekmece sahilinde gelen vatandaşlar, gördükleri manzara karşısın..
Beykoz'dan Samsun'a 21 Günlük Yolculuk! Beykoz'dan Samsun'a 21 Günlük Yolculuk! Beykoz'dan kano ile Samsun'a gitmek için yola çıktılar.
resim yok Marmara Üniversitesi'nde Afet Risk İdaresi Sempozyumu Düzenlendi Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Marmara Gençlik Akademisi or..
Beykoz’un Sokaklarını Fesleğen Kokusu Saracak Beykoz’un Sokaklarını Fesleğen Kokusu Saracak İstanbul’un incisi Beykoz, doğanın uyanışını Fesleğen Şenliği’yle kutluyor, ilçe..
  SİYASET HABERLERİ
23 Haziran, İlçe Başkanlarının Kaderini Belirleyecek! 23 Haziran, İlçe Başkanlarının Kaderini Belirleyecek! AK Parti ve CHP'de ulusal çapta beklenilen değişim ve yenilenme süreci için 23 H..
CHP'de İstanbul İçin Genel Seçim Önlemi! CHP'de İstanbul İçin Genel Seçim Önlemi! 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimi için CHP'nin politikaları belli olmaya..
Siyasi Partiler Beykoz’a Karargah Kuracak! Siyasi Partiler Beykoz’a Karargah Kuracak! YSK’nın İstanbul seçimleri yenilensin kararı sonrası, siyasi partiler de olağanü..
Beykoz Belediyesi'ne ''Demirören'' Atandı! Beykoz Belediyesi'ne ''Demirören'' Atandı! Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, belediye içinde ki atamaların ardından son ..
  SPOR HABERLERİ
Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Ülkemizde ve yurt dışında düzenlenen koşu ve maratonlara katılan Anadoluhisarı İ..
Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yaklaşan olağan seçimli ge..
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
  TOPLUM HABERLERİ
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikler..
İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği'nce düzenlenen "Kudüs"e kandil ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 31 18 4 9 64 29 63 +35
2 Medipol Başakşehir 31 18 4 9 45 18 63 +27
3 Beşiktaş 31 17 6 8 66 41 59 +25
4 Trabzonspor 31 16 7 8 57 41 56 +16
5 Yeni Malatyaspor 31 12 11 8 43 40 44 +3
6 Alanyaspor 31 12 13 6 34 39 42 -5
7 Antalyaspor 31 12 13 6 35 51 42 -16
8 Atiker Konyaspor 31 9 8 14 37 35 41 +2
9 Çaykur Rizespor 31 9 9 13 43 43 40 0
10 Kasımpaşa 31 11 15 5 49 56 38 -7
11 Sivasspor 31 9 12 10 41 45 37 -4
12 Fenerbahçe 31 8 10 13 38 42 37 -4
13 Kayserispor 31 9 12 10 31 45 37 -14
14 MKE Ankaragücü 31 10 14 7 33 48 37 -15
15 Göztepe 31 10 18 3 32 38 33 -6
16 BB Erzurumspor 31 7 13 11 33 39 32 -6
17 Bursaspor 31 5 11 15 25 36 30 -11
18 Akhisarspor 31 6 18 7 30 50 25 -20
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 16 11 3 2 25 11 35
2 Hatayspor 16 9 2 5 29 10 32
3 Denizlispor 16 8 2 6 27 12 30
4 Ümraniyespor 16 9 4 3 24 14 30
5 Adana Demirspor 16 8 3 5 30 15 29
6 Gazişehir Gaziantep FK 16 8 4 4 26 13 28
7 Altınordu 16 8 4 4 27 15 28
8 İstanbulspor 16 8 4 4 25 23 28
9 Balıkesirspor Baltok 16 8 5 3 26 20 27
10 Eskişehirspor 16 7 3 6 23 19 27
11 Boluspor 16 7 5 4 22 16 25
12 Altay 16 6 5 5 20 15 23
13 Osmanlıspor FK 16 7 7 2 19 18 23
14 Giresunspor 16 5 8 3 16 21 18
15 Adanaspor 16 3 7 6 20 21 15
16 Afjet Afyonspor 16 3 8 5 17 28 14
17 Elazığspor 16 3 9 4 19 27 13
18 Kardemir Karabükspor 16 0 13 3 6 37 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 17 13 2 2 45 13 41
2 Fatih Karagümrük 17 13 2 2 35 15 41
3 Menemen Belediyespor 17 10 2 5 34 19 35
4 Tuzlaspor 17 10 4 3 36 14 33
5 Sivas Belediyespor 17 9 3 5 36 21 32
6 Etimesgut Belediyespor 17 8 3 6 24 13 30
7 Bandırmaspor 17 9 5 3 28 20 30
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 5 4 35 26 28
9 Pendikspor 17 7 3 7 30 22 28
10 Şanlıurfaspor 17 7 4 6 23 15 27
11 Kırklarelispor 17 7 4 6 22 17 27
12 Zonguldak Kömürspor 17 7 5 5 19 16 26
13 Kahramanmaraşspor 17 7 6 4 21 21 25
14 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 5 7 28 32 22
15 Bak Spor 17 4 5 8 16 28 20
16 Fethiyespor 17 4 6 7 14 18 19
17 Tokatspor 17 5 9 3 15 20 18
18 Darıca Gençlerbirliği 17 3 11 3 13 36 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 16 10 0 6 35 14 36
2 Tire 1922 16 9 0 7 29 10 34
3 Hekimoğlu Trabzon 16 9 2 5 23 9 32
4 Nevşehir Belediyespor 16 7 2 7 30 16 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Karaköprü Belediyespor 16 8 5 3 25 19 27
7 Silivrispor 16 7 4 5 18 10 26
8 Artvin Hopaspor 16 6 3 7 17 13 25
9 Erzin Belediyespor 16 6 4 6 31 18 24
10 Erbaaspor 16 6 4 6 20 13 24
11 Şile Yıldızspor 16 7 7 2 32 24 23
12 Gebzespor 16 6 5 5 18 14 23
13 Yomraspor 16 5 4 7 20 17 22
14 Batman Petrolspor 16 6 6 4 15 17 22
15 Kozan Belediyespor 16 5 4 7 17 18 22
16 Büyükçekmece Tepecikspor 16 6 7 3 19 20 21
17 Körfez Spor Kulübü 16 1 12 3 9 37 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/05/2019 Antalyaspor vs Bursaspor
 11/05/2019 Çaykur Rizespor vs Galatasaray
 11/05/2019 Fenerbahçe vs Akhisarspor
 11/05/2019 Göztepe vs Sivasspor
 12/05/2019 Atiker Konyaspor vs Trabzonspor
 12/05/2019 Kayserispor vs Kasımpaşa
 12/05/2019 Medipol Başakşehir vs MKE Ankaragücü
 12/05/2019 Yeni Malatyaspor vs BB Erzurumspor
 13/05/2019 Beşiktaş vs Alanyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/05/2019 Elazığspor vs Afjet Afyonspor
 11/05/2019 Eskişehirspor vs Adanaspor
 12/05/2019 Adana Demirspor vs Balıkesirspor Baltok
 12/05/2019 Altınordu vs Boluspor
 12/05/2019 Denizlispor vs Kardemir Karabükspor
 12/05/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Gençlerbirliği
 12/05/2019 Hatayspor vs Giresunspor
 12/05/2019 Osmanlıspor FK vs Altay
 12/05/2019 Ümraniyespor vs İstanbulspor
 12/05/2019 Denizlispor - Kardemir Karabükspor Kardemir Karabükspor ligdeki son 32 maçında hiç kazanamadı  Denizlispor yenilmez
 12/05/2019 Adana Demirspor - Balıkesirspor Baltok Balıkesirspor Baltok ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı  Adana Demirspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Anadolu Selçukspor 4 - 3 Menemen Belediyespor
 04/05/2019 Bandırmaspor 2 - 1 Fethiyespor
 04/05/2019 Bak Spor 0 - 0 Kırklarelispor
 04/05/2019 Tarsus İdman Yurdu 3 - 1 Darıca Gençlerbirliği
 04/05/2019 Etimesgut Belediyespor 4 - 0 Zonguldak Kömürspor
 04/05/2019 Manisa BBSK 2 - 0 Sivas Belediyespor
 04/05/2019 Pendikspor 6 - 3 Kahramanmaraşspor
 04/05/2019 Şanlıurfaspor 1 - 1 Tuzlaspor
 04/05/2019 Fatih Karagümrük 3 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Körfez Spor Kulübü 1 - 4 Nazilli Belediyespor
 04/05/2019 Büyükçekmece Tepecikspor 2 - 1 Kozan Belediyespor
 04/05/2019 Batman Petrolspor 1 - 2 Nevşehir Belediyespor
 04/05/2019 Yomraspor 1 - 3 Tire 1922
 04/05/2019 Erbaaspor 1 - 0 Gebzespor
 04/05/2019 Erzin Belediyespor 2 - 3 Artvin Hopaspor
 04/05/2019 Hekimoğlu Trabzon 1 - 2 Karaköprü Belediyespor
 04/05/2019 Şile Yıldızspor 0 - 3 Silivrispor
Yukarı