HABER AKIŞI

Coşkun Tosun Sevenleri Salonlara Sığmadı!

 Tarih: 06-11-2018 13:37:00  -   Güncelleme: 06-11-2018 13:39:16
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Aday Adayı Coşkun Tosun,Kavacık Beyaz Saray Davet Salonun’da yoğun bir coşkuyla konuşmasını yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Aday Adayı Coşkun Tosun,Kavacık Beyaz Saray Davet Salonun’da yoğun bir coşkuyla konuşmasını yaptı. Konuşması boyunca konuklar Coşkun Tosun’a “Coşkun Başkan, Coşkun Başkan” sloganları attı.

Programa CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, CHP Başkan Aday Adayları, Mahalle muhtarları, STK temsilcileri, parti yöneticileri ve Beykozlu vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Türk halk Müziği Sanatçısı Burhan Yıldırım küçük bir konser verdi.

Yıldırım’ın konseri sonrası Aydın Düzgün kısa bir konuşma yaparak, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Düzgün’ün konuşmasının ardından Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Coşkun Tosun, adaylık açıklaması yaptı.

Tosun, adaylık açıklamasında Beykoz’un sorunlarından ve yapacaklarından bahsetti.

“Beykoz üzgün ve yorgun”

Konuşmasına Beykoz’un geçmişiyle başlayan Coşkun,” Beykoz sancılı, Beykozlu üzgün. 2000’li yıllarda Beykoz ekonomisine hayat veren fabrikaların birer birer kapatılması ile günden güne fakirleşen Beykoz bugün İstanbul’un en geri kalmış ilçelerinin başında gelmektedir. Plansız mahalleleri, eksik alt yapısı, sorunlu ulaşımı ve en önemlisi eğitim ve kültürdeki üzücü hali Beykozluları büsbütün karamsarlığa sürükledi.”dedi.

“Yaşanabilir bir Beykoz istiyoruz”

“Beykozluların kurtuluşu hayal ettiği günler yaklaşıyor. Yeter artık biz yaşanabilir bir Beykoz istiyoruz diye haykıracakları günler çok yakın. Biz bunu görüyor ve hissediyoruz. Bu yüzden bizler Beykoz Belediyesi yönetimini üstlenmek adına gece gündüz çalışıyoruz. Çareler arıyoruz, çözümler üretiyoruz.”

Tosun, Beykoz halkına,çok iyi bir hizmet,iyi istihdam,spordan sanata,turizmden ticarete,eğitimden kültüre,ulaşımdan imara kadar her alanda Beykoz’u modern bir ilçe haline getireceğinin sözünü verdi.
Tosun seçim vaatlerini şöyle sıraladı:

“Turizm Ve Ticaretin Geliştirilmesi, Yerel Kalkınma Ve İstihdam”

“Beykoz’un tarihsel ve doğal zenginliklerini, geleneksel mimarisini öne çıkararak turizmden hakkı olan payı almasını sağlayacağız. Tarihi ev, sokak ve diğer mekânların restorasyonu yapılarak turist çekecek hale getireceğiz. Doğa turizmi ve inanç turizmi için yeterince tanıtım yaparak turizm yatırımcılarını destekleyeceğiz. Riva Çayağzı Dereislahı ve çevre köyleri kalkındırma projesini bitirerek köylerimizin kalkınmasını sağlayacağız”.

“Sosyal Belediyecilik”

Toplumun tüm yoksul ve ezilen kesimleri başta olmak üzere; emeği ile geçinenlerin,İşsizlerimizin, köylülerimizin, esnafımızın, kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, engellilerimizin, hasta ve yaşlılarımızın, öksüz ve yetimlerimizin ihtiyaç ve taleplerine öncelik veren, kentin sosyal yaşamının düzenlenmesinde insanı merkeze koyan, katılımcı, demokratik, emeğe ve sosyal adalete saygılı olmayı kılavuz edinen, barış içinde, dostça, kardeşçe birlikte yaşamayı, dayanışma ve sevgiyi öncelikleri olarak gören, hizmetlerde eşitliği ilke edinen her düşünce ve eyleminde halkın çıkarlarını titizlik ile gözeten bir anlayışı hayata geçireceğiz. Yoksulluğu siyasal araç yapmadan yardım programları uygulayacağız. Temel hedef olarak yoksulluğun yönetilmesi değil, yoksulluğun yok edilmesi düşüncesi ile hareket edeceğiz. Her mahalleye gündüz bakım evi ve etüt merkezleri yapacağız. Merkezi yerlerde emekliler için yaşam merkezleri, yaşlılarımız için ikinci bahar dinlenme ve sohbet mekânları yapacağız. Belediye bünyesinde engelliler için özel koordinasyon birimi kuracağız. Engelli dostu olacağız. Engelliler için sosyal alanlar ve yaşam merkezleri yapacağız. Mimari uygulamalar ile kentsel tasarımlarla engelli yurttaşlarımızın her yerde yaşama etkin katılımı için özel projeler yapacağız. Yaşlılarımızın maruz kaldığı, çevremizde tedavisi mümkün olmayan Alzheimer hastaları için bakım ve tedavi merkezi yapacağız.

“Eğitim, Kültür Ve Sosyal Yaşam”

Eğitim, kültür ve sosyal yaşam bakımından İstanbul’un en geri kalmış ilçelerinden birisi olan Beykoz da öncelik ile bu durumun değişmesi için bütün gayretleri ortaya koyacağız. Eğitime her türlü desteği vereceğiz. Okul öncesi eğitime önem vereceğiz. En büyük kreşleri açacağız.

Uzmanların ve emekli eğitimcilerimizin katılımı ile eğitim komisyonu kuracağız. Eğitim için yapılacakları tespit ederek eksiklikleri gidereceğiz.

En iyi dershaneler ile anlaşarak çocuklarımızın iyi okullara girmelerini sağlayacağız.

İlk, orta, lise ve üniversite öğrencilerimize maddi olarak eğitim yardımı yapacağız. Bütün Beykozlu üniversite öğrencilerine burs vereceğiz.

Gençleri iyi eğiteceğiz. Yaratıcılığını geliştirip özgüvenlerini arttıracağız. Kültür ve sanatı halkımız ile buluşturacağız. Sanat ve sanatçıyı destekleyerek zengin kültürümüzün geliştirilmesi çalışmalarına özel önem vereceğiz.
İçinde sanat atölyeleri ve her türlü sanatsal faaliyete uygun mekânların bulunduğu kültür sanat merkezleri yapacağız. Kültür sanat merkezlerimizde her derneğe ayrı bir yer tahsis edeceğiz. Ücretsiz olarak çalışma yapmalarını sağlayacağız.

Belediyemizin tiyatro merkezini asli konumuna getireceğiz. Özel tiyatro gruplarına destek vereceğiz.

“Spora Ve Sporcuya Destek, Sosyal Yaşam”

Konuşmasında salondaki Çubuklu spor kulübünden futbol taraftarları Tosun’a büyük destek çıktı.

“Beykoz spora yatkın halkı ve spor yapabilecek alanları bakımından şanslı bir ilçe olduğu halde yönetimlerin spora bakışındaki olumsuzluklar nedeni ile yeterince ilerleme kaydedememiştir. İlçemizde bulunan çeşitli branşlarda faaliyet gösteren 42 adet kulüp bünyesinde spor yapan binlerce sporcu, yönetici, teknik kadro ve yardımcı elemanlar hesaplandığında çok büyük bir aileyi oluşturmaktadır. Gelişmeye açık ve dinamik sporcu ailelerini desteklemeyi belediyemizin temel hedeflerinden kabul edeceğiz.

Kitle sporu yapılacak alanlar ve mekânları düzenleyeceğiz. Beykoz halkının spora özendirilmesi ve desteklenmesini sağlayacağız.

Kulüplerimizi destekleyecek ayni ve nakli yardımları artırarak devam ettireceğiz.

Mevcut spor sahalarının bakım ve onarımlarını yapacağız, eksikliklerini gidereceğiz.

Yeni spor sahaları yapacağız. Sahası olmayan kulüplerin mağduriyetlerini gidereceğiz.

Mahallelerimizde bayanlarımız için step-aerobik yapabilecekleri salonlar açacağız. Soğuksu ve Yeni Mahallede yapılan bu uygulamayı diğer mahallelere de yayarak ev hanımlarımızın zindelik ve sağlık kazanmasını sağlayacağız.

İki adet çok amaçlı spor salonu yaparak Beykoz’un salon ihtiyacını karşılayacağız.

İki adet yüzme havuzu yaparak, yüzmek isteyen Beykoz halkının aylarca sıra beklemesini önleyeceğiz.

Beykoz Spor a tarihi kimliğine uygun başarılara ulaşabilmesi için özel destek vereceğiz. Kalıcı gelirlere sahip olmasını sağlayacağız.

“Ulaşım Ve Trafik”

Beykoz üstünde iki boğaz köprüsü bulunan ve bu köprülere bağlı ulaşım akslarının ortasında kalan bir ilçe olduğu halde trafik sorunları yaşamaktadır. Denize en uzun sahile sahip bir ilçe olduğu halde trafik sorunları yaşanmasının bir yönetim planlama hatası olduğu çok açıktır. Trafik yoğunluğunun olduğu bir yerde turizme ivme kazandırmanın olanağı yoktur.

Biz öncelikle trafik yoğunluğu ve ulaşım sorunlarını çözeceğiz. Uzmanlara yaptıracağımız projeler ile yaşanan sıkıntıları sona erdireceğiz.

Kavacık-Rüzgarlıbahçe-Köprü bağlantı yollarında yaşanantrafik yoğunluğu için alternatif güzergâhlar belirleyerek uygulamaya sokacağız.

Rüzgarlıbahçe’den Dedeoğlu’na iniş yolu yaparak Kavacık Kavşağı’nın trafik yükünü azaltacağız.

Alternatif yolları arttırarak zorunlu güzergâh yönlendirmeleri ile trafiği rahatlatacağız.

Kavacık Hasan Yavuz Camii ve çevre projesini yapacağız. Camiyi yenileyerek çevre yolları genişleteceğiz.

Düşük ücretler ile işletmesini Belediyenin yapacağı Kavacık ve Rüzgarlıbahçe bölgelerine iki adet katlı otopark yapacağız. Caddelerde park kavgasını sona erdireceğiz.

Paşabahçe hastane çevresi ve Paşabahçe ana caddedeki trafik yoğunluğunu rahatlatacak bir proje geliştireceğiz.
Sultaniye parkından Karlıtepe’ye teleferik projesini hayata geçireceğiz. Beykoz turizmine katkı vermesini sağlayacağız.

Anadolu Kavağı sahil düzenleme projesini yapacağız. Beykozluların ve Beykozu ziyaret edenlerin denizle buluşacağı nezih bir alanı hizmete sunacağız.

“Katılımcı Demokrasi, Yönetimin Demokratikleştirilmesi Ve Şeffaflık “

Belediyeyi halkımızla birlikte yöneteceğiz. Yapılacak çalışmalar, yürütülecek projelerin her aşamasında halkın katılımcı ve etkin olmasını sağlayacağız.

Saydam belediyeciliği getireceğiz. Yerel yönetimde saydamlık vazgeçilmez ilkemiz olacaktır. İsteyen her yurttaşımız yerel yönetim çalışmalarımızı izleyebilecek, sürekli kamuoyu denetimi sağlayan bir yapı oluşturacağız.
Halkçı yerel yönetim anlayışımızın temelini dürüstlük oluşturacaktır. Yapılacak iş ve işlemlerden hiç kimsenin şahsi menfaat elde etmesine izin vermeyeceğiz.

Toplumsal dayanışmayı sağlayacağız. Kent içi dinamikleri teşvik ederek ve destekleyerek kent yaşamına yerel demokrasi ve toplumsal dayanışma ikliminin egemen olmasını sağlayacağız.

5393 sayılı Belediye yasasının 76. Maddesinde belirtilen kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek için oluşturulan kent konseyinin gerçek manada işlevini yürütmesini sağlayacağız. Bütün STK’ların ve gönüllü kuruluşların kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversitelerin içinde yer aldığı çevre, eğitim, kültür-sanat, turizm, engelliler, afet ve kriz, sağlık, trafik konularında çalışma grupları oluşturacağız.

Kent konseyine bağlı olarak kadın meclisi, gençlik meclisi ve çocuk meclisi kurarak kendi alanlarında çalışmalar yapmalarına olanak sağlayacağız.

İlçenin önemli sorunlarının çözümünde toplumun her kesiminin görüş ve düşüncesini almak, çözüme ortak etmek, katılımcılığı ve ortak akla dayanan uzlaşmayı sağlamak üzere özellikle imar ve planlama, turizm ve yerel kalkınma, eğitim ve kültür, spor ve halk sağlığı konularında ilçe kurultayları düzenleyeceğiz.

İmar, Plan, Mülkiyet Durumu, Kentsel Dönüşüm

Plansız kentleşme olmaz. Plansız kentlerde gelişme olmaz. Plansız kentlerin hizmetlerinde kalite olmaz. Ancak bütün arazisi gecekondular ile dolu Beykoz gibi yerlerde plan yapmanın güçlüğü de hepimizin bildiği bir gerçek. Biz zor olanı tercih edeceğiz. Beykoz da halkın istediği, halkın onay verdiği planları yaparak uygulayacağız.

Kent planlamasında katılımcılığı ve eşitliği esas alacağız. Şeffaflığa özen göstereceğiz.

Kentsel rantları birilerinin şahsı menfaatleri için değil bütün Beykoz halkının, toplumun yararına kullanacağız.
Kamu yararı dışındaki imar değişikliklerine izin vermeyeceğiz. İmar değişikliklerinde gerekirse referandum yolu ile halkın bilgisine başvuracağız.

2B arazilerinin satışı sonrasında mülkiyet durumu büyük oranda çözülmüş olmakla beraber sorunlu yerlerdeki arazilerin satışındaki engelleri ortadan kaldıracağız.

Plan uygulamaları sonucu mahalle sakinlerinin mağdur olmasını önleyeceğiz.

Beykoz da kamunun tasarrufunda bulunan yerlerin iktidarın güdümünde olan bir takım vakıf ve cemaatlere peşkeş çekilmesine rıza göstermeyeceğiz.

Çevreyi ve doğayı katleden imar ve rant anlayışına son vereceğiz.

Beykozlu Beykoz da kalacak sözünü veriyoruz. Bunun için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Kentsel dönüşüm politikalarında dayatmacı ve aceleci yaklaşımların yerine ekonomik ve sosyal boyutları dikkate alan süreç yönetimi anlayışı ile hareket edeceğiz.

Kentsel dönüşümü rant olarak değil kent sakinlerinin refah düzeyini ve yaşam kalitesini artırmanın bir aracı olarak göreceğiz.

Vatandaşlarımızın kentsel dönüşüm projelerinin karar süreçlerine doğrudan katılımını sağlayacağız. Ortak çözümlerde buluşacağız.

“Genel Sorunlar Ve Değerlendirmeler”

Beykoz’un derelerini ıslah edeceğiz. Su taşkınları ve sellerin zararlarını en aza indireceğiz.
Göksu deresi ve çevre projesini hayata geçirerek bölgenin tarihi kimliğine kavuşturulmasını sağlayacağız.
Kent merkezleri ve mahalle meydanlarını düzenleyerek merkezleri nefes alır hale getireceğiz
Cenazeler için merkezi yerlerde taziye mekânları yaparak bu konuda gelen istekleri karşılayacağız.
Muhtarlarımızın çağın gereklerine uygun hizmet verebilmesi için gerekli altyapıyı oluşturarak her türlü istek ve şikâyetlerini derhal karşılayacağız.

Bütçenin gereksiz ve israfa yönelik harcamalarını kısarak tasarruf edilen miktarı yatırıma yönlendireceğiz.
Kaynak israfına, kayırmacılığa, çevreyi ve doğayı katleden imar ve rant anlayışına son vereceğiz.
Yandaşlığa değil paydaşlığa itibar edeceğiz.

Ötekileştirmeyi kaldıracağız, kardeşlik hukukunu geliştireceğiz.

Konuşmasını bitiren Tosun,Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile birlikte birlik ve beraberlik gösterisi yaptı.Salondakiler Tosun’u büyük bir ilgiyle uğurladılar.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Beykoz'da Bir İbadethane Daha Açıldı! Beykoz'da Bir İbadethane Daha Açıldı! Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hacı Zehra Aydın Camii dualarl..
Yenimahallespor Yeni Başkanını Seçti Yenimahallespor Yeni Başkanını Seçti Beykoz Yenimahallespor Kulübü Olağan Kongresinde yeni başkan ve yönetim kurulu b..
Binali Yıldırım Ayağının Tozuyla Beykoz'a Geldi! Binali Yıldırım Ayağının Tozuyla Beykoz'a Geldi! AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykoz Belediyesini ziyaret etti. ..
Tribünde Şiddeti Böyle Mi Engelleyeceğiz? Tribünde Şiddeti Böyle Mi Engelleyeceğiz? Oldukça geniş kesim tarafından takip edilen şiddet dizisi Çukur, Beykoz 1908 sta..
  GÜNCEL HABERLERİ
İstanbul'da Korkutan Görüntü! İstanbul'da Korkutan Görüntü! Hafta sonu Büyükçekmece sahilinde gelen vatandaşlar, gördükleri manzara karşısın..
Beykoz'dan Samsun'a 21 Günlük Yolculuk! Beykoz'dan Samsun'a 21 Günlük Yolculuk! Beykoz'dan kano ile Samsun'a gitmek için yola çıktılar.
resim yok Marmara Üniversitesi'nde Afet Risk İdaresi Sempozyumu Düzenlendi Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Marmara Gençlik Akademisi or..
Beykoz’un Sokaklarını Fesleğen Kokusu Saracak Beykoz’un Sokaklarını Fesleğen Kokusu Saracak İstanbul’un incisi Beykoz, doğanın uyanışını Fesleğen Şenliği’yle kutluyor, ilçe..
  SİYASET HABERLERİ
23 Haziran, İlçe Başkanlarının Kaderini Belirleyecek! 23 Haziran, İlçe Başkanlarının Kaderini Belirleyecek! AK Parti ve CHP'de ulusal çapta beklenilen değişim ve yenilenme süreci için 23 H..
CHP'de İstanbul İçin Genel Seçim Önlemi! CHP'de İstanbul İçin Genel Seçim Önlemi! 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimi için CHP'nin politikaları belli olmaya..
Siyasi Partiler Beykoz’a Karargah Kuracak! Siyasi Partiler Beykoz’a Karargah Kuracak! YSK’nın İstanbul seçimleri yenilensin kararı sonrası, siyasi partiler de olağanü..
Beykoz Belediyesi'ne ''Demirören'' Atandı! Beykoz Belediyesi'ne ''Demirören'' Atandı! Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, belediye içinde ki atamaların ardından son ..
  SPOR HABERLERİ
Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Ülkemizde ve yurt dışında düzenlenen koşu ve maratonlara katılan Anadoluhisarı İ..
Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yaklaşan olağan seçimli ge..
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
  TOPLUM HABERLERİ
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikler..
İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği'nce düzenlenen "Kudüs"e kandil ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 31 18 4 9 64 29 63 +35
2 Medipol Başakşehir 31 18 4 9 45 18 63 +27
3 Beşiktaş 31 17 6 8 66 41 59 +25
4 Trabzonspor 31 16 7 8 57 41 56 +16
5 Yeni Malatyaspor 31 12 11 8 43 40 44 +3
6 Alanyaspor 31 12 13 6 34 39 42 -5
7 Antalyaspor 31 12 13 6 35 51 42 -16
8 Atiker Konyaspor 31 9 8 14 37 35 41 +2
9 Çaykur Rizespor 31 9 9 13 43 43 40 0
10 Kasımpaşa 31 11 15 5 49 56 38 -7
11 Sivasspor 31 9 12 10 41 45 37 -4
12 Fenerbahçe 31 8 10 13 38 42 37 -4
13 Kayserispor 31 9 12 10 31 45 37 -14
14 MKE Ankaragücü 31 10 14 7 33 48 37 -15
15 Göztepe 31 10 18 3 32 38 33 -6
16 BB Erzurumspor 31 7 13 11 33 39 32 -6
17 Bursaspor 31 5 11 15 25 36 30 -11
18 Akhisarspor 31 6 18 7 30 50 25 -20
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 16 11 3 2 25 11 35
2 Hatayspor 16 9 2 5 29 10 32
3 Denizlispor 16 8 2 6 27 12 30
4 Ümraniyespor 16 9 4 3 24 14 30
5 Adana Demirspor 16 8 3 5 30 15 29
6 Gazişehir Gaziantep FK 16 8 4 4 26 13 28
7 Altınordu 16 8 4 4 27 15 28
8 İstanbulspor 16 8 4 4 25 23 28
9 Balıkesirspor Baltok 16 8 5 3 26 20 27
10 Eskişehirspor 16 7 3 6 23 19 27
11 Boluspor 16 7 5 4 22 16 25
12 Altay 16 6 5 5 20 15 23
13 Osmanlıspor FK 16 7 7 2 19 18 23
14 Giresunspor 16 5 8 3 16 21 18
15 Adanaspor 16 3 7 6 20 21 15
16 Afjet Afyonspor 16 3 8 5 17 28 14
17 Elazığspor 16 3 9 4 19 27 13
18 Kardemir Karabükspor 16 0 13 3 6 37 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 17 13 2 2 45 13 41
2 Fatih Karagümrük 17 13 2 2 35 15 41
3 Menemen Belediyespor 17 10 2 5 34 19 35
4 Tuzlaspor 17 10 4 3 36 14 33
5 Sivas Belediyespor 17 9 3 5 36 21 32
6 Etimesgut Belediyespor 17 8 3 6 24 13 30
7 Bandırmaspor 17 9 5 3 28 20 30
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 5 4 35 26 28
9 Pendikspor 17 7 3 7 30 22 28
10 Şanlıurfaspor 17 7 4 6 23 15 27
11 Kırklarelispor 17 7 4 6 22 17 27
12 Zonguldak Kömürspor 17 7 5 5 19 16 26
13 Kahramanmaraşspor 17 7 6 4 21 21 25
14 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 5 7 28 32 22
15 Bak Spor 17 4 5 8 16 28 20
16 Fethiyespor 17 4 6 7 14 18 19
17 Tokatspor 17 5 9 3 15 20 18
18 Darıca Gençlerbirliği 17 3 11 3 13 36 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 16 10 0 6 35 14 36
2 Tire 1922 16 9 0 7 29 10 34
3 Hekimoğlu Trabzon 16 9 2 5 23 9 32
4 Nevşehir Belediyespor 16 7 2 7 30 16 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Karaköprü Belediyespor 16 8 5 3 25 19 27
7 Silivrispor 16 7 4 5 18 10 26
8 Artvin Hopaspor 16 6 3 7 17 13 25
9 Erzin Belediyespor 16 6 4 6 31 18 24
10 Erbaaspor 16 6 4 6 20 13 24
11 Şile Yıldızspor 16 7 7 2 32 24 23
12 Gebzespor 16 6 5 5 18 14 23
13 Yomraspor 16 5 4 7 20 17 22
14 Batman Petrolspor 16 6 6 4 15 17 22
15 Kozan Belediyespor 16 5 4 7 17 18 22
16 Büyükçekmece Tepecikspor 16 6 7 3 19 20 21
17 Körfez Spor Kulübü 16 1 12 3 9 37 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/05/2019 Antalyaspor vs Bursaspor
 11/05/2019 Çaykur Rizespor vs Galatasaray
 11/05/2019 Fenerbahçe vs Akhisarspor
 11/05/2019 Göztepe vs Sivasspor
 12/05/2019 Atiker Konyaspor vs Trabzonspor
 12/05/2019 Kayserispor vs Kasımpaşa
 12/05/2019 Medipol Başakşehir vs MKE Ankaragücü
 12/05/2019 Yeni Malatyaspor vs BB Erzurumspor
 13/05/2019 Beşiktaş vs Alanyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/05/2019 Elazığspor vs Afjet Afyonspor
 11/05/2019 Eskişehirspor vs Adanaspor
 12/05/2019 Adana Demirspor vs Balıkesirspor Baltok
 12/05/2019 Altınordu vs Boluspor
 12/05/2019 Denizlispor vs Kardemir Karabükspor
 12/05/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Gençlerbirliği
 12/05/2019 Hatayspor vs Giresunspor
 12/05/2019 Osmanlıspor FK vs Altay
 12/05/2019 Ümraniyespor vs İstanbulspor
 12/05/2019 Denizlispor - Kardemir Karabükspor Kardemir Karabükspor ligdeki son 32 maçında hiç kazanamadı  Denizlispor yenilmez
 12/05/2019 Adana Demirspor - Balıkesirspor Baltok Balıkesirspor Baltok ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı  Adana Demirspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Anadolu Selçukspor 4 - 3 Menemen Belediyespor
 04/05/2019 Bandırmaspor 2 - 1 Fethiyespor
 04/05/2019 Bak Spor 0 - 0 Kırklarelispor
 04/05/2019 Tarsus İdman Yurdu 3 - 1 Darıca Gençlerbirliği
 04/05/2019 Etimesgut Belediyespor 4 - 0 Zonguldak Kömürspor
 04/05/2019 Manisa BBSK 2 - 0 Sivas Belediyespor
 04/05/2019 Pendikspor 6 - 3 Kahramanmaraşspor
 04/05/2019 Şanlıurfaspor 1 - 1 Tuzlaspor
 04/05/2019 Fatih Karagümrük 3 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Körfez Spor Kulübü 1 - 4 Nazilli Belediyespor
 04/05/2019 Büyükçekmece Tepecikspor 2 - 1 Kozan Belediyespor
 04/05/2019 Batman Petrolspor 1 - 2 Nevşehir Belediyespor
 04/05/2019 Yomraspor 1 - 3 Tire 1922
 04/05/2019 Erbaaspor 1 - 0 Gebzespor
 04/05/2019 Erzin Belediyespor 2 - 3 Artvin Hopaspor
 04/05/2019 Hekimoğlu Trabzon 1 - 2 Karaköprü Belediyespor
 04/05/2019 Şile Yıldızspor 0 - 3 Silivrispor
Yukarı