HABER AKIŞI

Coşkun Tosun Sevenleri Salonlara Sığmadı!

 Tarih: 06-11-2018 13:37:00  -   Güncelleme: 06-11-2018 13:39:16
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Aday Adayı Coşkun Tosun,Kavacık Beyaz Saray Davet Salonun’da yoğun bir coşkuyla konuşmasını yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Aday Adayı Coşkun Tosun,Kavacık Beyaz Saray Davet Salonun’da yoğun bir coşkuyla konuşmasını yaptı. Konuşması boyunca konuklar Coşkun Tosun’a “Coşkun Başkan, Coşkun Başkan” sloganları attı.

Programa CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, CHP Başkan Aday Adayları, Mahalle muhtarları, STK temsilcileri, parti yöneticileri ve Beykozlu vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Türk halk Müziği Sanatçısı Burhan Yıldırım küçük bir konser verdi.

Yıldırım’ın konseri sonrası Aydın Düzgün kısa bir konuşma yaparak, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Düzgün’ün konuşmasının ardından Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Coşkun Tosun, adaylık açıklaması yaptı.

Tosun, adaylık açıklamasında Beykoz’un sorunlarından ve yapacaklarından bahsetti.

“Beykoz üzgün ve yorgun”

Konuşmasına Beykoz’un geçmişiyle başlayan Coşkun,” Beykoz sancılı, Beykozlu üzgün. 2000’li yıllarda Beykoz ekonomisine hayat veren fabrikaların birer birer kapatılması ile günden güne fakirleşen Beykoz bugün İstanbul’un en geri kalmış ilçelerinin başında gelmektedir. Plansız mahalleleri, eksik alt yapısı, sorunlu ulaşımı ve en önemlisi eğitim ve kültürdeki üzücü hali Beykozluları büsbütün karamsarlığa sürükledi.”dedi.

“Yaşanabilir bir Beykoz istiyoruz”

“Beykozluların kurtuluşu hayal ettiği günler yaklaşıyor. Yeter artık biz yaşanabilir bir Beykoz istiyoruz diye haykıracakları günler çok yakın. Biz bunu görüyor ve hissediyoruz. Bu yüzden bizler Beykoz Belediyesi yönetimini üstlenmek adına gece gündüz çalışıyoruz. Çareler arıyoruz, çözümler üretiyoruz.”

Tosun, Beykoz halkına,çok iyi bir hizmet,iyi istihdam,spordan sanata,turizmden ticarete,eğitimden kültüre,ulaşımdan imara kadar her alanda Beykoz’u modern bir ilçe haline getireceğinin sözünü verdi.
Tosun seçim vaatlerini şöyle sıraladı:

“Turizm Ve Ticaretin Geliştirilmesi, Yerel Kalkınma Ve İstihdam”

“Beykoz’un tarihsel ve doğal zenginliklerini, geleneksel mimarisini öne çıkararak turizmden hakkı olan payı almasını sağlayacağız. Tarihi ev, sokak ve diğer mekânların restorasyonu yapılarak turist çekecek hale getireceğiz. Doğa turizmi ve inanç turizmi için yeterince tanıtım yaparak turizm yatırımcılarını destekleyeceğiz. Riva Çayağzı Dereislahı ve çevre köyleri kalkındırma projesini bitirerek köylerimizin kalkınmasını sağlayacağız”.

“Sosyal Belediyecilik”

Toplumun tüm yoksul ve ezilen kesimleri başta olmak üzere; emeği ile geçinenlerin,İşsizlerimizin, köylülerimizin, esnafımızın, kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, engellilerimizin, hasta ve yaşlılarımızın, öksüz ve yetimlerimizin ihtiyaç ve taleplerine öncelik veren, kentin sosyal yaşamının düzenlenmesinde insanı merkeze koyan, katılımcı, demokratik, emeğe ve sosyal adalete saygılı olmayı kılavuz edinen, barış içinde, dostça, kardeşçe birlikte yaşamayı, dayanışma ve sevgiyi öncelikleri olarak gören, hizmetlerde eşitliği ilke edinen her düşünce ve eyleminde halkın çıkarlarını titizlik ile gözeten bir anlayışı hayata geçireceğiz. Yoksulluğu siyasal araç yapmadan yardım programları uygulayacağız. Temel hedef olarak yoksulluğun yönetilmesi değil, yoksulluğun yok edilmesi düşüncesi ile hareket edeceğiz. Her mahalleye gündüz bakım evi ve etüt merkezleri yapacağız. Merkezi yerlerde emekliler için yaşam merkezleri, yaşlılarımız için ikinci bahar dinlenme ve sohbet mekânları yapacağız. Belediye bünyesinde engelliler için özel koordinasyon birimi kuracağız. Engelli dostu olacağız. Engelliler için sosyal alanlar ve yaşam merkezleri yapacağız. Mimari uygulamalar ile kentsel tasarımlarla engelli yurttaşlarımızın her yerde yaşama etkin katılımı için özel projeler yapacağız. Yaşlılarımızın maruz kaldığı, çevremizde tedavisi mümkün olmayan Alzheimer hastaları için bakım ve tedavi merkezi yapacağız.

“Eğitim, Kültür Ve Sosyal Yaşam”

Eğitim, kültür ve sosyal yaşam bakımından İstanbul’un en geri kalmış ilçelerinden birisi olan Beykoz da öncelik ile bu durumun değişmesi için bütün gayretleri ortaya koyacağız. Eğitime her türlü desteği vereceğiz. Okul öncesi eğitime önem vereceğiz. En büyük kreşleri açacağız.

Uzmanların ve emekli eğitimcilerimizin katılımı ile eğitim komisyonu kuracağız. Eğitim için yapılacakları tespit ederek eksiklikleri gidereceğiz.

En iyi dershaneler ile anlaşarak çocuklarımızın iyi okullara girmelerini sağlayacağız.

İlk, orta, lise ve üniversite öğrencilerimize maddi olarak eğitim yardımı yapacağız. Bütün Beykozlu üniversite öğrencilerine burs vereceğiz.

Gençleri iyi eğiteceğiz. Yaratıcılığını geliştirip özgüvenlerini arttıracağız. Kültür ve sanatı halkımız ile buluşturacağız. Sanat ve sanatçıyı destekleyerek zengin kültürümüzün geliştirilmesi çalışmalarına özel önem vereceğiz.
İçinde sanat atölyeleri ve her türlü sanatsal faaliyete uygun mekânların bulunduğu kültür sanat merkezleri yapacağız. Kültür sanat merkezlerimizde her derneğe ayrı bir yer tahsis edeceğiz. Ücretsiz olarak çalışma yapmalarını sağlayacağız.

Belediyemizin tiyatro merkezini asli konumuna getireceğiz. Özel tiyatro gruplarına destek vereceğiz.

“Spora Ve Sporcuya Destek, Sosyal Yaşam”

Konuşmasında salondaki Çubuklu spor kulübünden futbol taraftarları Tosun’a büyük destek çıktı.

“Beykoz spora yatkın halkı ve spor yapabilecek alanları bakımından şanslı bir ilçe olduğu halde yönetimlerin spora bakışındaki olumsuzluklar nedeni ile yeterince ilerleme kaydedememiştir. İlçemizde bulunan çeşitli branşlarda faaliyet gösteren 42 adet kulüp bünyesinde spor yapan binlerce sporcu, yönetici, teknik kadro ve yardımcı elemanlar hesaplandığında çok büyük bir aileyi oluşturmaktadır. Gelişmeye açık ve dinamik sporcu ailelerini desteklemeyi belediyemizin temel hedeflerinden kabul edeceğiz.

Kitle sporu yapılacak alanlar ve mekânları düzenleyeceğiz. Beykoz halkının spora özendirilmesi ve desteklenmesini sağlayacağız.

Kulüplerimizi destekleyecek ayni ve nakli yardımları artırarak devam ettireceğiz.

Mevcut spor sahalarının bakım ve onarımlarını yapacağız, eksikliklerini gidereceğiz.

Yeni spor sahaları yapacağız. Sahası olmayan kulüplerin mağduriyetlerini gidereceğiz.

Mahallelerimizde bayanlarımız için step-aerobik yapabilecekleri salonlar açacağız. Soğuksu ve Yeni Mahallede yapılan bu uygulamayı diğer mahallelere de yayarak ev hanımlarımızın zindelik ve sağlık kazanmasını sağlayacağız.

İki adet çok amaçlı spor salonu yaparak Beykoz’un salon ihtiyacını karşılayacağız.

İki adet yüzme havuzu yaparak, yüzmek isteyen Beykoz halkının aylarca sıra beklemesini önleyeceğiz.

Beykoz Spor a tarihi kimliğine uygun başarılara ulaşabilmesi için özel destek vereceğiz. Kalıcı gelirlere sahip olmasını sağlayacağız.

“Ulaşım Ve Trafik”

Beykoz üstünde iki boğaz köprüsü bulunan ve bu köprülere bağlı ulaşım akslarının ortasında kalan bir ilçe olduğu halde trafik sorunları yaşamaktadır. Denize en uzun sahile sahip bir ilçe olduğu halde trafik sorunları yaşanmasının bir yönetim planlama hatası olduğu çok açıktır. Trafik yoğunluğunun olduğu bir yerde turizme ivme kazandırmanın olanağı yoktur.

Biz öncelikle trafik yoğunluğu ve ulaşım sorunlarını çözeceğiz. Uzmanlara yaptıracağımız projeler ile yaşanan sıkıntıları sona erdireceğiz.

Kavacık-Rüzgarlıbahçe-Köprü bağlantı yollarında yaşanantrafik yoğunluğu için alternatif güzergâhlar belirleyerek uygulamaya sokacağız.

Rüzgarlıbahçe’den Dedeoğlu’na iniş yolu yaparak Kavacık Kavşağı’nın trafik yükünü azaltacağız.

Alternatif yolları arttırarak zorunlu güzergâh yönlendirmeleri ile trafiği rahatlatacağız.

Kavacık Hasan Yavuz Camii ve çevre projesini yapacağız. Camiyi yenileyerek çevre yolları genişleteceğiz.

Düşük ücretler ile işletmesini Belediyenin yapacağı Kavacık ve Rüzgarlıbahçe bölgelerine iki adet katlı otopark yapacağız. Caddelerde park kavgasını sona erdireceğiz.

Paşabahçe hastane çevresi ve Paşabahçe ana caddedeki trafik yoğunluğunu rahatlatacak bir proje geliştireceğiz.
Sultaniye parkından Karlıtepe’ye teleferik projesini hayata geçireceğiz. Beykoz turizmine katkı vermesini sağlayacağız.

Anadolu Kavağı sahil düzenleme projesini yapacağız. Beykozluların ve Beykozu ziyaret edenlerin denizle buluşacağı nezih bir alanı hizmete sunacağız.

“Katılımcı Demokrasi, Yönetimin Demokratikleştirilmesi Ve Şeffaflık “

Belediyeyi halkımızla birlikte yöneteceğiz. Yapılacak çalışmalar, yürütülecek projelerin her aşamasında halkın katılımcı ve etkin olmasını sağlayacağız.

Saydam belediyeciliği getireceğiz. Yerel yönetimde saydamlık vazgeçilmez ilkemiz olacaktır. İsteyen her yurttaşımız yerel yönetim çalışmalarımızı izleyebilecek, sürekli kamuoyu denetimi sağlayan bir yapı oluşturacağız.
Halkçı yerel yönetim anlayışımızın temelini dürüstlük oluşturacaktır. Yapılacak iş ve işlemlerden hiç kimsenin şahsi menfaat elde etmesine izin vermeyeceğiz.

Toplumsal dayanışmayı sağlayacağız. Kent içi dinamikleri teşvik ederek ve destekleyerek kent yaşamına yerel demokrasi ve toplumsal dayanışma ikliminin egemen olmasını sağlayacağız.

5393 sayılı Belediye yasasının 76. Maddesinde belirtilen kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek için oluşturulan kent konseyinin gerçek manada işlevini yürütmesini sağlayacağız. Bütün STK’ların ve gönüllü kuruluşların kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversitelerin içinde yer aldığı çevre, eğitim, kültür-sanat, turizm, engelliler, afet ve kriz, sağlık, trafik konularında çalışma grupları oluşturacağız.

Kent konseyine bağlı olarak kadın meclisi, gençlik meclisi ve çocuk meclisi kurarak kendi alanlarında çalışmalar yapmalarına olanak sağlayacağız.

İlçenin önemli sorunlarının çözümünde toplumun her kesiminin görüş ve düşüncesini almak, çözüme ortak etmek, katılımcılığı ve ortak akla dayanan uzlaşmayı sağlamak üzere özellikle imar ve planlama, turizm ve yerel kalkınma, eğitim ve kültür, spor ve halk sağlığı konularında ilçe kurultayları düzenleyeceğiz.

İmar, Plan, Mülkiyet Durumu, Kentsel Dönüşüm

Plansız kentleşme olmaz. Plansız kentlerde gelişme olmaz. Plansız kentlerin hizmetlerinde kalite olmaz. Ancak bütün arazisi gecekondular ile dolu Beykoz gibi yerlerde plan yapmanın güçlüğü de hepimizin bildiği bir gerçek. Biz zor olanı tercih edeceğiz. Beykoz da halkın istediği, halkın onay verdiği planları yaparak uygulayacağız.

Kent planlamasında katılımcılığı ve eşitliği esas alacağız. Şeffaflığa özen göstereceğiz.

Kentsel rantları birilerinin şahsı menfaatleri için değil bütün Beykoz halkının, toplumun yararına kullanacağız.
Kamu yararı dışındaki imar değişikliklerine izin vermeyeceğiz. İmar değişikliklerinde gerekirse referandum yolu ile halkın bilgisine başvuracağız.

2B arazilerinin satışı sonrasında mülkiyet durumu büyük oranda çözülmüş olmakla beraber sorunlu yerlerdeki arazilerin satışındaki engelleri ortadan kaldıracağız.

Plan uygulamaları sonucu mahalle sakinlerinin mağdur olmasını önleyeceğiz.

Beykoz da kamunun tasarrufunda bulunan yerlerin iktidarın güdümünde olan bir takım vakıf ve cemaatlere peşkeş çekilmesine rıza göstermeyeceğiz.

Çevreyi ve doğayı katleden imar ve rant anlayışına son vereceğiz.

Beykozlu Beykoz da kalacak sözünü veriyoruz. Bunun için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Kentsel dönüşüm politikalarında dayatmacı ve aceleci yaklaşımların yerine ekonomik ve sosyal boyutları dikkate alan süreç yönetimi anlayışı ile hareket edeceğiz.

Kentsel dönüşümü rant olarak değil kent sakinlerinin refah düzeyini ve yaşam kalitesini artırmanın bir aracı olarak göreceğiz.

Vatandaşlarımızın kentsel dönüşüm projelerinin karar süreçlerine doğrudan katılımını sağlayacağız. Ortak çözümlerde buluşacağız.

“Genel Sorunlar Ve Değerlendirmeler”

Beykoz’un derelerini ıslah edeceğiz. Su taşkınları ve sellerin zararlarını en aza indireceğiz.
Göksu deresi ve çevre projesini hayata geçirerek bölgenin tarihi kimliğine kavuşturulmasını sağlayacağız.
Kent merkezleri ve mahalle meydanlarını düzenleyerek merkezleri nefes alır hale getireceğiz
Cenazeler için merkezi yerlerde taziye mekânları yaparak bu konuda gelen istekleri karşılayacağız.
Muhtarlarımızın çağın gereklerine uygun hizmet verebilmesi için gerekli altyapıyı oluşturarak her türlü istek ve şikâyetlerini derhal karşılayacağız.

Bütçenin gereksiz ve israfa yönelik harcamalarını kısarak tasarruf edilen miktarı yatırıma yönlendireceğiz.
Kaynak israfına, kayırmacılığa, çevreyi ve doğayı katleden imar ve rant anlayışına son vereceğiz.
Yandaşlığa değil paydaşlığa itibar edeceğiz.

Ötekileştirmeyi kaldıracağız, kardeşlik hukukunu geliştireceğiz.

Konuşmasını bitiren Tosun,Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile birlikte birlik ve beraberlik gösterisi yaptı.Salondakiler Tosun’u büyük bir ilgiyle uğurladılar.

  Bu haber 680 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Taş Devri’nin İzleri Beykoz’da Bulundu Taş Devri’nin İzleri Beykoz’da Bulundu Beykoz’da yapılan arkeolojik yüzey araştırmalarında, yontma taş devrine ait, tar..
Beykozlu Ordulular Derneği Çalışmalarına Başladı Beykozlu Ordulular Derneği Çalışmalarına Başladı Beykozlu Ordulular Derneği Beykoz protokolünü ziyaret ederek İstişarede bulundu...
resim yok Süs Balıkçılığı Beykoz’da Masaya Yatırıldı. Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik Alanı..
Beykozlu Ordulularda Bayrak Değişimi Beykozlu Ordulularda Bayrak Değişimi Merkezi Beykoz'da bulunan 1998 yılında Beykoz'daki Orduluları tek bir çatı altın..
  GÜNCEL HABERLERİ
Kanlıca’da Ahşap Ev Yandı, 1 Ölü Var! Kanlıca’da Ahşap Ev Yandı, 1 Ölü Var! Beykoz’da ahşap bir binada çıkan yangında 69 yaşındaki yaşlı adam hayatını kaybe..
Yağmurun Sebep Olduğu Mağduriyetler Çözülüyor! Yağmurun Sebep Olduğu Mağduriyetler Çözülüyor! Beykoz Yenimahalle’de bir süre önce çöken duvar, Yenimahalle Muhtarlığı öncülüğü..
Beykoz'da Otomobil Denize Uçtu! Beykoz'da Otomobil Denize Uçtu! Beykoz Kanlıca'da bir otomobil denize uçtu. Otomobilin kadın sürücüsü, yakın bir..
Beykoz Belediyesi’ne KPSS’siz 131 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Beykoz Belediyesi’ne KPSS’siz 131 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Beykoz Belediyesi Personel alımı ilanı 1 ilan için tıklayınız. Beykoz Belediyes..
  SİYASET HABERLERİ
Gülay Demirel, Beykozlunun İçini Isıttı Gülay Demirel, Beykozlunun İçini Isıttı Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı Gülay Demirel, Kavac..
AK Parti Kurucusundan İsmet Acar'a: ''Baş Tacısın'' AK Parti Kurucusundan İsmet Acar'a: ''Baş Tacısın'' AK Parti Beykoz Kurucularından Sedat Kuvel, sosyal medya hesabından Beykoz Beled..
Gülay Demirel Sevigisi Salonlara Sığmadı! Gülay Demirel Sevigisi Salonlara Sığmadı! Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Gülay Demirel, B..
Murat Aydın Beykoz Keşfine Devam Ediyor! Murat Aydın Beykoz Keşfine Devam Ediyor! AK Parti’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak göstermesi beklenilen Zeytinbur..
  SPOR HABERLERİ
Şampiyon Karateciler Beykoz Belediyesi’ni Ziyaret Etti. Şampiyon Karateciler Beykoz Belediyesi’ni Ziyaret Etti. 24. Dünya Karate Şampiyonası’ndan 3.’lükle dönen Beykozlu Milli Karateciler Ali ..
Genç Kadın Pilot Beykoz'da Takla Attı! Genç Kadın Pilot Beykoz'da Takla Attı! 2018 Türkiye Şampiyonası 3. Ayak Beyoff Yarışı kıyasıya mücadeleye sahne oldu. K..
Beykoz'da Kimseye Puan Yok! Beykoz'da Kimseye Puan Yok! Süper Amatör Lig'de Beykoz'da ki her maçını en az 3.000 kişiye oynayan temsilcim..
Belediyespor Kongresinde, Vatandaş Salonlara Sığmadı! Belediyespor Kongresinde, Vatandaş Salonlara Sığmadı! Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü olağan kongresinde mevcut Başkan Salim Özt..
  TOPLUM HABERLERİ
AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikler..
İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği'nce düzenlenen "Kudüs"e kandil ..
Beykoz'dan Balıkesir'e Uzanan El! Beykoz'dan Balıkesir'e Uzanan El! Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Genel Başkanlığını Beykozlu Bilgehan Murta Miniç'..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 15 10 2 3 20 6 33 +14
2 Kasımpaşa 15 8 5 2 31 24 26 +7
3 Antalyaspor 15 8 5 2 19 19 26 0
4 Beşiktaş 15 7 4 4 25 17 25 +8
5 Yeni Malatyaspor 15 7 4 4 23 15 25 +8
6 Trabzonspor 15 7 4 4 26 19 25 +7
7 Galatasaray 15 7 4 4 25 18 25 +7
8 Atiker Konyaspor 15 5 4 6 20 18 21 +2
9 Sivasspor 15 5 4 6 18 19 21 -1
10 MKE Ankaragücü 15 6 7 2 17 19 20 -2
11 Bursaspor 15 4 4 7 16 16 19 0
12 Göztepe 15 6 9 0 15 19 18 -4
13 Akhisarspor 15 4 7 4 19 25 16 -6
14 Alanyaspor 15 5 9 1 11 20 16 -9
15 Kayserispor 15 4 8 3 13 24 15 -11
16 BB Erzurumspor 15 3 7 5 13 19 14 -6
17 Fenerbahçe 15 3 7 5 14 22 14 -8
18 Çaykur Rizespor 15 1 6 8 17 23 11 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 7 6 0 1 17 1 19
2 Denizlispor 8 5 1 2 17 6 17
3 Ümraniyespor 8 5 2 1 11 6 16
4 Eskişehirspor 8 4 1 3 9 7 15
5 Altınordu 8 4 2 2 14 7 14
6 İstanbulspor 7 4 2 1 14 13 13
7 Adana Demirspor 8 3 2 3 12 6 12
8 Hatayspor 8 3 2 3 8 5 12
9 Gazişehir Gaziantep FK 8 3 3 2 8 7 11
10 Giresunspor 7 3 3 1 10 8 10
11 Osmanlıspor FK 8 3 4 1 6 8 10
12 Adanaspor 7 2 2 3 9 7 9
13 Afjet Afyonspor 7 2 3 2 11 10 8
14 Boluspor 7 2 3 2 8 8 8
15 Balıkesirspor Baltok 7 2 3 2 5 7 8
16 Altay 7 2 4 1 8 9 7
17 Elazığspor 7 2 4 1 10 13 7
18 Kardemir Karabükspor 8 0 6 2 3 16 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 8 7 0 1 21 3 22
2 Tuzlaspor 8 7 0 1 19 1 22
3 Fatih Karagümrük 9 6 1 2 20 8 20
4 Şanlıurfaspor 8 5 0 3 11 5 18
5 Menemen Belediyespor 8 5 1 2 20 12 17
6 Kırklarelispor 8 4 1 3 14 7 15
7 Pendikspor 8 4 1 3 15 11 15
8 Sivas Belediyespor 8 4 2 2 14 11 14
9 Tarsus İdman Yurdu 8 4 2 2 16 14 14
10 Etimesgut Belediyespor 8 3 1 4 10 8 13
11 Kahramanmaraşspor 8 3 4 1 5 9 10
12 Darıca Gençlerbirliği 8 2 3 3 7 6 9
13 Bugsaş Spor 8 2 3 3 9 14 9
14 Konya Anadolu Selçukspor 8 1 2 5 12 15 8
15 Bandırmaspor 8 2 4 2 7 10 8
16 Zonguldak Kömürspor 7 2 3 2 5 8 8
17 Fethiyespor 8 1 3 4 5 11 7
18 Tokatspor 8 1 5 2 4 12 5
Takım O G M B A Y P AV
1 Şile Yıldızspor 8 6 2 0 21 6 18
2 Nevşehir Belediyespor 7 5 0 2 20 8 17
3 Hekimoğlu Trabzon 8 5 1 2 11 6 17
4 Silivrispor 7 5 1 1 11 2 16
5 Karaköprü Belediyespor 7 5 2 0 15 8 15
6 Ergene Velimeşe 8 4 1 3 13 6 15
7 Nazilli Belediyespor 7 4 0 3 12 6 15
8 Tire 1922 7 3 0 4 11 5 13
9 Yomraspor 8 3 1 4 9 7 13
10 Kozan Belediyespor 7 3 1 3 8 5 12
11 Batman Petrolspor 8 3 2 3 10 10 12
12 Artvin Hopaspor 7 2 1 4 6 2 10
13 Büyükçekmece Tepecikspor 8 3 4 1 9 11 10
14 Gebzespor 7 2 2 3 8 5 9
15 Erzin Belediyespor 8 2 3 3 12 10 9
16 Erbaaspor 8 0 4 4 4 8 4
17 Körfez Spor Kulübü 8 0 6 2 5 18 2
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 14/12/2018 Göztepe vs Bursaspor
 15/12/2018 Çaykur Rizespor vs Alanyaspor
 15/12/2018 Sivasspor vs MKE Ankaragücü
 15/12/2018 Atiker Konyaspor vs Kasımpaşa
 15/12/2018 Medipol Başakşehir vs Galatasaray
 16/12/2018 Yeni Malatyaspor vs Antalyaspor
 16/12/2018 Kayserispor vs Akhisarspor
 16/12/2018 Beşiktaş vs Trabzonspor
 17/12/2018 Fenerbahçe vs BB Erzurumspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 14/12/2018 İstanbulspor vs Ümraniyespor
 15/12/2018 Afjet Afyonspor vs Elazığspor
 15/12/2018 Gençlerbirliği vs Gazişehir Gaziantep FK
 15/12/2018 Balıkesirspor Baltok vs Adana Demirspor
 15/12/2018 Kardemir Karabükspor vs Denizlispor
 16/12/2018 Altay vs Osmanlıspor FK
 16/12/2018 Giresunspor vs Hatayspor
 16/12/2018 Adanaspor vs Eskişehirspor
 16/12/2018 Boluspor vs Altınordu
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 15/12/2018 Darıca Gençlerbirliği vs Tarsus İdman Yurdu
 15/12/2018 Tuzlaspor vs Şanlıurfaspor
 16/12/2018 Kahramanmaraşspor vs Pendikspor
 16/12/2018 Sivas Belediyespor vs Manisa BBSK
 16/12/2018 Fethiyespor vs Bandırmaspor
 16/12/2018 Kırklarelispor vs Bugsaş Spor
 16/12/2018 Menemen Belediyespor vs Konya Anadolu Selçukspor
 16/12/2018 Tokatspor vs Fatih Karagümrük
 16/12/2018 Zonguldak Kömürspor vs Etimesgut Belediyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 15/12/2018 Nazilli Belediyespor vs Körfez Spor Kulübü
 16/12/2018 Artvin Hopaspor vs Erzin Belediyespor
 16/12/2018 Karaköprü Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 16/12/2018 Gebzespor vs Erbaaspor
 16/12/2018 Kozan Belediyespor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 16/12/2018 Nevşehir Belediyespor vs Batman Petrolspor
 16/12/2018 Silivrispor vs Şile Yıldızspor
 16/12/2018 Tire 1922 vs Yomraspor
 15/12/2018 Nazilli Belediyespor - Körfez Spor Kulübü Nazilli Belediyespor ligdeki son 10 maçında hiç kaybetmedi  Nazilli Belediyespor yenilmez
 15/12/2018 Nazilli Belediyespor - Körfez Spor Kulübü Körfez Spor Kulübü ligdeki son 15 maçında hiç kazanamadı  Nazilli Belediyespor yenilmez
Yukarı