HABER AKIŞI

Coşkun Tosun Muhtarlara Müjdeyle Geldi!

 Tarih: 08-03-2019 13:19:36
31 Mart yerel seçimlerine 24 gün kala hız kesmeden çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, muhtarlarla bir araya geldi.

31 Mart yerel seçimlerine 24 gün kala hız kesmeden çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, muhtarlarla bir araya geldi. Paşabahçe Stadyumu’nun hemen yanındaki Paşa Garden’da düzenlenen kahvaltılı buluşmaya, muhtarların yoğun katılım sağladığı gözlerden kaçmadı.

Yapılan kahvaltının ardından ilk sözü Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu aldı. Organizasyondan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Kolcu, Coşkun Tosun’a hitaben bir mani okuyarak başarılar diledi.

AYDIN DÜZGÜN: “BİR DAHA İLAN EDİYORUM, ADAYIMIZIN YANINDAYIZ”

Daha sonra söz alan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ise “Sevgili muhtarlarım, öncelikle hoş geldiniz diyorum. Az önce konuşan Hüsnü Başkanım daha önce çok mani okumuştu ama ilk kez bizim için okuduğuna göre bu iş artık tamam demektir.  Bizim muhtarlara ve kurumsal yapınıza ne kadar çok değer verdiğimizi yine en iyi sizler biliyorsunuz. Sizlerin elini güçlendirmek için pek çok plan ve projemiz var. Bunları birazdan Coşkun Başkanım zaten sizlere aktaracaktır. Ama ben başka bir şeye değinmek istiyorum. Medyada bazı haberler dolaşıyor. Güya Aydın Düzgün, ısrarla başkanın yanında olmayarak ona zarar veriyormuş… Bakın arkadaşlar, anlamayanlar için buradan bir kere daha ilan ediyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak bir bütün halinde adayımızın sonuna dek yanındayız. Zaten başkanımda bunu gündeme getirenlere çok güzel bir espriyle yanıt vermiş. Demiş ki, ‘Kardeşim ben zaten buralıyım. Buraları dolaşmak için Aydın Düzgün’ün elimden tutup dolaştırmasına ihtiyacım yok. Biz gerektiğinde zaten yan yana geliyoruz. Ama Zeytinburnu’ndan gelen Murat Aydın haliyle buraları bilmiyor. Hanefi Başkan yanında olmasa kaybolur, denize düşer.’ diye takılmış. Dolayısıyla kimse bu durumlardan bir fayda çıkarmasın diyorum ve sözü başkan adayımız Coşkun Tosun’a devrediyorum.” dedi.

COŞKUN TOSUN: “MUHTARLARIN OY HAKKI OLACAK”

Salonda bulunan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan CHP Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, şöyle devam etti: “Öncelikle kandilinizi kutluyorum. Ayrıca aramızda bulunan kadın muhtarlarımızın yarınki Emekçi Kadınlar Günlerini de kutluyorum. Sayın muhtarlarım, ben buraya sizlere siyaset yapmak için gelmedim. 45 yıldır Beykoz’da yaşayan, bunun son 35 yılında kamu yöneticiliği yapan ve Beykoz’un tüm sorunlarına hâkim bir arkadaşınız, bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz olarak buraya geldim. Aynı zamanda bir spor kulübünün de başkanı olduğum için sadece kendi yakın çevremin sorunlarıyla değil, bunca senedir 10 binlerce çocuğun ve ailesinin sorunlarıyla da uğraşan birisiyim. Yani dostlar, kısaca ben bu saçları Beykoz’un, Beykozlunun derdine, tasasına çözüm üretirken ağarttım. Dolayısıyla benim kendimi daha fazla anlatmama gerek yok. Sizlerin dertlerini dinlemek için geldim buraya. Az önce İlçe Başkanım da söyledi. Bizim dönemimizde göreceksiniz, muhtarlarımız belediyemizin alacağı her kararda söz hakkı olacaktır. Bunu öylesine de söylemiyorum. Mahalleleriniz hakkında çıkacak her kararda sizlerin de bizim gibi oy hakkınız olacaktır.” dedi.

“MUHTARLARIN ÜCRET YÜKÜNÜ HAFİFLETECEĞİZ”

Bu sözleri muhtarlar tarafından büyük beğeni ve alkış alan Coşkun Tosun, sözlerine şöyle devam etti: “Biliyorum iş yükünüz çok ağır. Sekreteryanız bile yok. Hele seçim dönemlerinde bir postacı gibi çalışıyorsunuz. Ekonomik sıkıntılarınız hat safhada. Ama tüm bunları onarabilmek için planlarımız var. Sizin ücret yükünüzü hafifletebilmek için belediye olarak giderlerinizin bir kısmını biz üstleneceğiz. Elbette bunun da kriterleri olacak. Nüfus, yoğunluk vs. gibi. Biliyorsunuz ki, bunu yapan CHP’li belediyeler mevcut. Peki ya Beykoz’da durum nasıl? İçler acısı. Gittiler bir Muhtarlar Müdürlüğü kurdular, tek bir soruna çare olmuş değil. Şimdi size soruyorum. Bu müdürlük sizin bugüne değin bir sorununuza çözüm sundu mu? Açıkça söyleyeyim, muhtarlara zerre kadar değer vermediklerini görüyoruz. Gidip belediye başkanından bir randevu istediğinizde ‘gel kardeşim, kapım açık’ diyen oldu mu hiç? Duyuyorum ki, Beykoz’un muhtarları belediye başkanıyla görüşebilmek için Perşembe günleri düzenlenen halk günlerinde sıra bekliyormuş. Yazıktır ya, ayıptır, günahtır!”

“KÖYLERİN EL KOYULAN DEĞERLERİNİN BİR KISMINI İADE EDECEĞİZ”

“Özellikle köy muhtarları son derece huzursuzlar, biliyorum. Çünkü yıllar boyu köylülerin imece usulüyle köylerine kazandırdıkları tüm değerlere şimdi bunlar geldi ve el koydular. Bakın arkadaşlar, sizlere buradan ilan ediyorum. Göreve gelir gelmez sizin bu değerlerinizin bir kısmını hemen sizlere iade edeceğiz. Bunların nasıl ve hangisinin olacağına da yine siz karar vereceksiniz” dedi. Bu sözleri büyük bir coşkuyla alkışlayan muhtarlar sırasıyla bölgelerinin sorunlarını aktardılar.

“HİÇ BİR SORUNUNUZ ÇÖZÜLMEZ DEĞİL, YATARAK BELEDİYECİLİK OLMAZ”

Muhtarların bütün sıkıntılarını dinleyen Coşkun Tosun, pek çok çözüm önerisiyle geldiklerini söyleyerek, “Sayın muhtarlarım, imar sorunlarından planlamaya, mülkiyet hakkından sarı alana, başıboş hayvanlardan ulaşıma, okul ihtiyaçlarından spor alanlarına dek hiçbir sorununuz çözülmez değil. Hatta bu saydıklarınızın bir kısmı basit birkaç dokunuşla sorun olmaktan çıkacak kadar kolay şeyler. Ama bunları yapmak için her şeyden önce niyet gerekiyor. Çalışmak gerekiyor. Yatarak belediyecilik olmaz arkadaşlar. Göreceksiniz Allah’ın izniyle hep birlikte olduğumuzda tüm bu sorunların üstesinden kısa zamanda gelmesini bileceğiz. İşte bu yüzden sizlerin çok kıymetli desteklerini istiyorum. Söz veriyorum bu seçimin sonunda bahar gelecek. Söz veriyorum martın sonu bahar olacak.” dedi.

Coşkun Tosun ve muhtarlar, daha sonra hep birlikte bir aile fotoğrafı verdiler.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Beykoz'da Bir İbadethane Daha Açıldı! Beykoz'da Bir İbadethane Daha Açıldı! Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hacı Zehra Aydın Camii dualarl..
Yenimahallespor Yeni Başkanını Seçti Yenimahallespor Yeni Başkanını Seçti Beykoz Yenimahallespor Kulübü Olağan Kongresinde yeni başkan ve yönetim kurulu b..
Binali Yıldırım Ayağının Tozuyla Beykoz'a Geldi! Binali Yıldırım Ayağının Tozuyla Beykoz'a Geldi! AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykoz Belediyesini ziyaret etti. ..
Tribünde Şiddeti Böyle Mi Engelleyeceğiz? Tribünde Şiddeti Böyle Mi Engelleyeceğiz? Oldukça geniş kesim tarafından takip edilen şiddet dizisi Çukur, Beykoz 1908 sta..
  GÜNCEL HABERLERİ
İstanbul'da Korkutan Görüntü! İstanbul'da Korkutan Görüntü! Hafta sonu Büyükçekmece sahilinde gelen vatandaşlar, gördükleri manzara karşısın..
Beykoz'dan Samsun'a 21 Günlük Yolculuk! Beykoz'dan Samsun'a 21 Günlük Yolculuk! Beykoz'dan kano ile Samsun'a gitmek için yola çıktılar.
resim yok Marmara Üniversitesi'nde Afet Risk İdaresi Sempozyumu Düzenlendi Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Marmara Gençlik Akademisi or..
Beykoz’un Sokaklarını Fesleğen Kokusu Saracak Beykoz’un Sokaklarını Fesleğen Kokusu Saracak İstanbul’un incisi Beykoz, doğanın uyanışını Fesleğen Şenliği’yle kutluyor, ilçe..
  SİYASET HABERLERİ
23 Haziran, İlçe Başkanlarının Kaderini Belirleyecek! 23 Haziran, İlçe Başkanlarının Kaderini Belirleyecek! AK Parti ve CHP'de ulusal çapta beklenilen değişim ve yenilenme süreci için 23 H..
CHP'de İstanbul İçin Genel Seçim Önlemi! CHP'de İstanbul İçin Genel Seçim Önlemi! 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimi için CHP'nin politikaları belli olmaya..
Siyasi Partiler Beykoz’a Karargah Kuracak! Siyasi Partiler Beykoz’a Karargah Kuracak! YSK’nın İstanbul seçimleri yenilensin kararı sonrası, siyasi partiler de olağanü..
Beykoz Belediyesi'ne ''Demirören'' Atandı! Beykoz Belediyesi'ne ''Demirören'' Atandı! Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, belediye içinde ki atamaların ardından son ..
  SPOR HABERLERİ
Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Ülkemizde ve yurt dışında düzenlenen koşu ve maratonlara katılan Anadoluhisarı İ..
Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yaklaşan olağan seçimli ge..
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
  TOPLUM HABERLERİ
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikler..
İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği'nce düzenlenen "Kudüs"e kandil ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 31 18 4 9 64 29 63 +35
2 Medipol Başakşehir 31 18 4 9 45 18 63 +27
3 Beşiktaş 31 17 6 8 66 41 59 +25
4 Trabzonspor 31 16 7 8 57 41 56 +16
5 Yeni Malatyaspor 31 12 11 8 43 40 44 +3
6 Alanyaspor 31 12 13 6 34 39 42 -5
7 Antalyaspor 31 12 13 6 35 51 42 -16
8 Atiker Konyaspor 31 9 8 14 37 35 41 +2
9 Çaykur Rizespor 31 9 9 13 43 43 40 0
10 Kasımpaşa 31 11 15 5 49 56 38 -7
11 Sivasspor 31 9 12 10 41 45 37 -4
12 Fenerbahçe 31 8 10 13 38 42 37 -4
13 Kayserispor 31 9 12 10 31 45 37 -14
14 MKE Ankaragücü 31 10 14 7 33 48 37 -15
15 Göztepe 31 10 18 3 32 38 33 -6
16 BB Erzurumspor 31 7 13 11 33 39 32 -6
17 Bursaspor 31 5 11 15 25 36 30 -11
18 Akhisarspor 31 6 18 7 30 50 25 -20
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 16 11 3 2 25 11 35
2 Hatayspor 16 9 2 5 29 10 32
3 Denizlispor 16 8 2 6 27 12 30
4 Ümraniyespor 16 9 4 3 24 14 30
5 Adana Demirspor 16 8 3 5 30 15 29
6 Gazişehir Gaziantep FK 16 8 4 4 26 13 28
7 Altınordu 16 8 4 4 27 15 28
8 İstanbulspor 16 8 4 4 25 23 28
9 Balıkesirspor Baltok 16 8 5 3 26 20 27
10 Eskişehirspor 16 7 3 6 23 19 27
11 Boluspor 16 7 5 4 22 16 25
12 Altay 16 6 5 5 20 15 23
13 Osmanlıspor FK 16 7 7 2 19 18 23
14 Giresunspor 16 5 8 3 16 21 18
15 Adanaspor 16 3 7 6 20 21 15
16 Afjet Afyonspor 16 3 8 5 17 28 14
17 Elazığspor 16 3 9 4 19 27 13
18 Kardemir Karabükspor 16 0 13 3 6 37 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 17 13 2 2 45 13 41
2 Fatih Karagümrük 17 13 2 2 35 15 41
3 Menemen Belediyespor 17 10 2 5 34 19 35
4 Tuzlaspor 17 10 4 3 36 14 33
5 Sivas Belediyespor 17 9 3 5 36 21 32
6 Etimesgut Belediyespor 17 8 3 6 24 13 30
7 Bandırmaspor 17 9 5 3 28 20 30
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 5 4 35 26 28
9 Pendikspor 17 7 3 7 30 22 28
10 Şanlıurfaspor 17 7 4 6 23 15 27
11 Kırklarelispor 17 7 4 6 22 17 27
12 Zonguldak Kömürspor 17 7 5 5 19 16 26
13 Kahramanmaraşspor 17 7 6 4 21 21 25
14 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 5 7 28 32 22
15 Bak Spor 17 4 5 8 16 28 20
16 Fethiyespor 17 4 6 7 14 18 19
17 Tokatspor 17 5 9 3 15 20 18
18 Darıca Gençlerbirliği 17 3 11 3 13 36 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 16 10 0 6 35 14 36
2 Tire 1922 16 9 0 7 29 10 34
3 Hekimoğlu Trabzon 16 9 2 5 23 9 32
4 Nevşehir Belediyespor 16 7 2 7 30 16 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Karaköprü Belediyespor 16 8 5 3 25 19 27
7 Silivrispor 16 7 4 5 18 10 26
8 Artvin Hopaspor 16 6 3 7 17 13 25
9 Erzin Belediyespor 16 6 4 6 31 18 24
10 Erbaaspor 16 6 4 6 20 13 24
11 Şile Yıldızspor 16 7 7 2 32 24 23
12 Gebzespor 16 6 5 5 18 14 23
13 Yomraspor 16 5 4 7 20 17 22
14 Batman Petrolspor 16 6 6 4 15 17 22
15 Kozan Belediyespor 16 5 4 7 17 18 22
16 Büyükçekmece Tepecikspor 16 6 7 3 19 20 21
17 Körfez Spor Kulübü 16 1 12 3 9 37 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/05/2019 Antalyaspor vs Bursaspor
 11/05/2019 Çaykur Rizespor vs Galatasaray
 11/05/2019 Fenerbahçe vs Akhisarspor
 11/05/2019 Göztepe vs Sivasspor
 12/05/2019 Atiker Konyaspor vs Trabzonspor
 12/05/2019 Kayserispor vs Kasımpaşa
 12/05/2019 Medipol Başakşehir vs MKE Ankaragücü
 12/05/2019 Yeni Malatyaspor vs BB Erzurumspor
 13/05/2019 Beşiktaş vs Alanyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/05/2019 Elazığspor vs Afjet Afyonspor
 11/05/2019 Eskişehirspor vs Adanaspor
 12/05/2019 Adana Demirspor vs Balıkesirspor Baltok
 12/05/2019 Altınordu vs Boluspor
 12/05/2019 Denizlispor vs Kardemir Karabükspor
 12/05/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Gençlerbirliği
 12/05/2019 Hatayspor vs Giresunspor
 12/05/2019 Osmanlıspor FK vs Altay
 12/05/2019 Ümraniyespor vs İstanbulspor
 12/05/2019 Denizlispor - Kardemir Karabükspor Kardemir Karabükspor ligdeki son 32 maçında hiç kazanamadı  Denizlispor yenilmez
 12/05/2019 Adana Demirspor - Balıkesirspor Baltok Balıkesirspor Baltok ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı  Adana Demirspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Anadolu Selçukspor 4 - 3 Menemen Belediyespor
 04/05/2019 Bandırmaspor 2 - 1 Fethiyespor
 04/05/2019 Bak Spor 0 - 0 Kırklarelispor
 04/05/2019 Tarsus İdman Yurdu 3 - 1 Darıca Gençlerbirliği
 04/05/2019 Etimesgut Belediyespor 4 - 0 Zonguldak Kömürspor
 04/05/2019 Manisa BBSK 2 - 0 Sivas Belediyespor
 04/05/2019 Pendikspor 6 - 3 Kahramanmaraşspor
 04/05/2019 Şanlıurfaspor 1 - 1 Tuzlaspor
 04/05/2019 Fatih Karagümrük 3 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Körfez Spor Kulübü 1 - 4 Nazilli Belediyespor
 04/05/2019 Büyükçekmece Tepecikspor 2 - 1 Kozan Belediyespor
 04/05/2019 Batman Petrolspor 1 - 2 Nevşehir Belediyespor
 04/05/2019 Yomraspor 1 - 3 Tire 1922
 04/05/2019 Erbaaspor 1 - 0 Gebzespor
 04/05/2019 Erzin Belediyespor 2 - 3 Artvin Hopaspor
 04/05/2019 Hekimoğlu Trabzon 1 - 2 Karaköprü Belediyespor
 04/05/2019 Şile Yıldızspor 0 - 3 Silivrispor
Yukarı