HABER AKIŞI

Coşkun Tosun Muhtarlara Müjdeyle Geldi!

 Tarih: 08-03-2019 13:19:36
31 Mart yerel seçimlerine 24 gün kala hız kesmeden çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, muhtarlarla bir araya geldi.

31 Mart yerel seçimlerine 24 gün kala hız kesmeden çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, muhtarlarla bir araya geldi. Paşabahçe Stadyumu’nun hemen yanındaki Paşa Garden’da düzenlenen kahvaltılı buluşmaya, muhtarların yoğun katılım sağladığı gözlerden kaçmadı.

Yapılan kahvaltının ardından ilk sözü Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu aldı. Organizasyondan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Kolcu, Coşkun Tosun’a hitaben bir mani okuyarak başarılar diledi.

AYDIN DÜZGÜN: “BİR DAHA İLAN EDİYORUM, ADAYIMIZIN YANINDAYIZ”

Daha sonra söz alan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ise “Sevgili muhtarlarım, öncelikle hoş geldiniz diyorum. Az önce konuşan Hüsnü Başkanım daha önce çok mani okumuştu ama ilk kez bizim için okuduğuna göre bu iş artık tamam demektir.  Bizim muhtarlara ve kurumsal yapınıza ne kadar çok değer verdiğimizi yine en iyi sizler biliyorsunuz. Sizlerin elini güçlendirmek için pek çok plan ve projemiz var. Bunları birazdan Coşkun Başkanım zaten sizlere aktaracaktır. Ama ben başka bir şeye değinmek istiyorum. Medyada bazı haberler dolaşıyor. Güya Aydın Düzgün, ısrarla başkanın yanında olmayarak ona zarar veriyormuş… Bakın arkadaşlar, anlamayanlar için buradan bir kere daha ilan ediyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak bir bütün halinde adayımızın sonuna dek yanındayız. Zaten başkanımda bunu gündeme getirenlere çok güzel bir espriyle yanıt vermiş. Demiş ki, ‘Kardeşim ben zaten buralıyım. Buraları dolaşmak için Aydın Düzgün’ün elimden tutup dolaştırmasına ihtiyacım yok. Biz gerektiğinde zaten yan yana geliyoruz. Ama Zeytinburnu’ndan gelen Murat Aydın haliyle buraları bilmiyor. Hanefi Başkan yanında olmasa kaybolur, denize düşer.’ diye takılmış. Dolayısıyla kimse bu durumlardan bir fayda çıkarmasın diyorum ve sözü başkan adayımız Coşkun Tosun’a devrediyorum.” dedi.

COŞKUN TOSUN: “MUHTARLARIN OY HAKKI OLACAK”

Salonda bulunan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan CHP Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, şöyle devam etti: “Öncelikle kandilinizi kutluyorum. Ayrıca aramızda bulunan kadın muhtarlarımızın yarınki Emekçi Kadınlar Günlerini de kutluyorum. Sayın muhtarlarım, ben buraya sizlere siyaset yapmak için gelmedim. 45 yıldır Beykoz’da yaşayan, bunun son 35 yılında kamu yöneticiliği yapan ve Beykoz’un tüm sorunlarına hâkim bir arkadaşınız, bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz olarak buraya geldim. Aynı zamanda bir spor kulübünün de başkanı olduğum için sadece kendi yakın çevremin sorunlarıyla değil, bunca senedir 10 binlerce çocuğun ve ailesinin sorunlarıyla da uğraşan birisiyim. Yani dostlar, kısaca ben bu saçları Beykoz’un, Beykozlunun derdine, tasasına çözüm üretirken ağarttım. Dolayısıyla benim kendimi daha fazla anlatmama gerek yok. Sizlerin dertlerini dinlemek için geldim buraya. Az önce İlçe Başkanım da söyledi. Bizim dönemimizde göreceksiniz, muhtarlarımız belediyemizin alacağı her kararda söz hakkı olacaktır. Bunu öylesine de söylemiyorum. Mahalleleriniz hakkında çıkacak her kararda sizlerin de bizim gibi oy hakkınız olacaktır.” dedi.

“MUHTARLARIN ÜCRET YÜKÜNÜ HAFİFLETECEĞİZ”

Bu sözleri muhtarlar tarafından büyük beğeni ve alkış alan Coşkun Tosun, sözlerine şöyle devam etti: “Biliyorum iş yükünüz çok ağır. Sekreteryanız bile yok. Hele seçim dönemlerinde bir postacı gibi çalışıyorsunuz. Ekonomik sıkıntılarınız hat safhada. Ama tüm bunları onarabilmek için planlarımız var. Sizin ücret yükünüzü hafifletebilmek için belediye olarak giderlerinizin bir kısmını biz üstleneceğiz. Elbette bunun da kriterleri olacak. Nüfus, yoğunluk vs. gibi. Biliyorsunuz ki, bunu yapan CHP’li belediyeler mevcut. Peki ya Beykoz’da durum nasıl? İçler acısı. Gittiler bir Muhtarlar Müdürlüğü kurdular, tek bir soruna çare olmuş değil. Şimdi size soruyorum. Bu müdürlük sizin bugüne değin bir sorununuza çözüm sundu mu? Açıkça söyleyeyim, muhtarlara zerre kadar değer vermediklerini görüyoruz. Gidip belediye başkanından bir randevu istediğinizde ‘gel kardeşim, kapım açık’ diyen oldu mu hiç? Duyuyorum ki, Beykoz’un muhtarları belediye başkanıyla görüşebilmek için Perşembe günleri düzenlenen halk günlerinde sıra bekliyormuş. Yazıktır ya, ayıptır, günahtır!”

“KÖYLERİN EL KOYULAN DEĞERLERİNİN BİR KISMINI İADE EDECEĞİZ”

“Özellikle köy muhtarları son derece huzursuzlar, biliyorum. Çünkü yıllar boyu köylülerin imece usulüyle köylerine kazandırdıkları tüm değerlere şimdi bunlar geldi ve el koydular. Bakın arkadaşlar, sizlere buradan ilan ediyorum. Göreve gelir gelmez sizin bu değerlerinizin bir kısmını hemen sizlere iade edeceğiz. Bunların nasıl ve hangisinin olacağına da yine siz karar vereceksiniz” dedi. Bu sözleri büyük bir coşkuyla alkışlayan muhtarlar sırasıyla bölgelerinin sorunlarını aktardılar.

“HİÇ BİR SORUNUNUZ ÇÖZÜLMEZ DEĞİL, YATARAK BELEDİYECİLİK OLMAZ”

Muhtarların bütün sıkıntılarını dinleyen Coşkun Tosun, pek çok çözüm önerisiyle geldiklerini söyleyerek, “Sayın muhtarlarım, imar sorunlarından planlamaya, mülkiyet hakkından sarı alana, başıboş hayvanlardan ulaşıma, okul ihtiyaçlarından spor alanlarına dek hiçbir sorununuz çözülmez değil. Hatta bu saydıklarınızın bir kısmı basit birkaç dokunuşla sorun olmaktan çıkacak kadar kolay şeyler. Ama bunları yapmak için her şeyden önce niyet gerekiyor. Çalışmak gerekiyor. Yatarak belediyecilik olmaz arkadaşlar. Göreceksiniz Allah’ın izniyle hep birlikte olduğumuzda tüm bu sorunların üstesinden kısa zamanda gelmesini bileceğiz. İşte bu yüzden sizlerin çok kıymetli desteklerini istiyorum. Söz veriyorum bu seçimin sonunda bahar gelecek. Söz veriyorum martın sonu bahar olacak.” dedi.

Coşkun Tosun ve muhtarlar, daha sonra hep birlikte bir aile fotoğrafı verdiler.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Cemal Sataloğlu ile Mardinli Aile Arasında Duygulandıran Diyalog! Cemal Sataloğlu ile Mardinli Aile Arasında Duygulandıran Diyalog! Beykoz’da güleryüzüyle gönülleri fetheden, çalışkanlığı ve samimiyetiyle de siya..
Coşkun Tosun: ''Gidecek Başka Yerim Yok!'' Coşkun Tosun: ''Gidecek Başka Yerim Yok!'' Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Coşkun Tosun, esnaf ziyaretinde yaşl..
Ekrem imamoğlu'ndan Yenimahalle ve Çavuşbaşı Çıkışı! Ekrem imamoğlu'ndan Yenimahalle ve Çavuşbaşı Çıkışı! CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Beykoz Yenim..
Beykoz'da Feci Kaza! 5 Yaralı Beykoz'da Feci Kaza! 5 Yaralı Paşalimanı’nda cep telefonu ile oynadığı iddia edilen İETT otobüsü sürücüsü kaza..
  GÜNCEL HABERLERİ
Yüzlerce Öğrencinin Can Güvenliği Tehlikede! Yüzlerce Öğrencinin Can Güvenliği Tehlikede! Beykoz’daki Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu binalarının bulunduğu Vatan Caddesi üz..
Coşkun Tosun'dan Beykozlulara Sabah Sürprizi! Coşkun Tosun'dan Beykozlulara Sabah Sürprizi! CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, sabah erken saatlerde işine giden..
Sedat Peker, Beykozlu Gazileri Ağırladı! Sedat Peker, Beykozlu Gazileri Ağırladı! Beykozlu İşadamı Sedat Peker, Beykoz'da bulunan konutunda ilçemizin yaşayan anıt..
Binali Yıldırım Kuyruğu Değil Patates Kuyruğu! Binali Yıldırım Kuyruğu Değil Patates Kuyruğu! Beykoz Rüzgarlıbahçe’de Kavacık Mezarlığı karşısında ‘tanzim satış noktası’ açıl..
  SİYASET HABERLERİ
Alın Size Beykoz'da Beka Sorunu! Alın Size Beykoz'da Beka Sorunu! Türkiye’de beka sorunu yerel seçimlerin tartışma konusu olurken, Beykoz’un beka ..
Murat Aydın: ''Beykozlulara Hizmet Borcumuz Var'' Murat Aydın: ''Beykozlulara Hizmet Borcumuz Var'' AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Trakyalı hemşehrilerle düzenl..
Beykozlu Muharrem Evladını Bağrına Basıyor! Beykozlu Muharrem Evladını Bağrına Basıyor! Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan adayı Muharrem Kaşıtoğlu, yoğun temposuna ..
Coşkun Tosun’a Ahlaksız Teklif ve Sert Tepki! Coşkun Tosun’a Ahlaksız Teklif ve Sert Tepki! Beykozluların yoğun ilgisiyle karşılaşan ve anketlerde de durumu oldukça iyi ola..
  SPOR HABERLERİ
Beykoz'un Gururu Anadoluhisarı Atletleri Oldu! Beykoz'un Gururu Anadoluhisarı Atletleri Oldu! Anadoluhisarı Atletizm Takımı, Trabzon Yarı Maratonu'ndan dereceyle geldi.
Murat Aydın: ''Anadoluhisarı'nı Ayağa Kaldıracağız'' Murat Aydın: ''Anadoluhisarı'nı Ayağa Kaldıracağız'' Anadoluhisarı’nda esnaf ziyareti yapan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Mur..
Hisar Gençlik Dimdik Ayakta! Hisar Gençlik Dimdik Ayakta! Anadoluhisarı'nın cefakar taraftar grubu Hisar Gençlikten Anadoluhisarı Spor Kul..
Türkiye’nin en Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu Türkiye’nin en Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin..
  TOPLUM HABERLERİ
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikler..
İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği'nce düzenlenen "Kudüs"e kandil ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 25 17 2 6 40 12 57 +28
2 Galatasaray 25 14 4 7 52 25 49 +27
3 Beşiktaş 25 12 5 8 50 34 44 +16
4 Trabzonspor 25 11 7 7 44 36 40 +8
5 Atiker Konyaspor 25 8 6 11 32 28 35 +4
6 Yeni Malatyaspor 25 9 9 7 34 32 34 +2
7 Sivasspor 25 9 9 7 37 37 34 0
8 Alanyaspor 25 10 11 4 28 30 34 -2
9 Kayserispor 25 8 9 8 23 33 32 -10
10 Antalyaspor 25 9 11 5 26 41 32 -15
11 Çaykur Rizespor 25 7 8 10 35 33 31 +2
12 Kasımpaşa 25 9 12 4 41 46 31 -5
13 MKE Ankaragücü 25 9 12 4 26 38 31 -12
14 Fenerbahçe 25 6 9 10 30 36 28 -6
15 Bursaspor 25 5 7 13 22 28 28 -6
16 Göztepe 25 8 14 3 26 33 27 -7
17 BB Erzurumspor 25 4 11 10 26 34 22 -8
18 Akhisarspor 25 5 14 6 25 41 21 -16
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 12 9 2 1 22 7 28
2 Ümraniyespor 13 9 3 1 21 10 28
3 Denizlispor 13 8 2 3 24 9 27
4 Altınordu 13 7 2 4 24 9 25
5 Hatayspor 13 6 2 5 20 8 23
6 Balıkesirspor Baltok 12 7 3 2 16 11 23
7 Adana Demirspor 13 6 3 4 21 11 22
8 Osmanlıspor FK 13 7 5 1 16 11 22
9 Gazişehir Gaziantep FK 13 6 4 3 19 10 21
10 Eskişehirspor 13 5 2 6 15 13 21
11 İstanbulspor 12 5 4 3 19 20 18
12 Boluspor 12 4 4 4 15 12 16
13 Altay 12 4 5 3 12 12 15
14 Adanaspor 12 3 4 5 16 14 14
15 Giresunspor 12 4 6 2 15 17 14
16 Afjet Afyonspor 12 3 5 4 15 20 13
17 Elazığspor 12 2 7 3 13 19 9
18 Kardemir Karabükspor 13 0 11 2 6 32 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 13 10 1 2 33 10 32
2 Fatih Karagümrük 13 10 1 2 27 10 32
3 Tuzlaspor 13 9 3 1 30 8 28
4 Menemen Belediyespor 13 8 1 4 29 15 28
5 Sivas Belediyespor 14 7 3 4 23 17 25
6 Bandırmaspor 13 7 4 2 18 12 23
7 Kahramanmaraşspor 14 6 5 3 15 15 21
8 Etimesgut Belediyespor 13 5 3 5 16 13 20
9 Kırklarelispor 14 5 4 5 17 15 20
10 Şanlıurfaspor 12 5 3 4 15 12 19
11 Pendikspor 13 4 3 6 18 16 18
12 Bak Spor 13 4 3 6 15 17 18
13 Zonguldak Kömürspor 13 4 4 5 11 12 17
14 Tarsus İdman Yurdu 12 4 4 4 19 23 16
15 Fethiyespor 13 2 4 7 9 14 13
16 Konya Anadolu Selçukspor 12 2 4 6 17 25 12
17 Darıca Gençlerbirliği 13 3 7 3 11 22 12
18 Tokatspor 13 3 8 2 11 16 11
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 12 8 0 4 24 10 28
2 Nevşehir Belediyespor 12 7 1 4 27 12 25
3 Hekimoğlu Trabzon 12 7 1 4 15 7 25
4 Şile Yıldızspor 12 7 3 2 30 16 23
5 Karaköprü Belediyespor 13 7 4 2 23 14 23
6 Tire 1922 12 5 0 7 16 8 22
7 Ergene Velimeşe 13 6 4 3 18 12 21
8 Artvin Hopaspor 12 4 1 7 11 5 19
9 Silivrispor 13 5 4 4 14 9 19
10 Batman Petrolspor 12 5 4 3 12 14 18
11 Erzin Belediyespor 12 4 3 5 18 13 17
12 Gebzespor 13 4 4 5 14 11 17
13 Erbaaspor 12 4 4 4 16 11 16
14 Kozan Belediyespor 12 3 2 7 12 11 16
15 Yomraspor 12 3 2 7 12 11 16
16 Büyükçekmece Tepecikspor 12 4 6 2 12 15 14
17 Körfez Spor Kulübü 12 1 8 3 8 26 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 15/03/2019 Fenerbahçe vs Sivasspor
 16/03/2019 Atiker Konyaspor vs Çaykur Rizespor
 16/03/2019 Akhisarspor vs Kasımpaşa
 16/03/2019 BB Erzurumspor vs Trabzonspor
 16/03/2019 Beşiktaş vs Göztepe
 17/03/2019 Yeni Malatyaspor vs MKE Ankaragücü
 17/03/2019 Antalyaspor vs Alanyaspor
 17/03/2019 Kayserispor vs Medipol Başakşehir
 17/03/2019 Bursaspor vs Galatasaray
 15/03/2019 Fenerbahçe - Sivasspor Fenerbahçe ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Fenerbahçe yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 15/03/2019 Eskişehirspor vs Altınordu
 16/03/2019 Elazığspor vs Adana Demirspor
 16/03/2019 Ümraniyespor vs Gazişehir Gaziantep FK
 16/03/2019 Giresunspor vs İstanbulspor
 16/03/2019 Osmanlıspor FK vs Hatayspor
 17/03/2019 Afjet Afyonspor vs Denizlispor
 17/03/2019 Altay vs Kardemir Karabükspor
 17/03/2019 Adanaspor vs Gençlerbirliği
 17/03/2019 Boluspor vs Balıkesirspor Baltok
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/03/2019 Fatih Karagümrük vs Manisa BBSK
 17/03/2019 Şanlıurfaspor vs Bandırmaspor
 17/03/2019 Anadolu Selçukspor vs Pendikspor
 17/03/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Etimesgut Belediyespor
 17/03/2019 Fethiyespor vs Sivas Belediyespor
 17/03/2019 Menemen Belediyespor vs Kırklarelispor
 17/03/2019 Tarsus İdman Yurdu vs Kahramanmaraşspor
 17/03/2019 Tokatspor vs Bak Spor
 17/03/2019 Tuzlaspor vs Zonguldak Kömürspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/03/2019 Büyükçekmece Tepecikspor vs Batman Petrolspor
 16/03/2019 Tire 1922 vs Silivrispor
 17/03/2019 Artvin Hopaspor vs Ergene Velimeşe
 17/03/2019 Erzin Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 17/03/2019 Kozan Belediyespor vs Gebzespor
 17/03/2019 Körfez Spor Kulübü vs Şile Yıldızspor
 17/03/2019 Nazilli Belediyespor vs Erbaaspor
 17/03/2019 Nevşehir Belediyespor vs Karaköprü Belediyespor
 17/03/2019 Kozan Belediyespor - Gebzespor Gebzespor ligde deplasmandaki son 9 maçında hiç kazanamadı  Kozan Belediyespor yenilmez
Yukarı