HABER AKIŞI

Beykozlunun Kanını Emen Kenelere Dur İhtarı!

 Tarih: 04-07-2019 16:38:00  -   Güncelleme: 04-07-2019 20:06:57
Beykozluların CİMER'e yazdığı mesajların ve mevcut şikayetlerin çözümü olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beykoz'a aday yapılan Başkan Murat Aydın, kene temizliğine başlıyor.

Beykozluların CİMER'e yazdığı mesajların ve mevcut şikayetlerin çözümü olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beykoz'a aday yapılan Başkan Murat Aydın, kene temizliğine başlıyor.

Beykoz'da geçtiğimiz senelerde artan şikayetler zirvelere ulaşmış ve toplumsal memnuniyetsizlik dilden dile yayılır olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beykoz Belediye Başkan Adayı yapılan ve adeta bütünüyle ilçede ki hantal siyasete örtülü kayyum olarak gelen Başkan Murat Aydın, Beykozlulardan 74 bin oy alarak sadece halka icazet edeceğini defalarca belirtmişti.

“Ya Herkes Yapacak, Ya da Kimse Yapamayacak"

Beykoz'da en çok rahatsız oluşan sorunlardan birinin de, bir kişinin evine çatı atabilirken diğer kişinin çatı atacak izni alamaması olmuştu. Bu konuyla alakalı bazı siyasilerin Belediye ile bağlantı kurup komisyon aldığı, bazı isimlerin ise inşaatı tamamlamak karşılığında ekstra bütçeler alarak rant sağladığının dilden dile konuşulduğu, iddia edildiği ve şikayetlere konu edildiği söylenir olmuştu. Seçimden önce açık yüreklilikle konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Ya herkes yapacak, ya da hiç kimse yapamayacak" cümleleriyle birilerinin rant hortumunu keseceğini ifade etmiş, sosyal adalete vurgu yapmıştı.

Hortum Lobisi Başkan Murat Aydın’dan Çok Rahatsız!

Beykoz Belediye Başkanı seçildikten sonra vatandaşlar sinekten etkilenmesin diye fesleğen dağıtarak Mahalle Mahalle teşekkür ziyaretleri yapan Başkan Murat Aydın’ı, oy vermeyen vatandaşların bile benimsemesi dikkat çekmişti.

Ancak Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın adalet vurgusuna önem vererek göreve gelir gelmez yaptığı uygulamalarla birilerine şimdiden rahatsızlık vermeye başladı! Beykoz Belediyesi'ni kendisinin ticarethanesi gibi görenlerin, Belediye ihaleleri takipçilerinin,  komisyon usulü aracılık yapanların, vatandaşa yukardan bakanların, gayriresmi yollarla yapılan yapılar ve aracılarını görmezden gelip menfaat temin edenlerin, kısacası milletin parasını hortumla bağlayıp kendilerine akıtmayı amaç haline getirenlerin tepkisini çekiyor. Tabiki de Başkan Murat Aydın ve ekibi eleştirilmez değil, tabiki yanlış uygulamalar var ise eleştirilir ve daha iyi hizmet edilebilmesi için iyi niyetle, yol gösterici eleştiri yapmak öncelikle vatandaşlık görevidir ve bu tarz eleştiriler kamuya faydalıdır, ayrıca bu tür eleştirileri siyasetçi ayırt etmeksizin medyamızca dün yaptığımız gibi bugün ve yarında cesaretle yapmaya devam edeceğiz. Ancak yazımıza Beykozlunun üç kuruşuna göz diken, haram ve kul hakkını mübah görürken her türlü kamu emanetini ve ahlaki değeri yozlaştıran, itibarsızlaştıran, menfaati için hertürlü ahlaki ve insani değeri ayaklar altına alan, vatandaşın usandığı ve şikayet ettiği bu tarz kişiler ve menfaat odakları konu edilmiştir. 

Beykozlular ise Belediye Başkanı Murat Aydın’dan geçmişin hesabını sormasını, eğer soramıyorsa en azından Beykoz’un geleceğinden keneleri arındırmasını bekliyor.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER BEYKOZ BELEDİYESİ HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Beykoz'da Yıkım Trajediye Dönüştü! Beykoz'da Yıkım Trajediye Dönüştü! Beykoz’da başlatılan yıkım gerginliklere ve tepkilere neden oldu. İstanbul Valil..
Anadolufeneri Halkı Tedirgin! Anadolufeneri Halkı Tedirgin! Anadolu Kavağı'nda ormanlık alan 100 metre içinde 30 metre aralıklarla yakılmış...
Beykoz'da Sünnet Şöleni Beykoz'da Sünnet Şöleni Beykoz Belediyesi’nin yaz boyunca modern şartlarda sünnet ettirdiği 500 çocuk Hz..
  GÜNCEL HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Beykoz'dan Cumhurbaşkanı Beykoz'dan "Vira Bismillah" dedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Su Ürünleri Av Sezonu açıldı. ..
Deprem Uyarısı: Deprem Uyarısı: "Kabuk Çatırdamaya Başladı" 17 Ağustos 1999 depremi Türkiye tarihinde derin yaralar bırakmıştı. Deprem gerçe..
SIMSICAK YAZ AKŞAMLARINI HATIRLATAN TASARIMLAR SIMSICAK YAZ AKŞAMLARINI HATIRLATAN TASARIMLAR Vakko kadını, İlkbahar/Yaz sezonunda renklerin orkestra şefliğini yapıyor. Renk ..
İmar Barışı Süresi 6 Ay Uzatıldı İmar Barışı Süresi 6 Ay Uzatıldı Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, 31 Aralık 2017’den önce yapılmış ruhsatsız v..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti Beykoz'da İhraç Süreci Başlıyor mu? AK Parti Beykoz'da İhraç Süreci Başlıyor mu? AK Parti Eski Başbakan ve Eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve 3 diğer ismi, ke..
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Kim Olacak? AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Kim Olacak? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak ..
AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı? AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak ..
Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Yüksek Seçim Kurulu tarafından 31 Mart Mahalli Seçimlerinde usulsüzlük ve kanuns..
  SPOR HABERLERİ
Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Ülkemizde ve yurt dışında düzenlenen koşu ve maratonlara katılan Anadoluhisarı İ..
Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yaklaşan olağan seçimli ge..
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
  TOPLUM HABERLERİ
Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Beykoz’un meşhur lezzetlerinden Tarihi Kanlıca Yoğurdu, "4. Beykoz Kanlıca Yoğur..
Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Samimiyeti ve güleryüzlülüğü ile birçok Beykozlunun gönlüne girmeyi başarmış ve ..
Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Kastamonu’da doğup büyümüş merhume Hacı Hayriye Anne çok küçük yaşlarda aldığı e..
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
  EMLAK HABERLERİ
Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da ev kiralamadan önce bilinmesi gerekenler… Antalya’da kiralık daire ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
Yukarı