HABER AKIŞI

Beykoz'un En Aktif Sivil Toplum Kuruluşu Yine Şaşırtmadı!

 Tarih: 24-12-2019 14:16:00  -   Güncelleme: 24-12-2019 14:56:30
Beykoz'un en aktif STK'sı Beykoz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, sadece son 1 ayda yaptığı çalışmalarla yine şaşırtmadı.

Beykoz'un en aktif STK'sı Beykoz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, sadece son 1 ayda yaptığı çalışmalarla yine şaşırtmadı.

Beykoz gençliğini her konuda eğitmek için sayısız konu başlıkları ile programlar düzenleyen Beykoz Ülkü Ocakları, dur durak bilmiyor. Serdar Aytaç Başkanlığında ki Beykoz Ülkü Ocakları eğitimden kültüre, bilimden teknolojiye, hukuktan hak arama özgürlüğüne, Din kültüründen ahlak bilgisine, ahde vefa ile tüten bir ocak olarak dikkatleri üzerine çekiyor.Beykoz'da trafik kazalarının artması ve ilk yardımdan dolayı can kayıplarının arttığı bir dönemde ilk yardım seminerleri veren Beykoz Ülkü Ocakları, bu konuda da üzerine vazife edindi. Beykoz Ülkü Ocakları olarak Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri öğrencisi Samet Varlıoğlu'nun anlatımıyla ilk yardım eğitimi gerçekleştirildi. 

Beykoz Ülkü Ocakları 2. Başkanı Hakan Özdemir öncülüğünde  2006 yılında Van'da şehit düşen Kerim Savaş, 1989 yılında Diyarbakır Lice'de şehit düşen Kenan Büyükçalışkan ve 1995 yılında Hakkari Yüksekova'da şehit düşen Serkan Tuğba'nın ailelerine ziyaretler gerçekleştirildi. 

Beykoz Ülkü Ocakları'nda, “Türk Mitolojisinin Temelleri” konulu seminer gerçekleştirildi. Abide şahsiyetlerden “Bahaeddin ÖGEL” anlatıldı.
Beykoz Ülkü Ocakları'nda her Perşembe akşamı düenli Kuran-ı Kerim okunuyor ve başta şehitlerimiz olmak üzere ölmüşlerin ruhuna dualar ediliyor. 
Beykoz Ülkü Ocakları uyuşturucu ile mücadele anlamında oldukça etkili bir kısa film çalışması başlattı. Yapılan kısa film profosyonel bir biçimde hazırlanırken, Uyuşturucu ile Mücadele Derneği tarafından özel olarak teşekkür edildi.

Beykoz Ülkü Ocakları bilgi yarışması başlattı. Bilgi yarışmasına Çavuşbaşı Ç. P. L, Şahinkaya M.T.A.L, 
Celal Aras Anadolu Lisesi, Barbaros Hayrettin Paşa M.T.A.L, Ferit İnal Anadolu Lisesi ve Çavuşbaşı İmam Hatip Lisesi'nde ki teşkilat üyeleri katıldı. Yarışmayı Çavuşbaşı Ç. P. L. kazandı. 
Beykoz Ülkü Ocakları Türk Dünyası turnuvasına katılım sağladı. Birlik ve beraberliğin pekiştiği turnuvada aynı zamanda spor faaliyetleri icra edildi. 
Beykoz Ülkü Ocakları geçtiğimiz yıllarda Şehit düşen Kemal Zeren için Arkboyu Derneği tarafından düzenlenen programa katıldı. 

Beykoz Ülkü Ocakları olarak, “Kültürel Hafıza ve Tarih Şuuru” konulu seminer gerçekleştirildi. Abide şahsiyetlerden “Prof. Dr. İbrahim KAFESOĞLU” anlatıldı.
Beykoz Ülkü Ocakları olarak, Eğitim Faaliyetleri kapsamında Spor Kursu olarak “Masa Tenisi” gerçekleştirildi.
Beykoz Ülkü Ocakları olarak, vefatının sene-i devriyesinde düzenlenen Hüseyin Nihal ATSIZ’ı anma programına katılım sağladı.
Beykoz Ülkü Ocakları teşkilat üyelerini evlerinde ziyaret ederek, aile olduklarını pekiştiriyor. Yapılan ziyaretlerde birlik ve beraberliğin yanı sıra kaynaşmalar sağlanıyor. 
Beykoz Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Aytaç öncülüğünde Rüzgarlıbahçe Spor Kulubü ziyaret edildi. 
Beykoz Ülkü Ocakları olarak, Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı rahmetli “Ali Metin TOKDEMİR” ruhuna Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.
Beykoz Ülkü Ocakları olarak, Sosyal Faaliyetler Kapsamında, Sokak Hayvanlarına Mama dağıtımı gerçekleştirildi.
Beykozlu şehitler kabri başında anıldı. Birilerinin okul önlerinde kavga ediyorlar diyerek itibarsızlaştırmaya çalıştıkları, kimilerinin faşist diye yaftaladığı, kimilerinin Müslümanlık kisvesine sığınarak Arap Milliyetçiliği yaptığı için düşman olduğu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Beykoz şubesi son 1 ayda sayısızca etkinliği gerçekleştirmiştir. 


Vakıf ve Dernekçiliğin ayaklar altına düştüğü bu zaman diliminde çıkarsızca Türk toplumunun refahı için çalışan Beykoz Ülkü Ocakları'nı Beykoz Aktüel Gazetesi olarak tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın baba acısı! Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın baba acısı! Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın eşi Fatma Katırcı’nın babası Ahmet Temurok ha..
Beykoz'da çiftlikte yangın çıktı! Hayvanlar kurtarıldı Beykoz'da çiftlikte yangın çıktı! Hayvanlar kurtarıldı Beykoz’da gece saatlerinde bir çiftlikte bulunan ve içerisinde çobanların kaldığ..
Beykoz Üniversitesi, uçuşa hazır! Beykoz Üniversitesi, uçuşa hazır! Beykoz Üniversitesi istihdam konusunda anlamlı bir adım atıyor.
Beykoz Mecidiye Kasrı güzelliğiyle büyülüyor! Nasıl gidilir? Girişler ücretli mi? Hangi günler açık? Beykoz Mecidiye Kasrı güzelliğiyle büyülüyor! Nasıl gidilir? Girişler ücretli mi? Hangi günler açık? TBMM Milli Saraylar tarafından restore edilerek hizmete açılan ve güzelliğiyle g..
  GÜNCEL HABERLERİ
İSKİ, Çavuşbaşı ve Beykoz'da kapsamlı çalışma başlattı! İSKİ, Çavuşbaşı ve Beykoz'da kapsamlı çalışma başlattı! Çavuşbaşı’nda bulunan dere havzalarında İSKİ, ıslah çalışmalarını başlattı...
Elmalı Barajı'nda ne kadar su var? Doluluk oranı ne? Elmalı Barajı'nda ne kadar su var? Doluluk oranı ne? Beykoz Aktüel Haber Gazetesi, Elmalı Barajı’nın tadilatından bu sürece kadar her..
550 bin lira değerinde çalmışlardı! Yakalandılar 550 bin lira değerinde çalmışlardı! Yakalandılar Beykoz'da bir iş yerinden ve evden 550 bin TL değerinde ziynet eşyası çalan 4 şa..
Dikkat! Beykoz'a asit yağmuru yağacak Dikkat! Beykoz'a asit yağmuru yağacak Beykoz'a asit yağmuru yağması bekleniliyor.
  SİYASET HABERLERİ
Hanefi Dilmaç: Bundan önce ki Belediye Başkan Yardımcıları… Hanefi Dilmaç: Bundan önce ki Belediye Başkan Yardımcıları… 10 Ocak Gazeteciler günü dolayısıyla Beykoz yerel basını ile buluşan AK Parti Be..
Sandıklar açıldı: CHP Beykoz İlçe Başkanı belli oldu! Sandıklar açıldı: CHP Beykoz İlçe Başkanı belli oldu! Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz 37. Olağan Kongresi sonuçlandı. CHP Beykoz’un yen..
CHP Beykoz İlçe Başkanı belli oluyor! CHP Beykoz İlçe Başkanı belli oluyor! CHP Beykoz 37. Olağan Kongresi oylamaya geçildi. CHP Beykoz, ilçe başkanını bekl..
Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediyesi'ni topa tuttu! Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediyesi'ni topa tuttu! İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, çok çarpıcı açıklamalar y..
  SPOR HABERLERİ
Soğuksu evinde yıkıldı! Soğuksu evinde yıkıldı! Soğuksu, evinde oynadığı maçta Kağıthane'ye 3-1 yenildi.
Gümüşsuyu, ilk mağlubiyetini aldı! Gümüşsuyu, ilk mağlubiyetini aldı! Beykoz temsilcisi Gümüşsuyuspor ilk mağlubiyetini yaşadı.
Türkiye, bu tribünleri konuşuyor: Lig Amatör taraftar süper! Türkiye, bu tribünleri konuşuyor: Lig Amatör taraftar süper! Beykoz 1908, evinde Çekmeköyspor'u mağlup ederek 2.'liğe yükseldi. Tribünler sta..
Bu hafta hangi maçlara gidebilirsiniz? Maç takvimi belli oldu! Bu hafta hangi maçlara gidebilirsiniz? Maç takvimi belli oldu! Beykoz amatör spor kulüplerinin 11 - 12 Ocak 2020 tarihli maç programları belli ..
  TOPLUM HABERLERİ
11 MİLYON AĞAÇ 11 MİLYON AĞAÇ Ağaç Dikme Seferberliği başlatıldı.
Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Beykoz’un meşhur lezzetlerinden Tarihi Kanlıca Yoğurdu, "4. Beykoz Kanlıca Yoğur..
Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Samimiyeti ve güleryüzlülüğü ile birçok Beykozlunun gönlüne girmeyi başarmış ve ..
Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Kastamonu’da doğup büyümüş merhume Hacı Hayriye Anne çok küçük yaşlarda aldığı e..
  ULUSAL HABERLERİ
İstanbul'da otobüsler ne zaman ücretsiz? İstanbul'da otobüsler ne zaman ücretsiz? İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 12 Aralık’taki toplantısında 2020 yılında ..
Erdoğan ve Çelikbilek Birlikte Ödül Verdi! Erdoğan ve Çelikbilek Birlikte Ödül Verdi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen, Başkanlığı..
İlim Yayma Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı! İlim Yayma Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı! 22 Aralık'ta sahiplerini bulacak İlim Yayma Ödülleri için geri sayım başlarken, ..
Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da ev kiralamadan önce bilinmesi gerekenler… Antalya’da kiralık daire ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Yukarı