HABER AKIŞI

Beykoz Ormanları Satılıyor mu?

 Tarih: 22-03-2019 16:21:00  -   Güncelleme: 22-03-2019 16:26:54
İyi Parti Beykoz Adayı Miniç partisinin Yenimahalledeki seçim bürosunda Beykozlularla bir araya geldi.

İyi Parti Beykoz Adayı Miniç partisinin Yenimahalledeki seçim bürosunda Beykozlularla bir araya geldi. Bilgehan Murat Miniç; “Güzel Beykozumun güzel gönüllü insanları yaklaşan tehlikenin farkına varsın istiyoruz. Eğer Beykoz’un çocukları kazanamazsa son kez Beykoz ormanlarında fotoğraf çektiririz, çünkü bir daha zor buluruz bu ormanları, iki paket çaya Beykoz’un ormanlarını kimseye satmayacağız” dedi.

İyi Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç Yenimahalle halkıyla bir araya geldi. Yapılan toplantıya mahallenin sevilen sivası ve örnek bir Dernek Başkanı olan İyi Parti Meclis Üyesi Adayı Murat İlnam, Muhtar Adayları ve mahalle halkı katıldı. 

Beykoz’u kimlere satacaklarını bir bilseniz uykularınız kaçar

Miniç, “Her zaman söylüyorum, Kavacık’tan girdiğimizde derin bir oh çektiğimiz, rahat nefes aldığımız güzel Beykozumuz tarihinde hiç olmadığı kadar büyük bir tehdit altında. Fakat benim Büyük Beykoz Ailem bu tehdidin henüz farkında değil.

Kapalı kapılar ardında Türkiye’nin en büyük müteahhit firmalarının, inşaat baronlarının Beykoz üzerinde yaptıkları planları bir görseniz oturur ağlarsınız. Beykoz’u kimlere satacaklarını bir bilseniz yatağınızda rahat uyuyamazsınız, uykularınız kaçar” diye konuştu.

FB_IMG_1553242729702

Yıllardır süren planlar son aşamasına geldi. Seçimi bekliyorlar

Bilgehan Murat Miniç, “Herkes çok iyi biliyor ki Dünyanın en güzel yeri İstanbul’dur. Yine İstanbul’da herkes biliyor ki İstanbul’un da en güzel yeri Beykoz’dur. Burada yaşayan insanlar tertemiz Anadolu ruhu taşıyan insanlardır. Vatanseverdir, Atatürkçü’dür, inancına, geleneklerine göreneklerine bağlıdır.

Cenab-ı Allah, bu güzel, bu yürekli insanlara Dünyanın en güzel yerini bahşetmiş. Biz bu sahillerde yüzdük, bu çayırlarda top oynadık, yuvarlandık. Bu ormanlarda yattık uyuduk. Komşumuz Fatma Teyze’de yemeğimizi yedik. Bakkaldan veresiye ekmek aldık. İlkokulda Helvacı Hasan’dan güzel helvalar yedik. Tüm Beykozluların tanıdığı İsmet kardeşimiz davul çaldı ona eşlik ettik, türküler söyledik. Cenazelerde beraber ağladık, düğünlerde beraber halay çektik.

FB_IMG_1553242737496

Ben dünyayı gezdim, böyle güzel bir yer, bu kadar büyük bir aile görmedim.

Ama bizim huzurumuzu kaçırdılar. Ekonomimizi bitirdiler, fabrikalarımızı kapattılar, cebimizden paramızı aldılar. Beykoz’da yaşayan bu güzel insanları üç kuruşa muhtaç hale getirdiler. Beykoz’un o güzel dokusunu bozdular.

İşte tüm bunlar, yıllardır yapılan planların aslında adım adım uygulanmasıdır. Bu planlar artık son aşamasına geldi. Beykoz’un üzerinde kara bulutlar dolaşıyor, artık bir ve beraber olmanın zamanıdır. Şimdi Beykoz’un çocuklarının masaya yumruğunu vurma zamanıdır”.

 

 

Fotograf-1

Bu planları yapanlar için Beykoz sakinlerinin hiç bir önemi yok

Beykoz için yapılan ve adım adım uygulanan planları yapanlar için Beykozluların hiç bir değeri yok. Onlar ne kadar çok para kazanacağına bakarlar. Beykoz ailesini tanımaz onlar. Onlar için bu güzel boğaz manzaralı tepelerde, yemyeşil doğa içinde yaşayan fakir insanlara fazla burası.

Onlar için zenginlerin yerleri olmalı buralar. Binbir türlü film çeviriyorlar. Yalan dolan gırla gidiyor. Milyonlarca liralar seçimi kazanmak için havada uçuşuyor. Hepimiz bunu görüyoruz. Artık bu farkındalığın sonucunda tek yürek olmamız gerekiyor. Gelin bu güzelliğimizi muhafaza edelim. Güzel Beykoz’umuzu satmayalım.

Beykoz’umuzun güzel gönüllü insanları yaklaşan tehlikenin farkında değil, eğer Beykozlular bizi tercih etmezse son kez Beykoz ormanlarında fotoğraf çektirsin, çünkü bir daha bulamayacaklar, iki paket çaya Beykoz’un ormanlarını, sahillerini, doğasını satmayın.

 

Söylediklerim siyasi değil, gelin bu seçimde particiliği bırakalım

İyi Parti Adayı Miniç sözlerine şu ifadelerle devam etti; “ Her gittiğim mahallede, her gittiğim dernekte, her sokakta, her ev ve arkadaş sohbetinde bunları anlatıyorum. Beykozlulara 40 yıldır verilmeyen imar 1 gecede 553 küsür villaya verildi. Beykoz’un köyleri, Beykoz’un sahilleri Beykoz’un ormanları, mahalleleri için planlar yapılmış durumda. Hatta bunların bir kısmı başladı bile, teker teker anlatmama gerek yok. Basında bunları takip ediyorsunuz, etrafınızda görüyorsunuz zaten.

Söylediklerim Beykoz’un ve Beykozlunun istikbali içindir. Benim kaygım kendim için değil Beykoz içindir. Biz, bundan dolayı bu zorlu yola çıktık. Netice olarak bir partiden aday olmak ve bu hareketi başlatmak zorundaydık.

Bu nedenle güzel ve karakterli bir partiden, İyi Parti’den aday oldum. Genel başkanımız dahil tüm parti teşkilatlarım bana sonuna kadar destek verdiler. Beykoz teşkilatı ve Akif Taşdemir başkan bana olağanüstü destek verdi. Beykoz’un gençleri destek verdi.

Vazifemiz herkesi uyarmak ve birlik beraberlik ruhu sağlamak. Gelin bu seçimde sağcılığı solculuğu ve particiliği bırakalım, Beykoz’un bu makus talihini değiştirmek için gücümüzü gösterelim.

 

Çok güzel bir ivme yakaladık, muhteşem projeler yaptık, bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak

Bakın aylarca çalışıp uzun zamandır birçok reel projeler ürettik. Tamam, Beykoz üzerindeki tehlikeleri hep birlikte bertaraf edelim ama çözüm de üretmek zorundayız. Ve biz bunu yaptık. Çok büyük bir ekip ile, akademisyenlerle, mühendislerle, Beykozlu kanaat önderleriyle, alanında lider profesyonel insanlarla birlikte Beykoz’u ayağa kaldıracak ve başkalarına parmak ısırtacak çok güzel projelerimiz oldu.

Önceliğimiz Beykoz ekonomisini düzeltmek. Beykoz ekonomisi düzelirse problemlerimizin çoğu düzelir. İnsanlara iş-aş sağlayacağız. Hem Beykozluların yüzü gülecek, hem esnafımız nefes alacak. Ardından gençliğimizi eğitip o kadar güzel işlerle uğraştıracağız ki dünyaya açılacaklar. Ev kadınları, yaşlılarımız, büyüklerimiz dertlerinden kurtulacaklar. Tekrar o eski mutlu günlerimize döneceğiz.

İnanın bunu yapacak gücümüz fazlasıyla var. Yeter ki kendimize güvenelim.

Dediğim gibi biz bu yola çıktık ve imkansızlıklar içinde olağanüstü gayretler gösterdik. Bırakın Türkiye’yi, Beykoz gerçekten bir dünya markası olacak. Bunu herkes görecek, bundan emin olun.

Şimdi geldiğimiz noktada bu hareketin çok büyük bir kitlenin dikkatini çektiğini görüyoruz. İnsanlar akın akın bize katılıyorlar. Beykozlular kendi evlatlarına sahip çıktılar. Hadi önümüze düşün bakalım dediler. Biz de görevi aldık. Başta yüzlerce kişiydik. Şimdi onbinlerce kişi olduk. Göreceksiniz bu seçimi biz kazanacağız, Beykozlular kazanacak.

Her zaman söylediğimizi tekrar söylüyorum; “Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak”

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Başkan Aydın Öncülüğünde Binlerce Beykozlu Pedal Çevirdi Başkan Aydın Öncülüğünde Binlerce Beykozlu Pedal Çevirdi Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Asgari Kalabalık Bisiklet Turu’nun ilki ..
Beykoz'un Meyve Bahçeleri Beykoz'un Meyve Bahçeleri Beykoz’da yeşil doğayla çevrili Paşamandıra Meyve Bahçesi hem piknik ve hem de d..
Beykoz'da Bisiklet Günleri Başlıyor Beykoz'da Bisiklet Günleri Başlıyor Beykoz’da artık her Pazar vatandaşlar Asgari Kalabalık Bisiklet Turu’nda bir ara..
  GÜNCEL HABERLERİ
SIMSICAK YAZ AKŞAMLARINI HATIRLATAN TASARIMLAR SIMSICAK YAZ AKŞAMLARINI HATIRLATAN TASARIMLAR Vakko kadını, İlkbahar/Yaz sezonunda renklerin orkestra şefliğini yapıyor. Renk ..
İmar Barışı Süresi 6 Ay Uzatıldı İmar Barışı Süresi 6 Ay Uzatıldı Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, 31 Aralık 2017’den önce yapılmış ruhsatsız v..
Türkiye'nin En Güzel Mesire Alanı Beykoz'da Açıldı Türkiye'nin En Güzel Mesire Alanı Beykoz'da Açıldı İstanbul’un eşsiz manzarasının en yüksekten izlendiği, seyir terasları, piknik, ..
Anadoluhisarı'nın Yeri, Küçüksu Çayırı'nın Yanıdır! Anadoluhisarı'nın Yeri, Küçüksu Çayırı'nın Yanıdır! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında organize edilen STK ve iş dünyası..
  SİYASET HABERLERİ
Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Yüksek Seçim Kurulu tarafından 31 Mart Mahalli Seçimlerinde usulsüzlük ve kanuns..
AK Parti Teşkilatı Ethem Çekiç’e Emanet! AK Parti Teşkilatı Ethem Çekiç’e Emanet! AK Parti Beykoz’da Teşkilatlanmadan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevine ba..
Binali Yıldırım Beykoz İçin Hazır Binali Yıldırım Beykoz İçin Hazır AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım yenilenen 23 ..
CHP’nin Beykoz'daki İtirazı Sonuçlandı CHP’nin Beykoz'daki İtirazı Sonuçlandı Beykoz İlçe Seçim Kurulu, CHP’nin 23 Haziran seçimleri için oluşturulan sandık k..
  SPOR HABERLERİ
Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Ülkemizde ve yurt dışında düzenlenen koşu ve maratonlara katılan Anadoluhisarı İ..
Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yaklaşan olağan seçimli ge..
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
  TOPLUM HABERLERİ
Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Samimiyeti ve güleryüzlülüğü ile birçok Beykozlunun gönlüne girmeyi başarmış ve ..
Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Kastamonu’da doğup büyümüş merhume Hacı Hayriye Anne çok küçük yaşlarda aldığı e..
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikler..
  EMLAK HABERLERİ
Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da ev kiralamadan önce bilinmesi gerekenler… Antalya’da kiralık daire ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 20 5 9 72 36 69 +36
2 Medipol Başakşehir 34 19 5 10 49 22 67 +27
3 Beşiktaş 34 19 7 8 72 46 65 +26
4 Trabzonspor 34 18 7 9 64 46 63 +18
5 Yeni Malatyaspor 34 13 13 8 47 46 47 +1
6 Fenerbahçe 34 11 10 13 44 44 46 0
7 Antalyaspor 34 13 15 6 39 55 45 -16
8 Atiker Konyaspor 34 9 8 17 40 38 44 +2
9 Alanyaspor 34 12 14 8 37 43 44 -6
10 Kayserispor 34 10 13 11 35 50 41 -15
11 Çaykur Rizespor 34 9 11 14 48 50 41 -2
12 Sivasspor 34 10 13 11 49 54 41 -5
13 MKE Ankaragücü 34 11 16 7 38 53 40 -15
14 Kasımpaşa 34 11 17 6 53 62 39 -9
15 Göztepe 34 11 18 5 37 42 38 -5
16 Bursaspor 34 7 11 16 28 37 37 -9
17 BB Erzurumspor 34 8 15 11 36 43 35 -7
18 Akhisarspor 34 6 19 9 33 54 27 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 17 10 2 5 30 10 35
2 Gençlerbirliği 17 11 4 2 26 13 35
3 Denizlispor 17 9 2 6 33 12 33
4 Adana Demirspor 17 9 3 5 32 15 32
5 Altınordu 17 9 4 4 30 15 31
6 Ümraniyespor 17 9 5 3 25 17 30
7 Gazişehir Gaziantep FK 17 8 5 4 26 15 28
8 Boluspor 17 8 5 4 25 18 28
9 İstanbulspor 17 8 5 4 27 28 28
10 Balıkesirspor Baltok 17 8 6 3 26 23 27
11 Eskişehirspor 17 7 4 6 23 22 27
12 Altay 17 7 5 5 24 15 26
13 Osmanlıspor FK 17 8 7 2 22 19 26
14 Giresunspor 17 6 8 3 19 22 21
15 Adanaspor 17 3 8 6 21 25 15
16 Afjet Afyonspor 17 3 8 6 19 30 15
17 Elazığspor 17 3 10 4 19 28 13
18 Kardemir Karabükspor 17 0 14 3 7 43 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 17 13 2 2 45 13 41
2 Fatih Karagümrük 17 13 2 2 35 15 41
3 Menemen Belediyespor 17 10 2 5 34 19 35
4 Tuzlaspor 17 10 4 3 36 14 33
5 Sivas Belediyespor 17 9 3 5 36 21 32
6 Etimesgut Belediyespor 17 8 3 6 24 13 30
7 Bandırmaspor 17 9 5 3 28 20 30
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 5 4 35 26 28
9 Pendikspor 17 7 3 7 30 22 28
10 Şanlıurfaspor 17 7 4 6 23 15 27
11 Kırklarelispor 17 7 4 6 22 17 27
12 Zonguldak Kömürspor 17 7 5 5 19 16 26
13 Kahramanmaraşspor 17 7 6 4 21 21 25
14 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 5 7 28 32 22
15 Bak Spor 17 4 5 8 16 28 20
16 Fethiyespor 17 4 6 7 14 18 19
17 Tokatspor 17 5 9 3 15 20 18
18 Darıca Gençlerbirliği 17 3 11 3 13 36 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 16 10 0 6 35 14 36
2 Tire 1922 16 9 0 7 29 10 34
3 Hekimoğlu Trabzon 16 9 2 5 23 9 32
4 Nevşehir Belediyespor 16 7 2 7 30 16 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Karaköprü Belediyespor 16 8 5 3 25 19 27
7 Silivrispor 16 7 4 5 18 10 26
8 Artvin Hopaspor 16 6 3 7 17 13 25
9 Erzin Belediyespor 16 6 4 6 31 18 24
10 Erbaaspor 16 6 4 6 20 13 24
11 Şile Yıldızspor 16 7 7 2 32 24 23
12 Gebzespor 16 6 5 5 18 14 23
13 Yomraspor 16 5 4 7 20 17 22
14 Batman Petrolspor 16 6 6 4 15 17 22
15 Kozan Belediyespor 16 5 4 7 17 18 22
16 Büyükçekmece Tepecikspor 16 6 7 3 19 20 21
17 Körfez Spor Kulübü 16 1 12 3 9 37 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/05/2019 İstanbulspor 2 - 5 Yukatel Denizlispor
 18/05/2019 Gençlerbirliği 1 - 2 Adana Demirspor
 18/05/2019 Giresunspor 3 - 1 Altınordu
 18/05/2019 Kardemir Karabükspor 1 - 6 Gazişehir Gaziantep FK
 18/05/2019 Adanaspor 1 - 4 Osmanlıspor FK
 17/05/2019 Altay 4 - 0 Elazığspor
 17/05/2019 Boluspor 3 - 2 Eskişehirspor
 17/05/2019 Balıkesirspor 0 - 3 Hatayspor
 17/05/2019 Afjet Afyonspor 2 - 2 Ümraniyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Anadolu Selçukspor 4 - 3 Menemen Belediyespor
 04/05/2019 Bandırmaspor 2 - 1 Fethiyespor
 04/05/2019 Bak Spor 0 - 0 Kırklarelispor
 04/05/2019 Tarsus İdman Yurdu 3 - 1 Darıca Gençlerbirliği
 04/05/2019 Etimesgut Belediyespor 4 - 0 Zonguldak Kömürspor
 04/05/2019 Manisa BBSK 2 - 0 Sivas Belediyespor
 04/05/2019 Pendikspor 6 - 3 Kahramanmaraşspor
 04/05/2019 Şanlıurfaspor 1 - 1 Tuzlaspor
 Hük. Fatih Karagümrük 3 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Körfez Spor Kulübü 1 - 4 Nazilli Belediyespor
 04/05/2019 Büyükçekmece Tepecikspor 2 - 1 Kozan Belediyespor
 04/05/2019 Batman Petrolspor 1 - 2 Nevşehir Belediyespor
 04/05/2019 Yomraspor 1 - 3 Tire 1922
 04/05/2019 Erbaaspor 1 - 0 Gebzespor
 04/05/2019 Erzin Belediyespor 2 - 3 Artvin Hopaspor
 04/05/2019 Hekimoğlu Trabzon 1 - 2 Karaköprü Belediyespor
 04/05/2019 Şile Yıldızspor 0 - 3 Silivrispor
Yukarı