HABER AKIŞI

Beykoz'da Seçimi Hangi Aday Kazanacak?

 Tarih: 04-02-2019 14:26:00  -   Güncelleme: 03-04-2019 12:59:39
31 Mart Yerel seçimleri öncesi siyasi partilerin Beykoz Adayları belli oldu. Bu yerel seçimlerde adaylar mı, partiler mi, sorunlar mı, projeler mi konuşulacak? Analiz haber…

31 Mart Yerel seçimleri öncesi siyasi partilerin Beykoz Adayları belli oldu.  Bu yerel seçimlerde adaylar mı, partiler mi, sorunlar mı, projeler mi konuşulacak? Analiz haber…

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi siyasi partiler Beykoz adaylarını açıkladılar. Beykoz’da AK Parti ve MHP ittifak yapıp Murat Aydın’ı aday olarak çıkarırken, Meclis Üyeliğinde ise ayrı ayrı listelerle seçime girecekler. CHP ve İYİ Parti Beykoz’da ittifak yapmazken, adaylarını ayrı ayrı belirlediler. CHP’nin Beykoz Adayı Coşkun Tosun olurken, İYİ Parti Adayı ise geçtiğimiz dönem BBP’den aday olup 10 binden fazla oy alan Bilgehan Murat Miniç oldu. Saadet Partisi Adayı ise, AK Parti’den istifa eden  Muharrem Kaşıtoğlu oldu.Beykoz’da adaylığının netleşmesinden hemen sonra AK Parti Adayı Murat Aydın; İlçe yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Mahalle teşkilatları, Beykoz Belediyesi, Hemşeri buluşmaları gibi birçok buluşma ve ziyaretlerle teşkilatla tanışırken, aynı zamanda programları bitince bazı kanaat önderleriyle bire bir görüşmeler yapıyor.

Geçtiğimiz haftalarda adaylığı açıklanan Saadet Partisi Adayı Muharrem Kaşıtoğlu ise, adaylığı açıklanır açıklanmaz Yenimahalle’de 600 kişilik programa imza attı. Geçtiğimiz günlerde adaylığı açıklanan CHP Beykoz Adayı Coşkun Tosun ise tam anlamıyla sahaya çıkamamışken, CHP’nin kağıt üstünde kalan plansız programsız görüntüsü ise dikkat çekiyor. İyi bir Beykozlu olan Coşkun Tosun’un adaylığı, sahada heyecan uyandırırken CHP’nin yapacağı çalışmalar takip ediliyor.

Bilgehan Murat Miniç ise sosyal medya da kurduğu ekipler ve yaptığı algıyla kendinden söz ettirirken, Miniç sahada gençlerin ilgisiyle de karşılaşıyor.

Partilerin Beykoz’da Taban Oyu Kaç?

Yerel seçimler bir siyasi partinin taban oyunu net olarak göstermese de Beykoz’da siyasi partilerin taban oyuna yönelik Beykoz Aktüel Gazetesi araştırma yaptı. İşte birbirinden çarpıcı oranlar…

AK Parti Taban Oyu

AK Parti kayıplar yaşadığı 7 Haziran seçimlerinde Beykoz’dan 69 bin oy alırken, 1 Kasım’da ise 87 bin oy almıştı. Ondan sonra ki süreçte yapılan ve MHP ile ittifakta kalınan süreçte ise; 16 Nisan referandumunda 86.718 oy, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a ise 90 bin oy alınmıştı. Son yerel seçimlerde 69 bin oy alan AK Parti’nin Beykoz’da gerçek oyu ise 73-77 bin bandında.

CHP Taban Oyu

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Beykoz’dan 55 bin oy almış, Milletvekilliği seçimlerinde ise CHP Beykoz’da 41 oy almıştı. Dışardan da oy alan Muharrem İnce’nin oyu Beykoz’da zirve sayılırken, CHP Hızır Yılmaz’la son yerel seçimler de 53 bin oy almıştı. CHP’nin Beykoz’da ki taban oyu 47 bin...

MHP Taban Oyu

MHP Beykoz'da 24 Haziran Milletvekilliği seçimlerinde 14 bin oy almıştı. 2014 yerel seçimlerinde Alaattin Köseler ile seçime giren MHP, bu seçimde ise 15 bin oy almıştı. Son Milletvekili seçimlerinde AK Parti'ye tepki oylarının MHP'de toplandığı görülürken MHP içinden çıkan İYİ Parti'nin de tabanı böldüğü netleşiyor. MHP'nin Beykoz'da taban oyu 7 ile 10 bin bandı arasında...

İYİ Parti Taban Oyu

İYİ Parti toplumun birçok kesiminden konjoktürel ve mağduriyetlerle birlikte oy alırken girdiği ilk seçimlerden sonra kırılmalar olmuş ve Genel Başkan Meral Akşener istifa noktasına gelmişti. 24 Haziran Milletvekilliği seçimlerinde İYİ Parti Beykoz'da 15 bin oy alırken, çıkan oylarında mahalleleri şaşırtmıştı. Acarlar'dan, Hisar'dan, Göksu'dan, Kanlıca'dan İYİ Parti'ye oy çıkması konjoktürel olarak değerlendirilirken henüz yeni bir partinin ne kadar tabanı olduğuna yönelik tahminler de oldukça zorlanılıyor. MHP içinden kopan ve kurucu kadrosuyla bilinen İYİ Parti'nin Beykoz'da taban oyu 6 ile 8 bin arasında düşünülüyor. 

Saadet Partisi Taban Oyu

Saadet Partisi Beykoz'da 2009 seçimlerinde Salih Bilinci ile13 bine yakın oy almıştı. Sonrasında Numan Kurtulmuş'un partiden kopuşu, Fatih Erbakan'ın partiden kopuşu ve CHP ile yapılan ittifak Saadet Partisi'ni oldukça yıpratmıştı. Baraj sorununun olmadığı son Milletvekilliği seçimlerinde ise Saadet Beykoz'dan 4.000'e yakın oy almıştı. Gerçek tabanının 6 ile 8 bin arası olduğu bilinen Saadet Partisi'nin Beykoz'da kemik oyu ise 4.000. 

HDP Taban Oyu

HDP Beykoz'da Milletvekilliği seçimlerinde 9.783 oy almıştı. CHP'ye oy çıkan bazı mahallelerden HDP'ye oy çıkarken, HDP'nin Beykoz'da gerçek tabanının 2014 yerel seçimlerinde İBB Adayına verilen oylar olarak biliniyor. Beykoz'da HDP tabanı 3 ile 5 bin arasında değişiyor. 

AK Parti Beykoz'dan Ne Kadar Oy Alır?

AK Parti'nin Beykoz'da oyu 75 bin olarak bilinirken, yerelde Cumhur ittifakı ile bu oyu alması ise genel seçimlerde ki gibi kolay olmayabilir. Son yerel seçimlerde ise AK Parti, 69 bin oy almıştı. 15 yıldır Beykoz'da birçok konuda adım atılamaması, ekonomik sıkıntılar, mahkemelik alanlar, Beykoz Belediyesi'ne tepkiler, Yücel Çelikbilek'in aday olmamasından ötürü oluşacak hemşeri tepkileri, Bilgehan Murat Miniç'e gidecek Giresun oyları, Kastamonuluların oluşturduğu tepki, son yıllarda hiç görülmeyen iç çekişme, Meclis Üyesi listeleri için bazı mahallelerde ciddi gruplaşmalar oluşması, Doğu Karadeniz oyları, MHP'den beklenilen oyun gelmeme ihtimali, adayın dışardan gelmesi gibi etkenler AK Parti'nin Beykoz'da 80.000'den çok çok aşağılara düşmesine sebep olabilir.

Seçim atmosferi ve rüzgarın çok önemli olacağı bilinirken şuan ki atmosfere göre AK Parti Beykoz'da maksimum 75 bin oy, minumum ise 58 bin oy alması bekleniliyor. AK Parti'nin oyunun 60 binin altına düşmesi ise Belediyenin el değiştirmesi için yeterli olabilir.  

CHP Beykoz'da Ne Kadar Oy Alır?

Tanıtımda, sahada ki nitelik ekip anlamında oldukça zayıf olan CHP'nin, Beykoz'da 47 binlik tabanı dikkat çekiyor. CHP Adayının Rizeli olması dolayısıyla Doğu Karadeniz tabanından oy alması beklenilirken, yine Beykoz'un en büyük Mahallesi Çubuklu'dan da güçlü bir oy bekleniliyor. CHP iç karışıklığın en yoğun olduğu geçtiğimiz dönemde 53 bin oy alırken, bu dönemde ise minimum 50 bin, maksimum ise 65 bin oy alması bekleniliyor. CHP'nin sahada ki dokunuşları ve HDP oyunun ne kadarını alıp alamayacağı ya da bunun ters tepip tepmeyeceği merak ediliyor.  

Partiler mi, Adaylar mı, Projeler mi, Yoksa Memleketler mi Konuşulacak?

Seçimlerin yerel seçim olması dolayısıyla Partiler, genel seçimlere nazaran daha az konuşulacak. Yine Beykoz'da verilen vaat ve projelerin uygulanamaması ise, proje anlamında halkta pek karşılık bulmayacağa benziyor. Beykoz'da mikro milliyetçilik yapan belirli tabanların varlığı bilinirken, bu yerel seçim en büyük etkiyi ekonomi, sonrasında ise sahada ki çalışmalar ve adayların kendini doğru anlatabilmesi etken olacak. 

Murat Aydın - Giresun Piraziz

Coşkun Tosun - Rize

Muharrem Kaşıtoğlu - Kastamonu

Bilgehan Murat Miniç - Giresun Görele


Murat Aydın'ın Özellikleri

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, aynı zamanda 1999 yılından beri Zeytinburnu Belediye Başkanı. Belediyecilik tecrübesi ile en donanımlı aday olarak dikkat çeken Aydın, aynı zamanda Hükümetin partisinden olmanın da avantajını yaşıyor. 15 yıldır Beykoz'un AK Parti'de olması Murat Aydın'ın elini bir nebze güçsüzleştirirken, Aydın'ın sahada ki naif yapısı ve nezaketiyle Beykozluların gönlüne girmesi bekleniliyor. Giresunlu hemşerilerinin de desteğini alan Murat Aydın'ın en büyük dezavantajı ise Beykozlulara kendini yeterince tanıtamamış olması. Önümüzde ki günlerde bu durumun değişip değişmeyeceği ise merak ediliyor. 

Coşkun Tosun'un Özellikleri

Aynı zamanda Çubukluspor Başkanı da olan Coşkun Tosun, Beykoz'da birçok kişiye dokunmayı bilmiş. 34 yıllık Belediye tecrübesinin yanı sıra kültürden spora, belediyecilikten dernekçiliğe kadar birçok tecrübeyi yaşamış bir isim olarak dikkat çekiyor. Muhafazakar tabandan da oy alması beklenilen Coşkun Tosun'un en büyük artısı isminin geçtiği her yerde ''dürüst adam'' diye geçmesi olurken, amatör olması ise en büyük handikabı olarak düşünülüyor.

Muharrem Kaşıtoğlu'nun Özellikleri

Kültürel kimliği ile ön plana çıkan Muharrem Kaşıtoğlu, birbirinden farklı alanlarda etkisini gösterdi. Dernekçiliken kültüre, spordan sanata, Belediyecilikten edebiyata farklı farklı alanlarda adından söz ettiren Kaşıtoğlu, arkasına hemşeri desteğini alabilecek mi? Kaşıtoğlu; çabuk parlayan-mutlu olan duygusal yapısıyla dikkat çekiyor. Muharrem Kaşıtoğlu siyasette varolmasını AK Parti'ye mi borçlu, yoksa kendine has etki alanı var mı bu seçim daha net anlaşılacak. 

Bilgehan Murat Miniç'in Özellikleri

Kendisini Alperen Ocakları'nda yetiştiren aynı zamanda Beykoz Denizciler Derneği Başkanı olan Bilgehan Murat Miniç, adaylar arasında ekonomisi en zayıf ama etkisi en fazla aday olarak dikkat çekiyor. Yıllarca karşılık beklemeden dost sohbetlerini eksitmeyen Miniç, sosyal medyada yakaladığı algı ile kendini konuşturtmayı yine başardı. İnanmış bir gençliği de arkasına alan Miniç, ''Bu Seçimi Beykoz'un Çocukları Kazanacak'' sloganı ile şimdiden adını konuşturtmaya başladı. Bilgehan Murat Miniç'in en büyük dezavantajı ise Belediyecilik tecrübesinin olmaması ve AK Parti'den Giresunlu bir adayın olması. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Anadolu Hisarı Kongreye Gidiyor Anadolu Hisarı Kongreye Gidiyor Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü, Facebook hesabından yaptığı duyuru ile ..
Büyük İkramiye Beykoz'a Çıktı! Büyük İkramiye Beykoz'a Çıktı! Şans Topu oyununun 931’inci hafta çekilişinde 5 artı 1 bilen 3 kişi, 222 bin 870..
Beykoz'da ki ATM Hırsızları Bakın Neler Çalmış! Beykoz'da ki ATM Hırsızları Bakın Neler Çalmış! İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Beykoz’da ATM’lerden hırsızlık yaptığı tesp..
Beykoz'da Yeni Dolmuş Hattı! Beykoz'da Yeni Dolmuş Hattı! İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Kadıköy arasında 10 araçlık yeni bir taks..
  GÜNCEL HABERLERİ
resim yok Marmara Üniversitesi'nde Afet Risk İdaresi Sempozyumu Düzenlendi Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Marmara Gençlik Akademisi or..
Beykoz’un Sokaklarını Fesleğen Kokusu Saracak Beykoz’un Sokaklarını Fesleğen Kokusu Saracak İstanbul’un incisi Beykoz, doğanın uyanışını Fesleğen Şenliği’yle kutluyor, ilçe..
23 Nisan Coşkusu Beykoz’u Kuşattı 23 Nisan Coşkusu Beykoz’u Kuşattı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Beykoz’da kardeş şehirlerinden gelen ..
Beykozlu Avukatlar Çok Dertli! Beykozlu Avukatlar Çok Dertli! 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla Beykozlu Avukatlar basın açıklaması yaptı. ..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti İstanbul’da Köklü Değişiklik Bekleniliyor AK Parti İstanbul’da Köklü Değişiklik Bekleniliyor Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde AK Part..
Ekrem İmamoğlu: ''Bizden Olanlar-Olmayanlar Devri Kapanmıştır! Ekrem İmamoğlu: ''Bizden Olanlar-Olmayanlar Devri Kapanmıştır! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ilk mesaisine başlarken basına açıklamalarda bulundu...
Cemal Sataloğlu: ''Beykozlunun Hukukunu Koruyacağız'' Cemal Sataloğlu: ''Beykozlunun Hukukunu Koruyacağız'' Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediye Meclisi’ni..
Murat Aydın 'Yıldırım' Hızıyla Göreve Başladı! Murat Aydın 'Yıldırım' Hızıyla Göreve Başladı! 31 Mart seçimlerinde Beykozluların %50’sine yakınının oyunu alarak seçilen Beyko..
  SPOR HABERLERİ
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
Beykoz'un Gururu Anadoluhisarı Atletleri Oldu! Beykoz'un Gururu Anadoluhisarı Atletleri Oldu! Anadoluhisarı Atletizm Takımı, Trabzon Yarı Maratonu'ndan dereceyle geldi.
Murat Aydın: ''Anadoluhisarı'nı Ayağa Kaldıracağız'' Murat Aydın: ''Anadoluhisarı'nı Ayağa Kaldıracağız'' Anadoluhisarı’nda esnaf ziyareti yapan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Mur..
  TOPLUM HABERLERİ
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikler..
İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği'nce düzenlenen "Kudüs"e kandil ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 29 18 3 8 45 16 62 +29
2 Galatasaray 29 17 4 8 62 29 59 +33
3 Beşiktaş 29 16 5 8 62 38 56 +24
4 Trabzonspor 29 15 7 7 52 38 52 +14
5 Alanyaspor 29 12 12 5 31 34 41 -3
6 Antalyaspor 29 12 12 5 33 46 41 -13
7 Çaykur Rizespor 29 9 9 11 41 41 38 0
8 Yeni Malatyaspor 29 10 11 8 39 39 38 0
9 Kasımpaşa 29 11 13 5 47 51 38 -4
10 Atiker Konyaspor 29 8 8 13 33 33 37 0
11 MKE Ankaragücü 29 10 13 6 30 42 36 -12
12 Kayserispor 29 9 11 9 28 40 36 -12
13 Sivasspor 29 9 12 8 41 45 35 -4
14 Fenerbahçe 29 7 10 12 34 40 33 -6
15 Bursaspor 29 5 10 14 25 34 29 -9
16 BB Erzurumspor 29 6 13 10 30 38 28 -8
17 Göztepe 29 8 18 3 26 37 27 -11
18 Akhisarspor 29 6 17 6 30 48 24 -18
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 15 11 2 2 25 8 35
2 Ümraniyespor 16 9 4 3 24 14 30
3 Hatayspor 15 8 2 5 25 9 29
4 Denizlispor 15 8 2 5 27 12 29
5 Gazişehir Gaziantep FK 15 8 4 3 24 11 27
6 Balıkesirspor Baltok 15 8 4 3 25 18 27
7 Adana Demirspor 15 7 3 5 26 14 26
8 Altınordu 15 7 4 4 25 14 25
9 Boluspor 15 7 4 4 21 12 25
10 Eskişehirspor 15 6 3 6 20 18 24
11 İstanbulspor 14 7 4 3 22 21 24
12 Osmanlıspor FK 15 7 7 1 19 18 22
13 Altay 15 5 5 5 18 14 20
14 Adanaspor 15 3 6 6 19 19 15
15 Giresunspor 15 4 8 3 15 21 15
16 Afjet Afyonspor 15 3 8 4 17 28 13
17 Elazığspor 15 3 9 3 16 24 12
18 Kardemir Karabükspor 15 0 12 3 6 33 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 16 12 2 2 43 13 38
2 Fatih Karagümrük 16 12 2 2 32 15 38
3 Menemen Belediyespor 16 10 2 4 34 19 34
4 Tuzlaspor 16 10 3 3 36 12 33
5 Sivas Belediyespor 16 8 3 5 28 20 29
6 Bandırmaspor 16 8 5 3 26 19 27
7 Etimesgut Belediyespor 16 7 3 6 20 13 27
8 Şanlıurfaspor 16 7 4 5 22 14 26
9 Zonguldak Kömürspor 16 7 4 5 19 15 26
10 Tarsus İdman Yurdu 16 7 5 4 32 25 25
11 Pendikspor 16 6 3 7 24 19 25
12 Kahramanmaraşspor 16 7 5 4 19 16 25
13 Kırklarelispor 16 6 4 6 20 16 24
14 Konya Anadolu Selçukspor 16 4 5 7 24 29 19
15 Bak Spor 16 4 5 7 16 28 19
16 Tokatspor 16 5 8 3 15 18 18
17 Fethiyespor 16 3 6 7 11 18 16
18 Darıca Gençlerbirliği 16 3 10 3 13 33 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 15 10 0 5 33 12 35
2 Hekimoğlu Trabzon 15 9 1 5 22 7 32
3 Tire 1922 15 8 0 7 23 8 31
4 Nevşehir Belediyespor 15 7 1 7 30 15 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Artvin Hopaspor 15 6 2 7 16 10 25
7 Erzin Belediyespor 15 6 3 6 29 15 24
8 Karaköprü Belediyespor 15 7 5 3 24 19 24
9 Şile Yıldızspor 15 7 6 2 32 21 23
10 Silivrispor 15 6 4 5 16 9 23
11 Yomraspor 15 5 3 7 19 14 22
12 Batman Petrolspor 15 6 5 4 14 15 22
13 Erbaaspor 15 5 4 6 19 13 21
14 Gebzespor 15 5 5 5 16 13 20
15 Kozan Belediyespor 15 4 4 7 14 17 19
16 Büyükçekmece Tepecikspor 15 5 7 3 17 19 18
17 Körfez Spor Kulübü 15 1 11 3 8 33 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 26/04/2019 Medipol Başakşehir vs Göztepe
 27/04/2019 Antalyaspor vs BB Erzurumspor
 27/04/2019 Çaykur Rizespor vs Sivasspor
 27/04/2019 Fenerbahçe vs Trabzonspor
 28/04/2019 Bursaspor vs Akhisarspor
 28/04/2019 Kayserispor (H:1) vs Alanyaspor
 28/04/2019 Beşiktaş vs MKE Ankaragücü
 29/04/2019 Atiker Konyaspor vs Galatasaray
 29/04/2019 Yeni Malatyaspor vs Kasımpaşa
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Giresunspor
 27/04/2019 Hatayspor vs Adanaspor
 27/04/2019 Altınordu vs Altay
 28/04/2019 İstanbulspor vs Elazığspor
 28/04/2019 Adana Demirspor vs Boluspor
 28/04/2019 Osmanlıspor FK vs Ümraniyespor
 28/04/2019 Denizlispor vs Balıkesirspor Baltok
 29/04/2019 Eskişehirspor vs Afjet Afyonspor
 29/04/2019 Kardemir Karabükspor vs Gençlerbirliği
 29/04/2019 Kardemir Karabükspor - Gençlerbirliği Kardemir Karabükspor ligdeki son 30 maçında hiç kazanamadı  Gençlerbirliği yenilmez
 29/04/2019 Kardemir Karabükspor - Gençlerbirliği Gençlerbirliği ligdeki son 9 maçında hiç kaybetmedi  Gençlerbirliği yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/04/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Fatih Karagümrük
 28/04/2019 Fethiyespor vs Pendikspor
 28/04/2019 Kahramanmaraşspor vs Manisa BBSK
 28/04/2019 Kırklarelispor vs Tarsus İdman Yurdu
 28/04/2019 Menemen Belediyespor vs Şanlıurfaspor
 28/04/2019 Sivas Belediyespor vs Etimesgut Belediyespor
 28/04/2019 Tokatspor vs Anadolu Selçukspor
 28/04/2019 Tuzlaspor vs Bandırmaspor
 28/04/2019 Zonguldak Kömürspor vs Bak Spor
 28/04/2019 Kahramanmaraşspor - Manisa BBSK Kahramanmaraşspor ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Kahramanmaraşspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/04/2019 Artvin Hopaspor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 28/04/2019 Gebzespor vs Ergene Velimeşe
 28/04/2019 Karaköprü Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 28/04/2019 Kozan Belediyespor vs Yomraspor
 28/04/2019 Nazilli Belediyespor vs Erzin Belediyespor
 28/04/2019 Nevşehir Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 28/04/2019 Silivrispor vs Erbaaspor
 28/04/2019 Tire 1922 vs Batman Petrolspor
 28/04/2019 Artvin Hopaspor - Büyükçekmece Tepecikspor Artvin Hopaspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Artvin Hopaspor yenilmez
 28/04/2019 Karaköprü Belediyespor - Şile Yıldızspor Karaköprü Belediyespor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Şile Yıldızspor yenilmez
Yukarı