HABER AKIŞI

Beykoz'da Seçimi Hangi Aday Kazanacak?

 Tarih: 04-02-2019 14:26:00  -   Güncelleme: 03-04-2019 12:59:39
31 Mart Yerel seçimleri öncesi siyasi partilerin Beykoz Adayları belli oldu. Bu yerel seçimlerde adaylar mı, partiler mi, sorunlar mı, projeler mi konuşulacak? Analiz haber…

31 Mart Yerel seçimleri öncesi siyasi partilerin Beykoz Adayları belli oldu.  Bu yerel seçimlerde adaylar mı, partiler mi, sorunlar mı, projeler mi konuşulacak? Analiz haber…

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi siyasi partiler Beykoz adaylarını açıkladılar. Beykoz’da AK Parti ve MHP ittifak yapıp Murat Aydın’ı aday olarak çıkarırken, Meclis Üyeliğinde ise ayrı ayrı listelerle seçime girecekler. CHP ve İYİ Parti Beykoz’da ittifak yapmazken, adaylarını ayrı ayrı belirlediler. CHP’nin Beykoz Adayı Coşkun Tosun olurken, İYİ Parti Adayı ise geçtiğimiz dönem BBP’den aday olup 10 binden fazla oy alan Bilgehan Murat Miniç oldu. Saadet Partisi Adayı ise, AK Parti’den istifa eden  Muharrem Kaşıtoğlu oldu.Beykoz’da adaylığının netleşmesinden hemen sonra AK Parti Adayı Murat Aydın; İlçe yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Mahalle teşkilatları, Beykoz Belediyesi, Hemşeri buluşmaları gibi birçok buluşma ve ziyaretlerle teşkilatla tanışırken, aynı zamanda programları bitince bazı kanaat önderleriyle bire bir görüşmeler yapıyor.

Geçtiğimiz haftalarda adaylığı açıklanan Saadet Partisi Adayı Muharrem Kaşıtoğlu ise, adaylığı açıklanır açıklanmaz Yenimahalle’de 600 kişilik programa imza attı. Geçtiğimiz günlerde adaylığı açıklanan CHP Beykoz Adayı Coşkun Tosun ise tam anlamıyla sahaya çıkamamışken, CHP’nin kağıt üstünde kalan plansız programsız görüntüsü ise dikkat çekiyor. İyi bir Beykozlu olan Coşkun Tosun’un adaylığı, sahada heyecan uyandırırken CHP’nin yapacağı çalışmalar takip ediliyor.

Bilgehan Murat Miniç ise sosyal medya da kurduğu ekipler ve yaptığı algıyla kendinden söz ettirirken, Miniç sahada gençlerin ilgisiyle de karşılaşıyor.

Partilerin Beykoz’da Taban Oyu Kaç?

Yerel seçimler bir siyasi partinin taban oyunu net olarak göstermese de Beykoz’da siyasi partilerin taban oyuna yönelik Beykoz Aktüel Gazetesi araştırma yaptı. İşte birbirinden çarpıcı oranlar…

AK Parti Taban Oyu

AK Parti kayıplar yaşadığı 7 Haziran seçimlerinde Beykoz’dan 69 bin oy alırken, 1 Kasım’da ise 87 bin oy almıştı. Ondan sonra ki süreçte yapılan ve MHP ile ittifakta kalınan süreçte ise; 16 Nisan referandumunda 86.718 oy, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a ise 90 bin oy alınmıştı. Son yerel seçimlerde 69 bin oy alan AK Parti’nin Beykoz’da gerçek oyu ise 73-77 bin bandında.

CHP Taban Oyu

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Beykoz’dan 55 bin oy almış, Milletvekilliği seçimlerinde ise CHP Beykoz’da 41 oy almıştı. Dışardan da oy alan Muharrem İnce’nin oyu Beykoz’da zirve sayılırken, CHP Hızır Yılmaz’la son yerel seçimler de 53 bin oy almıştı. CHP’nin Beykoz’da ki taban oyu 47 bin...

MHP Taban Oyu

MHP Beykoz'da 24 Haziran Milletvekilliği seçimlerinde 14 bin oy almıştı. 2014 yerel seçimlerinde Alaattin Köseler ile seçime giren MHP, bu seçimde ise 15 bin oy almıştı. Son Milletvekili seçimlerinde AK Parti'ye tepki oylarının MHP'de toplandığı görülürken MHP içinden çıkan İYİ Parti'nin de tabanı böldüğü netleşiyor. MHP'nin Beykoz'da taban oyu 7 ile 10 bin bandı arasında...

İYİ Parti Taban Oyu

İYİ Parti toplumun birçok kesiminden konjoktürel ve mağduriyetlerle birlikte oy alırken girdiği ilk seçimlerden sonra kırılmalar olmuş ve Genel Başkan Meral Akşener istifa noktasına gelmişti. 24 Haziran Milletvekilliği seçimlerinde İYİ Parti Beykoz'da 15 bin oy alırken, çıkan oylarında mahalleleri şaşırtmıştı. Acarlar'dan, Hisar'dan, Göksu'dan, Kanlıca'dan İYİ Parti'ye oy çıkması konjoktürel olarak değerlendirilirken henüz yeni bir partinin ne kadar tabanı olduğuna yönelik tahminler de oldukça zorlanılıyor. MHP içinden kopan ve kurucu kadrosuyla bilinen İYİ Parti'nin Beykoz'da taban oyu 6 ile 8 bin arasında düşünülüyor. 

Saadet Partisi Taban Oyu

Saadet Partisi Beykoz'da 2009 seçimlerinde Salih Bilinci ile13 bine yakın oy almıştı. Sonrasında Numan Kurtulmuş'un partiden kopuşu, Fatih Erbakan'ın partiden kopuşu ve CHP ile yapılan ittifak Saadet Partisi'ni oldukça yıpratmıştı. Baraj sorununun olmadığı son Milletvekilliği seçimlerinde ise Saadet Beykoz'dan 4.000'e yakın oy almıştı. Gerçek tabanının 6 ile 8 bin arası olduğu bilinen Saadet Partisi'nin Beykoz'da kemik oyu ise 4.000. 

HDP Taban Oyu

HDP Beykoz'da Milletvekilliği seçimlerinde 9.783 oy almıştı. CHP'ye oy çıkan bazı mahallelerden HDP'ye oy çıkarken, HDP'nin Beykoz'da gerçek tabanının 2014 yerel seçimlerinde İBB Adayına verilen oylar olarak biliniyor. Beykoz'da HDP tabanı 3 ile 5 bin arasında değişiyor. 

AK Parti Beykoz'dan Ne Kadar Oy Alır?

AK Parti'nin Beykoz'da oyu 75 bin olarak bilinirken, yerelde Cumhur ittifakı ile bu oyu alması ise genel seçimlerde ki gibi kolay olmayabilir. Son yerel seçimlerde ise AK Parti, 69 bin oy almıştı. 15 yıldır Beykoz'da birçok konuda adım atılamaması, ekonomik sıkıntılar, mahkemelik alanlar, Beykoz Belediyesi'ne tepkiler, Yücel Çelikbilek'in aday olmamasından ötürü oluşacak hemşeri tepkileri, Bilgehan Murat Miniç'e gidecek Giresun oyları, Kastamonuluların oluşturduğu tepki, son yıllarda hiç görülmeyen iç çekişme, Meclis Üyesi listeleri için bazı mahallelerde ciddi gruplaşmalar oluşması, Doğu Karadeniz oyları, MHP'den beklenilen oyun gelmeme ihtimali, adayın dışardan gelmesi gibi etkenler AK Parti'nin Beykoz'da 80.000'den çok çok aşağılara düşmesine sebep olabilir.

Seçim atmosferi ve rüzgarın çok önemli olacağı bilinirken şuan ki atmosfere göre AK Parti Beykoz'da maksimum 75 bin oy, minumum ise 58 bin oy alması bekleniliyor. AK Parti'nin oyunun 60 binin altına düşmesi ise Belediyenin el değiştirmesi için yeterli olabilir.  

CHP Beykoz'da Ne Kadar Oy Alır?

Tanıtımda, sahada ki nitelik ekip anlamında oldukça zayıf olan CHP'nin, Beykoz'da 47 binlik tabanı dikkat çekiyor. CHP Adayının Rizeli olması dolayısıyla Doğu Karadeniz tabanından oy alması beklenilirken, yine Beykoz'un en büyük Mahallesi Çubuklu'dan da güçlü bir oy bekleniliyor. CHP iç karışıklığın en yoğun olduğu geçtiğimiz dönemde 53 bin oy alırken, bu dönemde ise minimum 50 bin, maksimum ise 65 bin oy alması bekleniliyor. CHP'nin sahada ki dokunuşları ve HDP oyunun ne kadarını alıp alamayacağı ya da bunun ters tepip tepmeyeceği merak ediliyor.  

Partiler mi, Adaylar mı, Projeler mi, Yoksa Memleketler mi Konuşulacak?

Seçimlerin yerel seçim olması dolayısıyla Partiler, genel seçimlere nazaran daha az konuşulacak. Yine Beykoz'da verilen vaat ve projelerin uygulanamaması ise, proje anlamında halkta pek karşılık bulmayacağa benziyor. Beykoz'da mikro milliyetçilik yapan belirli tabanların varlığı bilinirken, bu yerel seçim en büyük etkiyi ekonomi, sonrasında ise sahada ki çalışmalar ve adayların kendini doğru anlatabilmesi etken olacak. 

Murat Aydın - Giresun Piraziz

Coşkun Tosun - Rize

Muharrem Kaşıtoğlu - Kastamonu

Bilgehan Murat Miniç - Giresun Görele


Murat Aydın'ın Özellikleri

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, aynı zamanda 1999 yılından beri Zeytinburnu Belediye Başkanı. Belediyecilik tecrübesi ile en donanımlı aday olarak dikkat çeken Aydın, aynı zamanda Hükümetin partisinden olmanın da avantajını yaşıyor. 15 yıldır Beykoz'un AK Parti'de olması Murat Aydın'ın elini bir nebze güçsüzleştirirken, Aydın'ın sahada ki naif yapısı ve nezaketiyle Beykozluların gönlüne girmesi bekleniliyor. Giresunlu hemşerilerinin de desteğini alan Murat Aydın'ın en büyük dezavantajı ise Beykozlulara kendini yeterince tanıtamamış olması. Önümüzde ki günlerde bu durumun değişip değişmeyeceği ise merak ediliyor. 

Coşkun Tosun'un Özellikleri

Aynı zamanda Çubukluspor Başkanı da olan Coşkun Tosun, Beykoz'da birçok kişiye dokunmayı bilmiş. 34 yıllık Belediye tecrübesinin yanı sıra kültürden spora, belediyecilikten dernekçiliğe kadar birçok tecrübeyi yaşamış bir isim olarak dikkat çekiyor. Muhafazakar tabandan da oy alması beklenilen Coşkun Tosun'un en büyük artısı isminin geçtiği her yerde ''dürüst adam'' diye geçmesi olurken, amatör olması ise en büyük handikabı olarak düşünülüyor.

Muharrem Kaşıtoğlu'nun Özellikleri

Kültürel kimliği ile ön plana çıkan Muharrem Kaşıtoğlu, birbirinden farklı alanlarda etkisini gösterdi. Dernekçiliken kültüre, spordan sanata, Belediyecilikten edebiyata farklı farklı alanlarda adından söz ettiren Kaşıtoğlu, arkasına hemşeri desteğini alabilecek mi? Kaşıtoğlu; çabuk parlayan-mutlu olan duygusal yapısıyla dikkat çekiyor. Muharrem Kaşıtoğlu siyasette varolmasını AK Parti'ye mi borçlu, yoksa kendine has etki alanı var mı bu seçim daha net anlaşılacak. 

Bilgehan Murat Miniç'in Özellikleri

Kendisini Alperen Ocakları'nda yetiştiren aynı zamanda Beykoz Denizciler Derneği Başkanı olan Bilgehan Murat Miniç, adaylar arasında ekonomisi en zayıf ama etkisi en fazla aday olarak dikkat çekiyor. Yıllarca karşılık beklemeden dost sohbetlerini eksitmeyen Miniç, sosyal medyada yakaladığı algı ile kendini konuşturtmayı yine başardı. İnanmış bir gençliği de arkasına alan Miniç, ''Bu Seçimi Beykoz'un Çocukları Kazanacak'' sloganı ile şimdiden adını konuşturtmaya başladı. Bilgehan Murat Miniç'in en büyük dezavantajı ise Belediyecilik tecrübesinin olmaması ve AK Parti'den Giresunlu bir adayın olması. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Kadıköy-Polonezköy Arası Otobüs Seferleri Başladı Kadıköy-Polonezköy Arası Otobüs Seferleri Başladı 15 Haziran’da başlayacak ve Kadıköy'den başlayacak olan D1 hattı Altunizade, Ümr..
Beykoz'da Yüzleri Güldüren Bayramlaşma Beykoz'da Yüzleri Güldüren Bayramlaşma Ramazan Bayramı dolayısıyla AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi DİLMAÇ,..
Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünden Örnek Proje Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünden Örnek Proje Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü '' Spor Yapın Farkınız Olsun'' Emek Sizden..
Tarihi Anadoluhisarı Namazgâhı Dualarla İbadete Açıldı  Tarihi Anadoluhisarı Namazgâhı Dualarla İbadete Açıldı İstanbul’u fethetmek için Anadolu’nun içlerinden gelen Türklerin ilk yerleşim ye..
  GÜNCEL HABERLERİ
Bakan Pakdemirli Bal Üreticileriyle Sahurda Buluştu Bakan Pakdemirli Bal Üreticileriyle Sahurda Buluştu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İstanbul’un en fazla kestane balı üretim..
İstanbul'da Korkutan Görüntü! İstanbul'da Korkutan Görüntü! Hafta sonu Büyükçekmece sahilinde gelen vatandaşlar, gördükleri manzara karşısın..
Beykoz'dan Samsun'a 21 Günlük Yolculuk! Beykoz'dan Samsun'a 21 Günlük Yolculuk! Beykoz'dan kano ile Samsun'a gitmek için yola çıktılar.
resim yok Marmara Üniversitesi'nde Afet Risk İdaresi Sempozyumu Düzenlendi Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Marmara Gençlik Akademisi or..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti Teşkilatı Ethem Çekiç’e Emanet! AK Parti Teşkilatı Ethem Çekiç’e Emanet! AK Parti Beykoz’da Teşkilatlanmadan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevine ba..
Binali Yıldırım Beykoz İçin Hazır Binali Yıldırım Beykoz İçin Hazır AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım yenilenen 23 ..
CHP’nin Beykoz'daki İtirazı Sonuçlandı CHP’nin Beykoz'daki İtirazı Sonuçlandı Beykoz İlçe Seçim Kurulu, CHP’nin 23 Haziran seçimleri için oluşturulan sandık k..
CHP'den Beykoz İlçe Seçim Kurulu'na İtiraz CHP'den Beykoz İlçe Seçim Kurulu'na İtiraz CHP BEYKOZ İlçe Başkanlığı, Beykoz İlçe Seçim Kurulu'na itiraz etti. Yapılan iti..
  SPOR HABERLERİ
Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Ülkemizde ve yurt dışında düzenlenen koşu ve maratonlara katılan Anadoluhisarı İ..
Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yaklaşan olağan seçimli ge..
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
  TOPLUM HABERLERİ
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Gençlik Sokak Hayvanlarına Eğildi! AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikler..
İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH Beykoz, Kudüs İçin Ayakta! İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği'nce düzenlenen "Kudüs"e kandil ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 20 5 9 72 36 69 +36
2 Medipol Başakşehir 34 19 5 10 49 22 67 +27
3 Beşiktaş 34 19 7 8 72 46 65 +26
4 Trabzonspor 34 18 7 9 64 46 63 +18
5 Yeni Malatyaspor 34 13 13 8 47 46 47 +1
6 Fenerbahçe 34 11 10 13 44 44 46 0
7 Antalyaspor 34 13 15 6 39 55 45 -16
8 Atiker Konyaspor 34 9 8 17 40 38 44 +2
9 Alanyaspor 34 12 14 8 37 43 44 -6
10 Kayserispor 34 10 13 11 35 50 41 -15
11 Çaykur Rizespor 34 9 11 14 48 50 41 -2
12 Sivasspor 34 10 13 11 49 54 41 -5
13 MKE Ankaragücü 34 11 16 7 38 53 40 -15
14 Kasımpaşa 34 11 17 6 53 62 39 -9
15 Göztepe 34 11 18 5 37 42 38 -5
16 Bursaspor 34 7 11 16 28 37 37 -9
17 BB Erzurumspor 34 8 15 11 36 43 35 -7
18 Akhisarspor 34 6 19 9 33 54 27 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 17 10 2 5 30 10 35
2 Gençlerbirliği 17 11 4 2 26 13 35
3 Denizlispor 17 9 2 6 33 12 33
4 Adana Demirspor 17 9 3 5 32 15 32
5 Altınordu 17 9 4 4 30 15 31
6 Ümraniyespor 17 9 5 3 25 17 30
7 Gazişehir Gaziantep FK 17 8 5 4 26 15 28
8 Boluspor 17 8 5 4 25 18 28
9 İstanbulspor 17 8 5 4 27 28 28
10 Balıkesirspor Baltok 17 8 6 3 26 23 27
11 Eskişehirspor 17 7 4 6 23 22 27
12 Altay 17 7 5 5 24 15 26
13 Osmanlıspor FK 17 8 7 2 22 19 26
14 Giresunspor 17 6 8 3 19 22 21
15 Adanaspor 17 3 8 6 21 25 15
16 Afjet Afyonspor 17 3 8 6 19 30 15
17 Elazığspor 17 3 10 4 19 28 13
18 Kardemir Karabükspor 17 0 14 3 7 43 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 17 13 2 2 45 13 41
2 Fatih Karagümrük 17 13 2 2 35 15 41
3 Menemen Belediyespor 17 10 2 5 34 19 35
4 Tuzlaspor 17 10 4 3 36 14 33
5 Sivas Belediyespor 17 9 3 5 36 21 32
6 Etimesgut Belediyespor 17 8 3 6 24 13 30
7 Bandırmaspor 17 9 5 3 28 20 30
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 5 4 35 26 28
9 Pendikspor 17 7 3 7 30 22 28
10 Şanlıurfaspor 17 7 4 6 23 15 27
11 Kırklarelispor 17 7 4 6 22 17 27
12 Zonguldak Kömürspor 17 7 5 5 19 16 26
13 Kahramanmaraşspor 17 7 6 4 21 21 25
14 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 5 7 28 32 22
15 Bak Spor 17 4 5 8 16 28 20
16 Fethiyespor 17 4 6 7 14 18 19
17 Tokatspor 17 5 9 3 15 20 18
18 Darıca Gençlerbirliği 17 3 11 3 13 36 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 16 10 0 6 35 14 36
2 Tire 1922 16 9 0 7 29 10 34
3 Hekimoğlu Trabzon 16 9 2 5 23 9 32
4 Nevşehir Belediyespor 16 7 2 7 30 16 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Karaköprü Belediyespor 16 8 5 3 25 19 27
7 Silivrispor 16 7 4 5 18 10 26
8 Artvin Hopaspor 16 6 3 7 17 13 25
9 Erzin Belediyespor 16 6 4 6 31 18 24
10 Erbaaspor 16 6 4 6 20 13 24
11 Şile Yıldızspor 16 7 7 2 32 24 23
12 Gebzespor 16 6 5 5 18 14 23
13 Yomraspor 16 5 4 7 20 17 22
14 Batman Petrolspor 16 6 6 4 15 17 22
15 Kozan Belediyespor 16 5 4 7 17 18 22
16 Büyükçekmece Tepecikspor 16 6 7 3 19 20 21
17 Körfez Spor Kulübü 16 1 12 3 9 37 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 26/05/2019 Fenerbahçe 3 - 1 Antalyaspor
 26/05/2019 Göztepe 2 - 1 MKE Ankaragücü
 26/05/2019 Yeni Malatyaspor 1 - 2 Bursaspor
 26/05/2019 Kayserispor 0 - 2 BB Erzurumspor
 25/05/2019 Atiker Konyaspor 0 - 0 Akhisarspor
 24/05/2019 Sivasspor 4 - 3 Galatasaray
 24/05/2019 Çaykur Rizespor 2 - 3 Trabzonspor
 24/05/2019 Beşiktaş 3 - 2 Kasımpaşa
 24/05/2019 Medipol Başakşehir 1 - 1 Alanyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/05/2019 İstanbulspor 2 - 5 Denizlispor
 18/05/2019 Gençlerbirliği 1 - 2 Adana Demirspor
 18/05/2019 Giresunspor 3 - 1 Altınordu
 18/05/2019 Kardemir Karabükspor 1 - 6 Gazişehir Gaziantep FK
 18/05/2019 Adanaspor 1 - 4 Osmanlıspor FK
 17/05/2019 Altay 4 - 0 Elazığspor
 17/05/2019 Boluspor 3 - 2 Eskişehirspor
 17/05/2019 Balıkesirspor Baltok 0 - 3 Hatayspor
 17/05/2019 Afjet Afyonspor 2 - 2 Ümraniyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Anadolu Selçukspor 4 - 3 Menemen Belediyespor
 04/05/2019 Bandırmaspor 2 - 1 Fethiyespor
 04/05/2019 Bak Spor 0 - 0 Kırklarelispor
 04/05/2019 Tarsus İdman Yurdu 3 - 1 Darıca Gençlerbirliği
 04/05/2019 Etimesgut Belediyespor 4 - 0 Zonguldak Kömürspor
 04/05/2019 Manisa BBSK 2 - 0 Sivas Belediyespor
 04/05/2019 Pendikspor 6 - 3 Kahramanmaraşspor
 04/05/2019 Şanlıurfaspor 1 - 1 Tuzlaspor
 Hük. Fatih Karagümrük 3 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Körfez Spor Kulübü 1 - 4 Nazilli Belediyespor
 04/05/2019 Büyükçekmece Tepecikspor 2 - 1 Kozan Belediyespor
 04/05/2019 Batman Petrolspor 1 - 2 Nevşehir Belediyespor
 04/05/2019 Yomraspor 1 - 3 Tire 1922
 04/05/2019 Erbaaspor 1 - 0 Gebzespor
 04/05/2019 Erzin Belediyespor 2 - 3 Artvin Hopaspor
 04/05/2019 Hekimoğlu Trabzon 1 - 2 Karaköprü Belediyespor
 04/05/2019 Şile Yıldızspor 0 - 3 Silivrispor
Yukarı