HABER AKIŞI

Beykoz'da Çevre Sorunlarına Anlık İnteraktif Çözüm

 Tarih: 25-07-2019 13:58:17
Beykoz’da yaşam kalitesini yükseltmek, sürdürülebilir bir kent temizliği için Akıllı Atık ve Coğrafi Bilgi Yönetim Sistemi’ni kullanarak Amerika’dan özel başarı ödülü alan Beykoz Belediyesi, uyguladığı sistemle ilçe sakinleri için anında çözüm kolaylığı sunuyor.

Beykoz’da yaşam kalitesini yükseltmek, sürdürülebilir bir kent temizliği için Akıllı Atık ve Coğrafi Bilgi Yönetim Sistemi’ni kullanarak Amerika’dan özel başarı ödülü alan Beykoz Belediyesi, uyguladığı sistemle ilçe sakinleri için anında çözüm kolaylığı sunuyor.

Projeyi 2017’de ilk uygulayan belediye olan Beykoz Belediyesi, ilçe dahilinde vatandaşın kolaylıkla kullandığı interaktif bildirim, talep ve şikâyetleri, uyguladığı e-çevre portalıyla rahatlıkla yönetebiliyor.

Beykoz Belediyesi proje çıktılarına, atık yönetim hizmetlerine dair bilgilere anında ulaşılabilen "Web Sitesi" kurarak, 2017’den itibaren Beykoz halkının hizmetine sunmuştu.

CBYS Çevre Portalıyla Anında Çözüm

Vatandaşlar artık  http://ecevre.beykoz.bel.tr/tr linki üzerinden web sayfasına ister cep telefonu ve tablet ister masaüstü bilgisayarlarından giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan “Bildirim, Talep, Şikâyet Yönetimi”  butonuna tıklamak suretiyle https://e-cevre.beykoz.bel.tr/Talep-Bildirim/ linkine erişebiliyor.

Vatandaşlar karşılarına çıkan bu sayfada Beykoz’daki tüm bildirim talep ve şikayetleri haritadan inceleyebiliyor bildirimleri onaylayıp yorumlayabiliyor.

Ayrıca atıkların toplanması, sokak ve caddelerin süpürülmesi, yıkanması, konteyner ihtiyacı gibi talep ve bildirimleri ile çöp suyu sızıntısı, koku yayılması, personel kaynaklı olumsuzluklar vb. şikayetlerini konuma dayalı iletip interaktif platforma ulaşabiliyorlar.

Bu linke fotoğraflar da ekleyebilen vatandaşlar sosyal medya üzerinden giriş yaparlarsa bildirim, talep ve şikayetlerinin Belediye tarafından giderilmesi süreçlerini adım adım takip edebiliyor.

Vatandaşın bu talepleri yetkililerce değerlendirildikten sonra ivedilikle saha ekiplerine CBS yazılımları üzerinden görev olarak atanıyor. Görev sonuçlanınca vatandaş anlık olarak sistem üzerinden şeffaf bir şekilde belediyenin çalışması hakkında bilgi sahibi oluyor.

Böylece Beykoz halkı, akıllı atık yönetim ve kentsel temizlik hizmetlerinin birinci dereceden denetleyicisi ve yöneticisi olarak çevresel, operasyonel ve finansal risklerin minimizasyonuna büyük katkı sunabiliyor.

 

 

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER BEYKOZ BELEDİYESİ HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Anadolufeneri Halkı Tedirgin! Anadolufeneri Halkı Tedirgin! Anadolu Kavağı'nda ormanlık alan 100 metre içinde 30 metre aralıklarla yakılmış...
Beykoz'da Sünnet Şöleni Beykoz'da Sünnet Şöleni Beykoz Belediyesi’nin yaz boyunca modern şartlarda sünnet ettirdiği 500 çocuk Hz..
  GÜNCEL HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Beykoz'dan Cumhurbaşkanı Beykoz'dan "Vira Bismillah" dedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Su Ürünleri Av Sezonu açıldı. ..
Deprem Uyarısı: Deprem Uyarısı: "Kabuk Çatırdamaya Başladı" 17 Ağustos 1999 depremi Türkiye tarihinde derin yaralar bırakmıştı. Deprem gerçe..
SIMSICAK YAZ AKŞAMLARINI HATIRLATAN TASARIMLAR SIMSICAK YAZ AKŞAMLARINI HATIRLATAN TASARIMLAR Vakko kadını, İlkbahar/Yaz sezonunda renklerin orkestra şefliğini yapıyor. Renk ..
İmar Barışı Süresi 6 Ay Uzatıldı İmar Barışı Süresi 6 Ay Uzatıldı Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, 31 Aralık 2017’den önce yapılmış ruhsatsız v..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti Beykoz'da İhraç Süreci Başlıyor mu? AK Parti Beykoz'da İhraç Süreci Başlıyor mu? AK Parti Eski Başbakan ve Eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve 3 diğer ismi, ke..
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Kim Olacak? AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Kim Olacak? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak ..
AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı? AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak ..
Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Yüksek Seçim Kurulu tarafından 31 Mart Mahalli Seçimlerinde usulsüzlük ve kanuns..
  SPOR HABERLERİ
Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Ülkemizde ve yurt dışında düzenlenen koşu ve maratonlara katılan Anadoluhisarı İ..
Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yaklaşan olağan seçimli ge..
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
  TOPLUM HABERLERİ
Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Beykoz’un meşhur lezzetlerinden Tarihi Kanlıca Yoğurdu, "4. Beykoz Kanlıca Yoğur..
Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Samimiyeti ve güleryüzlülüğü ile birçok Beykozlunun gönlüne girmeyi başarmış ve ..
Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Kastamonu’da doğup büyümüş merhume Hacı Hayriye Anne çok küçük yaşlarda aldığı e..
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
  EMLAK HABERLERİ
Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da ev kiralamadan önce bilinmesi gerekenler… Antalya’da kiralık daire ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
Yukarı