HABER AKIŞI

AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı?

 Tarih: 01-08-2019 17:43:00  -   Güncelleme: 01-08-2019 19:07:25
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak işaretini verdiği kongre çalışmaları hızlandı. AK Parti 7. Olağan Kongre taslağına göre belde kongreleri ile startı verilecek maraton büyükşehirlerle noktalanacak ve Erdoğan, partisini 2023’e götürecek kadrolarını belirleyecek.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak işaretini verdiği kongre çalışmaları hızlandı. AK Parti 7. Olağan Kongre taslağına göre belde kongreleri ile startı verilecek maraton büyükşehirlerle noktalanacak ve Erdoğan, partisini 2023’e götürecek kadrolarını belirleyecek.

Yaklaşık 300 belde, 974 ilçe, 51 il, 30 büyükşehirde partisinin yeni kadrolarını belirleyecek olan AK Parti, kongre için taslak programını tamamladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da onayından geçmesi halinde sonbaharda kongrelere başlanacak. Önce delege listeleri güncellenecek ardından da sırasıyla belde, ilçe, il ve büyükşehir kongreleri toplanacak.

AK Parti Beykoz'da Birden Çok Kanat!

Beykoz'da değişimin İlçe Başkanı düzeyinde olup olmayacağı merak ediliyor. Siyasi yelpazenin oldukça genişlediği AK Parti Beykoz'da hareketlilik gözlerden kaçmazken, bazı isimlerin İlçe Başkanlığı için toparlayıcılık iddiası ile nabız yokladığı biliniyor. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın süreç içinde ki tutum ve davranışları başta olmak üzere, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın İlçe kongresine müdahil olup olmayacağı soruları ise gizemini koruyor. Beykoz Belediye Başkanı seçilen Murat Aydın, Meclis Üyesi listesine müdahil olmamış ve Belediye yönetimine liyakatli bir ekiple “Vira Bismillah" demişti. Beykoz Belediye Başkanı seçilen Aydın'ın doğal olarak İlçe Başkanlığı konusunda da söz sahibi olması bekleniliyor.

Çelikbilek ve Ekibi Siyasi Arenadan Uzaklaşıyor Mu?

3 Dönem Beykoz Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Yücel Çelikbilek, rehavetin verdiği havayla değişimlere müdahil olmamış ve İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın değişmesini engelleyememişti. AK Parti'nin ciddi isimlerinden biri olan Celikbilek; İlçe Başkanlığı’na Hanefi Dilmaç’ın seçilmesiyle birlikte arka planda kalmayı tercih etmişti.

İlçede ikilik çıkması üzerine Çelikbilek ve Dilmaç, Belediye Başkanlığı hususunda değerlendirilmezken, bu süreçten sonra Eski Başkan Çelikbilek siyasi arenadan iyiden iyiye uzaklaştı. Önümüzde ki kongrede Eski Başkan Yücel Çelikbilek, Adem Sefer, Tuncer Dede ve Mustafa Gürkan gibi partinin ağır toplarının nasıl hareket edeceği merak edilirken, “Yücel Çelikbilek siyaset sahnesinden tamamen silinecek mi?” soruları da sorulmaya başlanıyor.

Beykoz'da AK Parti cephesinde "İlçe Başkanı Dilmaç ile devam edelim" düşüncesinin yanı sıra, kurucu ayara Kurucu Başkanla gidilir denilerek Ahmet Hulusi Batu'nun da ismi kulislerde anılıyor. Beykoz Belediyesi'nin Eski Başkanı Muharrem Ergül’ün de İlçe Başkanlığı için niyeti olup olmadığı bilinmiyor.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Anadolufeneri Halkı Tedirgin! Anadolufeneri Halkı Tedirgin! Anadolu Kavağı'nda ormanlık alan 100 metre içinde 30 metre aralıklarla yakılmış...
Beykoz'da Sünnet Şöleni Beykoz'da Sünnet Şöleni Beykoz Belediyesi’nin yaz boyunca modern şartlarda sünnet ettirdiği 500 çocuk Hz..
  GÜNCEL HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Beykoz'dan Cumhurbaşkanı Beykoz'dan "Vira Bismillah" dedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Su Ürünleri Av Sezonu açıldı. ..
Deprem Uyarısı: Deprem Uyarısı: "Kabuk Çatırdamaya Başladı" 17 Ağustos 1999 depremi Türkiye tarihinde derin yaralar bırakmıştı. Deprem gerçe..
SIMSICAK YAZ AKŞAMLARINI HATIRLATAN TASARIMLAR SIMSICAK YAZ AKŞAMLARINI HATIRLATAN TASARIMLAR Vakko kadını, İlkbahar/Yaz sezonunda renklerin orkestra şefliğini yapıyor. Renk ..
İmar Barışı Süresi 6 Ay Uzatıldı İmar Barışı Süresi 6 Ay Uzatıldı Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, 31 Aralık 2017’den önce yapılmış ruhsatsız v..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti Beykoz'da İhraç Süreci Başlıyor mu? AK Parti Beykoz'da İhraç Süreci Başlıyor mu? AK Parti Eski Başbakan ve Eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve 3 diğer ismi, ke..
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Kim Olacak? AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Kim Olacak? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak ..
AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı? AK Parti Beykoz'da Değişim Olacak mı? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbahar olarak ..
Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Sandıklarda İmamoğlu Rüzgarı Yüksek Seçim Kurulu tarafından 31 Mart Mahalli Seçimlerinde usulsüzlük ve kanuns..
  SPOR HABERLERİ
Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Hisarlı Atletler Beykoz'u Gururlandırdı! Ülkemizde ve yurt dışında düzenlenen koşu ve maratonlara katılan Anadoluhisarı İ..
Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Spor Camiasının Yüz Akı; Anadoluhisarı! Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yaklaşan olağan seçimli ge..
Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Beykoz Belediyespor'da Yarı Final Öncesi Dev Maç! Hentbol Erkekler Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beykoz Belediyespor, Beşi..
Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Beykoz 1908 Türkiye Şampiyonası'nda! Temsilcimiz Beykoz 1908, ilçemizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek.
  TOPLUM HABERLERİ
Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Beykoz’un meşhur lezzetlerinden Tarihi Kanlıca Yoğurdu, "4. Beykoz Kanlıca Yoğur..
Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Samimiyeti ve güleryüzlülüğü ile birçok Beykozlunun gönlüne girmeyi başarmış ve ..
Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Kastamonu’da doğup büyümüş merhume Hacı Hayriye Anne çok küçük yaşlarda aldığı e..
Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Bu Görüntü Bizim Ayıbımız! Beykoz’un sahillerinde ki, mesire alanlarında ki ve parklarında ki kirliliğe Bel..
  EMLAK HABERLERİ
Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da ev kiralamadan önce bilinmesi gerekenler… Antalya’da kiralık daire ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
Yukarı